IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 21:40
So tolku sekojdnevni problemi i obvrski kaj da najdam zrtva sto ke gi slusa moite filozofiranja i prasanja koga ke mi tekne mene...ovde barem komu mu smetam ne mora da me cita,jas da si kazam...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 00:51
jas sum obratno.....sekojdnevno sum "prinudena" da filozofiram do "mile volje"...i koga sakam i koga ne sakamтага...sekoj sloboden mig go koristam na forumot da se "izluftiram" od "mudruvanjeto" i zatoa izbegnuvam da "mislam" na forumot....голема%20насмевка
 
i navistina forumov e super terapija, kako sto nekoj prethodno go narece...големо%20гушкање
 


Изменето од Lilija7 - 06.Септември.2008 во 00:52
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 02:39
Originally posted by anastea anastea напиша:

Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување
Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост
 
...abe...
 
vi vaka sea...
 
 
"mojot socijalen zivot e narushen, bashka... moeto virtuelno alter ego e pogladno od onoa obichnoto vo realnosta, a i libidoto... pa sea ostanue flertot kao opcija za zabava na forum i nadopolnuvanje na gorespomenatoto, a mojata imaginacija ke si go dopolni ostanatoto"
 
 
плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењетрепкање
 
 
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 02:56
...Well..., има нешто гладно во тебе... се гледа дека имаш апетит...намигнување
А за што, како, зошто... самиот си знаеш најдобро...плазење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 20:31
A moze nekoi i ke se zemat so se zapoznale na forumov
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 22:58
Forumot stana del od moeto sekojdnevie...znaci toa e realnosta
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 10:31
Originally posted by fragola fragola напиша:

So tolku sekojdnevni problemi i obvrski kaj da najdam zrtva sto ke gi slusa moite filozofiranja i prasanja koga ke mi tekne mene...ovde barem komu mu smetam ne mora da me cita,jas da si kazam...

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 12:51
abe forumov moze da ti bide kako dnevnik isto..site svoi misli mozesh da gi napishesh i nekoj da ti iskontrira posle...pa aj drzi ne daj,i na kraj moze da bide poucno neshto sosema deseto shto ko kazal nekoj drug,a ti si promenil mislenje.....pa zemete samo podforumot poezija,golem broj od napishanoto nemalo da go procita nikoj ako ne bilo postirano tuka,t.e da ne beshe ovaj forum kako ke uzivav vo poezijata od anakin i zbunet..fantazija se likovite
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 17:57
Blagodaram, gospodine za vasite ubavi zborovi za koi veruvam deka mozat da izlezat samo od covek sto znae da gi proceni vistinskite vrednosti i od koi sum eden mal del na kogo mu e obrateno vnimanie. Vo sekoj slucaj vi posakuvam sekoe dobro i uste dolgo da bidete megu nas oplemenuvajki go ovoj neiscrpen izvor na kreativnost.


Изменето од zbunet - 08.Септември.2008 во 22:37
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 21:32
...ete shto ti pravi forumot...te menuva preku post...плазењесмеење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 22:33
obratno ?  изненадување ...idam da brisam
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 22:35
...docna e...realnosta e promeneta, i toa so samo eden post na idividi...плазење

Изменето од moira - 08.Септември.2008 во 22:55
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 22:54
Ne mislev ja taka...mislev deka...u stvari...so mislev збунетост
Dobro de, malo zezanje...vie pa odma da mi go onadite ona sto tolku vreme sovesno go gradev i odgleduvav...плачење...pa kako da objasnam sea na mojana...
Ona cesto mi veli da idam da se lecam i da se ukutam, ama ja i velam deka dokolku bi odel da se lecam ke me teraat da zboram i zatoa ne idam
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 10:46
ke se nadovrzam na Zenmaster, vo sustina nekoj moze da se izfolira i izlaze za svoite podatoci, imeto, mestoto na ziveenje, godinite ,... vo karakternite crti se tie

Ne se zamaram i ne me interesira kolku nekoj e ovde iskren i kakov e vo realniot zivot, ima nickovi koi sekogas so zadovolstvo gi citam i pocituvam, ima nikovi koi ne gi pocituvam .... kolku nekoj i da veli , tuka sum nesto drugo, vo stvarnosta ne sum vakov, mislam deka nikoj ne pravi nisto sto se kosi so negovite mislenja , zelbi , stavovi,...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.