IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како би реагирале ако ви кажат дека сте посвоени?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би реагирале ако ви кажат дека сте посвоени?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како би реагирале ако ви кажат дека сте посвоени?
    Испратена: 27.Август.2008 во 20:34
Прашањето е јасно "Што би направиле ако ви кажат дека сте посвоени". Мене ако ми кажат моите ова нема да ми донесе некои големи промени, туку ке ги сакат уште повеке бидејки знам дека не сум нивен син, а толку многу ме сакаат. Ајде вие сте на ред.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 20:35
bi se custvuval vo sekoj slucaj POSVOENOголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 21:33
Originally posted by anakin anakin напиша:

bi se custvuval vo sekoj slucaj POSVOENOголема%20насмевка

I jas ke se custvuvam posvoeno, ama ke gi sakam mnogu poveke otkolku sega. Ne deka sega ne gi sakam, ama ke se smeni samo ova.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 21:54
... ne mozam da razmisluvam hipoteticki...ama mi se dopadna razmisluvanjeto na ...neo... plemeniti se onie luge koi vo zivotot odbrale da bidat roditeli... lesno e da rodish dete..teshko e da go iscuvash i vospitash... da go sakash...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 20:03
ke se potresam!,..a be, ajde,...ako sum porasnal nekade,..pa ushte mi bilo ubavo,...bash bi me zabolelo za nekoj shto,...poradi shto i da e,.... me ostavil .
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 01:25
So Bi Pravel...nz oti znam ne sum posvoen haha dada mi kazuase koa sum se rodil deka mn sum placel
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 01:48
Nema nikakva vrska dali si posvoen ili ne. Ima ramnopravno dovolno idioti i od dvete strani. Sto prestavuva roditel ? Ogranicuvacki faktor i izvor na traumi...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:06
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema nikakva vrska dali si posvoen ili ne. Ima ramnopravno dovolno idioti i od dvete strani. Sto prestavuva roditel ? Ogranicuvacki faktor i izvor na traumi...

...aj ne se sili mnoguголема%20насмевка...od denes si bez dzeparac... vidi go ti nego... em zbuneto...em se sili..kaj go ima be ova...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:10
a kako da izreagira be?...nikako,jas gi znam ovi roditeli,tie me izgledale,kakvi se takvu se,shto ima da pravam drugo...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:14
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nema nikakva vrska dali si posvoen ili ne. Ima ramnopravno dovolno idioti i od dvete strani. Sto prestavuva roditel ? Ogranicuvacki faktor i izvor na traumi...

...aj ne se sili mnoguголема%20насмевка...od denes si bez dzeparac... vidi go ti nego... em zbuneto...em se sili..kaj go ima be ova...


големо%20гушкање големо%20гушкање  големо%20гушкање



големо%20гушкање
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:17
Еве неколку стандартни реакции:
 
1. Лесно се прифакjа за верна ова информациjа, особено ако дознаеш во годините наречени тиjнеjджарски. Во тие године се се прифакjа како лична и непоправима трагедиjа.
2. Секогаш се обидуват да пронаjдат билогичните си родители.
Сакат да разберат зошто се изоставени. Дали тие родители се имале друг могучен избор.... и зошто... зошто...зошто.
3. Обично влегуват во внатрешна и надворешна конфронтациjа со тие кои ги гледат и воспитават, т.е. вистинските родители.
4. Обично не можат да пронаjдат биологичните родители, тагуват, барат мир надвор од фамилиjата, и сосема нормално упагат во нетипични понекогаш сериозни ситуации и проблеми.
5. накраj се помируват со "неправдата" сторена од биологичните родители и разбират смисола и улогата, значението на родителjа, и дека не е важно коj те створил, него коj дава се од себе за твоето добруване, за твоjата добра социализациjа, за добар старт во животот, за добар стандарт на живот воопшто. И наj важното - не е нужно да носиш нечиjа крв за да бидеш сакан.
  Е, има и исклучоци- некои остават вечно незадоволни и навредени...
което им смета да создадат своjа фамилиjа. Но за срекjа - ово се само исклучоци.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 22:12
ke se  cuvstvuvam  very sad тага
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 01:17
можеби разочарано,знаејќи дека некој ме напуштил
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 17:50
Одсекогаш сум се восхитувал на големината на тие луѓе, но и деца. И едните и другите се сакаат и почитуваат за нианса повеќе од крвните родители и деца. Не е мала работа да прифатиш друго дете за свое, тие луѓе се човечишта со големо Ч. Јас тешко би се сложил да посвојам дете најверојатно не сум толкав човек кој знае.
 Инаку бабами од мајками страната е посвоена, познавам и други посвоени деца на кои животот им се променил одкако го сториле тоа. Исто познавам многу стари парови кои неможат да имаат деца а имаат огромни можности да посвојат но не го прават тоа. Не осудувам никој но сепак многу е поубаво едно дете кое е оставено само да се прифати од друго семејство како свое.

И уште ова да имам дете како збунет е исто ко да те казнил господ збунет сигурно твоите се слика на тебе штом вака размислуваш
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.