IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 53>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 21:35
Originally posted by Pica pica Pica pica напиша:

Originally posted by pajser pajser напиша:


,,,,,,,zborovi se zborovi,,,tie se edni,,,vtori slushash ,,,treti   zborish,,,,po koj osnov gi delish ,,,tochno se determinirani,,,,
,,,,,,,bezumnici,,,koj si ti da sudish za nekogo,,,,ima drug sudija za toa,,,,a i nikoj ne mozhe da e vo tvojata siva masa pa da znae shto ti si mislel,,,minato svrsheno vreme,,,
,,,,,sum se iznaslushal galama ,,,kolku shto ti nemozhesh ni vo tvojot imaginaren svet da ja soberesh i ne se izbezumiv,a i tishinata e edna , i edinstvena ,,,i nema znaesh neznaesh ,,,ili umeesh da ja chuesh ili ne ,,,,,tvoja rabota,,,,,

,,,, nema potreba od slushanje galama ,,,taa se gleda ,,a ne se slusha,,,,,

,,,ako ti e potrebna galamata da ja slushnesh za da ja razberesh tishinata ,,,togash seushte ,,ti ostanuva dolg pat ,,,da galamata ja gledash ,,a tishinata slushah,,,,намигнување

Не постои "сум" во тишината,ако за тебе сеуште постои "сум" ќе постои и судија и џелад.

Патот е за оние кој чекорат(сум,јас),но не и за оние кој умреле.


Оди "умри" ако сакаш да видиш што е тишина.


А до тогаш ......

Originally posted by pajser pajser напиша:


neznaenjeto za tishinata,,,e samo zamka,,,i pochetok na bezumnosta,,,,,

 
 .......a z,sh bre jas da umiram ,,,umri ti,,,,,голема насмевка,,,,,,vo tunis veke ja chuv tishinata ,,,,,a ti,,,,,бакнеж,,,,
 
 ,,,,,a do togash ,,i nauchish shto e realno vo tvojata iluzija ,,,igraj dzhamlii,,,плазење,,,,,


Изменето од pajser - 07.Мај.2012 во 21:37
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 22:48
Бирлии(џамлии) да играм

Не!!! ќе возам велосипед

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 23:10
плазење,,,,,super ,,,gledash kako si znaesh kaj si ,,,,tochak ,,,so tochak,,,si odgovaraat,,,,,abe pica,,,vo realnost ti mu doagjash ko tomos,,,,ti motor,,pod tebe tochak ,,,dobro e uchish ,,,si se tomosal,,,плачењесмеење,,,aj prodolzhi da vozish,,,,мафтање,,,vo realnosta na iluzijata,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 00:16
Originally posted by gazela gazela напиша:

ako ni  dojde Mesi..ke vidime i  ....iЗборови..i ......МОЌТА НА ЗБОРОВИТЕ...i Слушање...i.Осаменост..no nelI...i onaka
.......e sega imajte Мотив , инспирација , елан ...i kazete dali e ova..... Форум & реалност плазење
Се некако ми изгледа дека сте го скокнале постот на газела.не знам



I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 00:19
i sto sega santyзамисленост
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 00:38
Ништо, прочитајте ја уште еднаш и држете се до темата. Малку како да ми забегавте на страна.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 00:53
kaj si be mali?!збунетост

realnata ti ja nema izgleda pa tuka so nerealni  se  ''fakjash'',a?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 01:02
Originally posted by brza brza напиша:

kaj si be mali?!збунетост

realnata ti ja nema izgleda pa tuka so nerealni  se  ''fakjash'',a?

Колку што ти си нереален тука, толку и јас а и таанамигнување

Ние се држиме само до реалноста, а тука сум од сосема други причинимир
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 08:49
Originally posted by pajser pajser напиша:

плазење,,,,,super ,,,gledash kako si znaesh kaj si ,,,,tochak ,,,so tochak,,,si odgovaraat,,,,,abe pica,,,vo realnost ti mu doagjash ko tomos,,,,ti motor,,pod tebe tochak ,,,dobro e uchish ,,,si se tomosal,,,плачењесмеење,,,aj prodolzhi da vozish,,,,мафтање,,,vo realnosta na iluzijata,,,плазење





Само толку!?
Залудни зборови пишуваш,бидејќи нема кој да се навреди.
Очигледно не си разбрал што значи да се "умре",ако примети во повеќето постови што ги пишувам се провлекува тематика за смртта.
Ако нема кој да се навреди,нема ниту кој да живее,соодветно на тоа нема ниту кој да "умре",бидејќи веќе еднаш умрел.


Ја видовме твојата плитка тишина,продолжи да се брцкаш и плискаш во нејзе.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 09:04
"Toj" shto"umrel" pred da umre - go nema za da se navredi no go nema ni da navreduvaнамигнување... sledi, procenuva, sudi........ ako ne si umislil deka e nekoj avatarголема насмевка. A ako si umislil deka e! togash sigurno seushte ne "umrel"голема насмевка
Zhivotot- "TI"-e "iznad" dualnosta ...среќа


Изменето од viktorija123 - 08.Мај.2012 во 09:05
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 09:29

размислување
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 09:31
Temava bese forum realnost.. kako doturkavte do umirachki samo ne mi e jasno замисленост
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 09:31
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


размислување
ne se misli mnoguплазење.....toa e realnosta големо гушкање
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 09:47

Originally posted by gazela gazela напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


размислување
ne se misli mnoguплазење.....toa e realnosta големо гушкање



Ма ич не се мислам.... големо гушкање

Се си има некој свој шарм... па дури и офтопиците на темава.
Форум без офтопици ти е исто што и реалност без фантазија.зевање
Секој си ја определува точката на баланс или граничната линија.намигнување







Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.