IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Операција триумф - музичко реално шоу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Операција триумф - музичко реално шоу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 32>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 08:09
jas obicno so drva i kamenja frlam po vakvi emisii..ali za ova imam nekoe ubavo predcustvo...prvpat e regionalno show,ili sto bi se reklo od Vardara do Triglava...(sekako ne ja racunam onaa bedna improvizacija od pred nekoja godina-"toa sum jas"-bljak)..pa vecer u 21.00 kje vidime,sto e kako e..ako ne cini..se znae-po brz postupak se resava toa
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 19:08


eve ja scenata za show-to
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 19:11
Anastazija stigla u Beograd
Monday, 29 September 2008
Američka r'n'b zvezda Anastazija stigla juče u Beograd, gde će večeras otvoriti muzičku akademiju
Anastazija

Veliki muzički šou „Operacija Trijumf" počeće večeras u Beogradu, uz učešće 16 talenta iz cele bivše Jugoslavije, koje će u gala večeri nastupom podržati Anastazija, Marija Šerifović, Sergej Ćetković, Din, Karolina Gočeva, Jelena Rozga i riječki bend „Let 3". Američka r'n'b zvezda doputovala je juče po podne u Beograd, a sinoć je u studiju u Košutnjaku održala i prvu tonsku probu.
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 19:18
tekstot e prezemen od oficijalniot site na show-to..taka da ide integralno na srpski


Voditelji emisija koje će pratiti rialiti šou Operacija trijumf danas su i zvanično predstavljeni.

Ovaj šou moći će da prate gledaoci na celom prostoru bivše Jugoslavije, pa su s tim u skladu izabrani i voditelji. Gledaoci će svakodnevno moći da prate šta se zbiva u kući, a pored toga očekuju nas tokom sedmice i tri emisije koje će ići uživo.

Centralna emisija Operacija trijumf Gala, biće emitovana ponedeljkom uveče. U njoj će takmičari nastupati uživo, zajedno sa muzičkim zvezdama iz regiona. Njihov nastup ocenjivaće Marina Tucaković, Tonči Huljić i Ismeta Krvavac.

Pored Milana Kalinića, Emisiju Operacija Trijumf Gala, vodiće TV zvezda iz Hrvatske Nikolina Pišek i Ana Mihajlovski.

“Ovo je nešto mnogo drugačije. Bićemo mi svi blesavi ali mnogo profesionalniji nego što smo bili do sada u ostalim emisijama“, kaže Ana..

“Ja sam oduševljena. Utoliko što je ovo prvi put da se radi tako veliki projekat u okviru cele regije i možda će ih biti u budućnosti i više, ja se nadam da će ih biti, ali samo jedan je prvi i sretna sam da sam ja u tom prvom, iako će možda biti najteže nama koji probijamo led“, smatra Nikolina.

Sa takmičarma će svakodnevno raditi tim od pet profesora i Direktor Akademije Saša Dragić.

“Imaće časove pevanja, što je najvažnije, imaće časove plesa, imaće teorijske časove, radiće sa bendomi što je najvažnije imaće gala koncert jednom nedeljno gde će pokazati sve ono što su naučili“, najavljuje Dragić.

Svakog utorka uveče jedan takmičar napustiće kuću i biće gost emisije Operacija trijumf mozak, koju će voditi Sanja Rajković. Osim izbačenog takmičara gosti će biti i velika imena šuo biznisa.

“Što se prve emisije tiče, pošto će to biti uvodna emisija ugostiću direktora akademije Sašu Dragića i profesore akademije, koji će predstaviti šta će se to raditi tokom tri meseca sa studentima, šta se od njih očekuje i pričati o nekim svojim iskustvima“, kaže Sanja.

Subotom uveče gledaoce očekuje emisija Najgori od sve dece, koju će voditi Dragan Marinković Maca i Marijana Mićić.

Na prvoj Gala večeri Operacije Trijumf, osim najveće zvezde Anastazije, nastupiće i Din, Karolina Gočeva, Sergej Ćetković, Let 3,bivša pevačica Magazina Jelena Rozga.

Operacija Trijumf počinje u ponedeljak 29. septembra.

Изменето од alan ford - 29.Септември.2008 во 19:19
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 19:38
можеби овој пат ќе биде ншто добро, тоа останува да видиме... мене вакво нешто ми е познато од некоја шпанска телевизија... Operacion Triunfo... и таму колку што знам беше и доста популарно, се прославија некои од изведувачите, имаат успешна музичка кариера колку што знам... е сега, не знам дали се уште оди на тамочните програми, ама да видиме какво ќе биде кај нас... па после да судиме
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 22:22
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

можеби овој пат ќе биде ншто добро, тоа останува да видиме... мене вакво нешто ми е познато од некоја шпанска телевизија... Operacion Triunfo... и таму колку што знам беше и доста популарно, се прославија некои од изведувачите, имаат успешна музичка кариера колку што знам... е сега, не знам дали се уште оди на тамочните програми, ама да видиме какво ќе биде кај нас... па после да судиме

pa toa e toa..show-to e licencirano

za sega mene mi e bas super...si odmaram mozok..i ima dobar kvalitet...aj otidov da gledam..pominaa reklamite
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:04
gledavte ?

kako vi se cinese?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:19
gladeav jas alan,i ne znam ,na prv pogled onaka ke bide arno za vreme tepanje....mi e maka za vtoroto nashe dete od makedonija shto ne vleze vo akademijata,kristijan li mu beshe imeto od radovish ako zapamtiv .....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

gladeav jas alan,i ne znam ,na prv pogled onaka ke bide arno za vreme tepanje....mi e maka za vtoroto nashe dete od makedonija shto ne vleze vo akademijata,kristijan li mu beshe imeto od radovish ako zapamtiv .....


show-to bese extra..navistina nemam zamerki..a za Kristijan i mene mi e krivo..ne deka bese nase..ali epten mi bese super ..aj valjda kje se vrati u sabota
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:36
Ubavo bese souto, duri i podobro od Idol, samo ke mora neso da popravat okolu scenata, za da ne se sluci pak kako vcera...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:41
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Ubavo bese souto, duri i podobro od Idol, samo ke mora neso da popravat okolu scenata, za da ne se sluci pak kako vcera...


ma se dobro se zavrsi..a na kraj duri i simpaticno izleze se toa
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:47
Гледав - подоцна се вклучив, накај 22:30, и не го гледав баш со внимание но искрено, и она што го видов - ветува
па да се надеваме дека за промена ќе може малку да уживаме во такво шоу
во секој случај... ми се допаднаа повеќето учесници, додуша, оние што ги видов... само не знам колку точно има од Македонија?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:47
ihmeta sho ja peeshe zemjo moja se spruzo dolu od scenata
ama odma stana be zenata,cudo majkata...vo forma ke da e golema
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 10:48
evenstar bea dvajca od makedonija shto se natprevaruvaa za vlez vo akademijata no samo eden vleze vo nea...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.