IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Операција триумф - музичко реално шоу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Операција триумф - музичко реално шоу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:50
Штета... ама белки ќе не прослави... оној од Неготино остана, така? Него го видов...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:57
da toj ostana..samo mnogu mu pomogna karolina so pesnata,se trudeshe epten da bide dobra,i imashe mnogu naboj vo izvedbata so nego,elektricitet nabi vo izveduvanjeto karolina,sekoja i cest vela za karolina iako ja mrazam mnogu
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:58
jas tipuvam na Kristijan sto izleze...deckicot ima harizma..sigurno kje vleze u sabota...se kladam
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:59
Не мораш да ја сакаш фикс... и јас не ја сакам...
ама ако му помогнала на детето, супер... мене ми се допадна како пееја - мислам дека тоа дете има квалитети, и може да се покаже - но останува да видиме како ќе биде
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:01
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

jas tipuvam na Kristijan sto izleze...deckicot ima harizma..sigurno kje vleze u sabota...se kladam


Не го слушнав, ниту го видов, ама ако велиш дека е добар, може и ќе влезе
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:06
Iskreno mozele malku poveke da se potrudat okolu scenata..poso bese najavuvano kao neso najglamurozno i ne videno do sega na balkanot..kandidatite znaci celokupno site se slabi peaci spored mene(bar od prvoto viduvanje)dali 2-3 se izdvajaat..Aleksandar od Negtino deckoto nas e super i zasluzeno vleze..nastapot so Karolina bese eden od podobrite vcera ako ne i najdobar iskreno..drugiov nas nekako bese so mn.trema i odpea mn.mal del od pesnata a onoj drugion skoro cela pesna..cudna stvar mi e toa..pa kako ke go ocenat kako pee??ali nema veza..iskreno ne ispadna onaka kako so go najavuvaa..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:06
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Не мораш да ја сакаш фикс... и јас не ја сакам...
ама ако му помогнала на детето, супер... мене ми се допадна како пееја - мислам дека тоа дете има квалитети, и може да се покаже - но останува да видиме како ќе биде

jas e pizmam mnogu karolina ama mnogu mu pomogna na deteto,plus mi se bendisa i toj ,sme rabotele vo ista profesija so nego
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:34
http://youtube.com/watch?v=bj4gKFmuV2Y&feature=related
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 12:34
Почетокот на шоуто можам да го оценам како солидно...ми се допадна целовкупната замисла и реализација иако очекував многу повеќе...Иако беше најавувано како нешто невидено досега-беше далеку од тоа...сцената веќе видена(ништо спектакуларно),натпреварувачите-просечни(тоа и беше за очекување),водителите потфрлија-не докрај подготвени,премногу несериозни (изгледот и облеката-полн погодок)...Дури и настапот на Анастасија не ми се допадна-како со сила уста да отвараше сирота...гарант си мислела-ват д ф*к ем ај дуин хиар?

Настапот на Александар и Каролина беше фантастичен-одлично се надополнуваа...Александар заслужено влезе во големата соба...За Кристијан-стискам палци за во сабота
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 12:46
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Почетокот на шоуто можам да го оценам како солидно...ми се допадна целовкупната замисла и реализација иако очекував многу повеќе...Иако беше најавувано како нешто невидено досега-беше далеку од тоа...сцената веќе видена(ништо спектакуларно),натпреварувачите-просечни(тоа и беше за очекување),водителите потфрлија-не докрај подготвени,премногу несериозни (изгледот и облеката-полн погодок)...Дури и настапот на Анастасија не ми се допадна-како со сила уста да отвараше сирота...гарант си мислела-ват д ф*к ем ај дуин хиар?



E Biba_G sega am voopsto ne se slozuvam so tebe...pocetokot bese stvarno fenomenalen tuka se soglasuvame,a scenata vikas vekje videno..Biba mora da si greska scenata,rasveta i se sto ide so toa e kupena pred nekoj mesec od istata firma koja e zadolzena za stage-ot na Madona.Vo Evropa samo nekolku kukji imaat vakva rasveta,mozebi ne bese epten spektakularno,ali za vakov show-sosema dovolno,natprevaruvacite-50-50..imase mnogu dobri,no i strasno losi..na pr. losa bese tipkata sto peese so Jelena Rozga-ziv uzas..a pomina ponatamu na smetka na nas Kristijan koj mene me voodusevi..deckoto bas imase i glas a bogami i facka ..Voditelite-nisto loso nema da kazam..Sepak svetlosni godini se daleku od nasite ovde..Maca me iritirase..no ne povekje od onoj Nenad sto komentirase na A1..pa zatoa morav da gledam na NOVA TV...A za Anastasija..ok bese..nisto spektakularno..samo uste edna tezga
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 13:03
А бре Алане...ако размислиш подобро ќе видиш дека се слагаме јас и ти...Знам за шоуво уште додека беше во подготовка...знам за студиото,за опремата,за осветлувањето...знам дека е купена најквалитетна опрема,камери кои ќе го покриваат буквално секој агол во Академијата и каде што и секој шепот ќе може да се слушне...Токму и заради тоа очекував мнооогу повеќе вчера...Сцената беше О.К....но многу посиромашна од евровизиската,од оние на Гранд шоуто...водителите реков-премногу некако несериозни...А Анастасија-да,што има да се труди-загарантирана тезгичка
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 15:20
хм шоуто е бљак кој ли будала фрлал толку пари за она......а иначе кандидатите си се секој на свој начин таленти нема замерка за нив.
тоа е само мое мислење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 15:11
Супер беше ШОУТО, навистина интересно, не знам кој поинаку вакво шоу вакла ќе направи, зар М2 или Драган Вучиќ??????????
тој што излезе нашиот многу трема имаше, не се покажа ама баш ИЧ
али Александар беше супер благодарение на најдоброто од та вечер - ексцентричната и најубава КАРОЛИНА! Таа имаше најдобар настап
таа Марија Шерифовиќ делуваше надуено и дебилно како секогаш
се на се, СУПЕР беше, освен НЕНАД кој не престана да се смее ко зелен на секоја можна реченица опд водителите кажана, НЕНАД е Ок, али мн тресе зелени и се смее цело време ко недоквакан
супер почеток, супер водители, супер гламур, ќе видиме за понатака
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 20:54
Ne sum gledala no vecerva ako nema nekoe dobro filmce ke gledam za da mozam da go kazam i svoeto mislenje , a toa dali mene ili na bilo koj ke mu se dopadne ili ne e licen stav i gledanje kon neshtata.Na prim.nekoj kaza scenata e super i jas ja poglednav slikata prekrasno mi izgleda no i za ubava scenografija treba mnogu pari,bez niv nishto.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.