IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Депресија и Антидепресиви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Депресија и Антидепресиви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
Автор
Порака
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:22
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Ете ти добар избор, Мисија:успех е одлична книга. Побарај ја и книгата “ИЗБОРОТ“ од истиот писател - Ог Мандино 
denes mi ja donesoja 13 apostol od ricard i rejcel heler
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:25
Originally posted by stigmata stigmata напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:


Originally posted by stigmata stigmata напиша:

kazete nekoja dobra kniga za citanje samo da e dobra
На подфорумот Уметност, Култура, Традиција има доста предлози. Сепак, избегнувај депресивни книги, побарај нешто повесело, па нека е и од детска литература, како што е "Хари Потер".
vaka e dobro koke ima so luge da se razgovara kolku tolku nekoj ke pomozi bez razlika dali imal depresija ili ne sekoj sovet e dobrodojden


Како што кажа и Lithium погоре, тоа е лекот, разговарај со луѓето, па макар и на форум нека е во почетокот, потоа почни полека да излегуваш, да се дружиш, малку по малку, чекор по чекор и се ќе си дојде полека на место. Не може преку ноќ, тоа е факт, но полека, се може.

Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:27
Originally posted by alan ford alan ford напиша:


Bidejki depresijata denes zazema pandemicni razmeri mislam deka treba da se diskutira isklucivo na tema depresija i lekovi protiv depresija (t.n antidepresivi).Ne veruvam deka nekoj nikogas ne bil depresiven...no kolku od vas svatile deka ovaa psihicka sostojba ne e nesto sto slucajno se javuva kako grip koj se prelezuva za 4-5 dena.Kolku od vas imaat iskustvo so antidepresivi?Kakvo e vaseto iskustvo i so koj antidepresiv?Koj antidepresiv go koristite?Da bideme iskreni dali e toa LUXETA,SEROXAT,PROZAC,ASENTRA,DEPREZOL,AMIZOL,CIPRALEX?
DALI STE OSETILE PODOBRUVANJE...ZA KOLKU VREME...IMALO LI NUS-POJAVI?
sega za prv patja zemam asentrata i neznam kako e uste 6 dena ja pijam pa ke vidime
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:28
Originally posted by alan ford alan ford напиша:


Bidejki depresijata denes zazema pandemicni razmeri mislam deka treba da se diskutira isklucivo na tema depresija i lekovi protiv depresija (t.n antidepresivi).Ne veruvam deka nekoj nikogas ne bil depresiven...no kolku od vas svatile deka ovaa psihicka sostojba ne e nesto sto slucajno se javuva kako grip koj se prelezuva za 4-5 dena.Kolku od vas imaat iskustvo so antidepresivi?Kakvo e vaseto iskustvo i so koj antidepresiv?Koj antidepresiv go koristite?Da bideme iskreni dali e toa LUXETA,SEROXAT,PROZAC,ASENTRA,DEPREZOL,AMIZOL,CIPRALEX?
DALI STE OSETILE PODOBRUVANJE...ZA KOLKU VREME...IMALO LI NUS-POJAVI?
sega sum na asentra ke vidime 6 dena ja pijam neznam uste
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:30
ako ima nekoj iskustvo so asentra neka pisi
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:34
Originally posted by alan ford alan ford напиша:


Bidejki depresijata denes zazema pandemicni razmeri mislam deka treba da se diskutira isklucivo na tema depresija i lekovi protiv depresija (t.n antidepresivi).Ne veruvam deka nekoj nikogas ne bil depresiven...no kolku od vas svatile deka ovaa psihicka sostojba ne e nesto sto slucajno se javuva kako grip koj se prelezuva za 4-5 dena.Kolku od vas imaat iskustvo so antidepresivi?Kakvo e vaseto iskustvo i so koj antidepresiv?Koj antidepresiv go koristite?Da bideme iskreni dali e toa LUXETA,SEROXAT,PROZAC,ASENTRA,DEPREZOL,AMIZOL,CIPRALEX?
DALI STE OSETILE PODOBRUVANJE...ZA KOLKU VREME...IMALO LI NUS-POJAVI?
jas kako so gledam tesko se izlegva od ovaj zatvoren lavirint ke kazi vremeto neznam ke vidime
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:38
abe kaj nas sega koke mu recis na nekoj odam na psihijatar se cudat te gledat a na zapad toe normalna pojava bezralika za so odis dali za depresija bilo so cudni se nekoj ljuge
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:57
mnogu sakam da razgovaram so nekoi so imaat sega ili prethodno iskustvo so depresija me interesirat nekoj raboti bilo koj da ima iskustvo neka pisi
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 14:58
mnogu sakam da razgovaram so nekoi so imaat sega ili prethodno iskustvo so depresija me interesirat nekoj raboti bilo koj da ima iskustvo neka pisi
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 17:38
forumot e izmislen za nekoi temi kako depresijata razlicni komentari mislenja ama i pomos od nekoj toa e dobro
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 17:41
Originally posted by stigmata stigmata напиша:

Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Ете ти добар избор, Мисија:успех е одлична книга. Побарај ја и книгата “ИЗБОРОТ“ од истиот писател - Ог Мандино 
denes mi ja donesoja 13 apostol od ricard i rejcel heler
dobra kniga e
nikada nije bilo kao sto je bilo
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 19:16
Originally posted by stigmata stigmata напиша:

mnogu sakam da razgovaram so nekoi so imaat sega ili prethodno iskustvo so depresija me interesirat nekoj raboti bilo koj da ima iskustvo neka pisi
ti ja citam prikaznata i se gazam od smeenje prvo to so ja raskaza e i smesno i zalno vtoro lugeto pod depresija se pod takov pritisok so neznat so prat so se desava obicno se zatvoreni i se vrtat vo krug a gledam i stigmata mnogu e smesen pa go nema da ne se obesil hahahha abe tesko vas depresija so ne zemis da trcas ne kniga mi cital ti znaci neznajs kaj teras a ako si zaminat gore zalmie ne ti pomozivme deteto ni ja raskaza prikaznata i umre i hahahahahhhahahh mnogu si smesen jas ti preporacvam bolnica a ne na forumi da se tesis i apcina da pies i da te vrzat so sindiri i bez voda taka treba za tebe i da te macat
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 19:29
Originally posted by titanik titanik напиша:

Originally posted by stigmata stigmata напиша:

mnogu sakam da razgovaram so nekoi so imaat sega ili prethodno iskustvo so depresija me interesirat nekoj raboti bilo koj da ima iskustvo neka pisi
ti ja citam prikaznata i se gazam od smeenje prvo to so ja raskaza e i smesno i zalno vtoro lugeto pod depresija se pod takov pritisok so neznat so prat so se desava obicno se zatvoreni i se vrtat vo krug a gledam i stigmata mnogu e smesen pa go nema da ne se obesil hahahha abe tesko vas depresija so ne zemis da trcas ne kniga mi cital ti znaci neznajs kaj teras a ako si zaminat gore zalmie ne ti pomozivme deteto ni ja raskaza prikaznata i umre i hahahahahhhahahh mnogu si smesen jas ti preporacvam bolnica a ne na forumi da se tesis i apcina da pies i da te vrzat so sindiri i bez voda taka treba za tebe i da te macat
prvo da ti kazam tebe jas ti ni si potreben ni dostoen mene da mi sudis a toe moe pravo jas so si napisav tebe ic k*ro da ne te boli gledajsija rabotata ne si interesen barajsi nekoj temi so negativna energija pobarajse tamu
nikada nije bilo kao sto je bilo
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 19:34
Originally posted by stigmata stigmata напиша:

Originally posted by titanik titanik напиша:

Originally posted by stigmata stigmata напиша:

mnogu sakam da razgovaram so nekoi so imaat sega ili prethodno iskustvo so depresija me interesirat nekoj raboti bilo koj da ima iskustvo neka pisi
ti ja citam prikaznata i se gazam od smeenje prvo to so ja raskaza e i smesno i zalno vtoro lugeto pod depresija se pod takov pritisok so neznat so prat so se desava obicno se zatvoreni i se vrtat vo krug a gledam i stigmata mnogu e smesen pa go nema da ne se obesil hahahha abe tesko vas depresija so ne zemis da trcas ne kniga mi cital ti znaci neznajs kaj teras a ako si zaminat gore zalmie ne ti pomozivme deteto ni ja raskaza prikaznata i umre i hahahahahhhahahh mnogu si smesen jas ti preporacvam bolnica a ne na forumi da se tesis i apcina da pies i da te vrzat so sindiri i bez voda taka treba za tebe i da te macat
prvo da ti kazam tebe jas ti ni si potreben ni dostoen mene da mi sudis a toe moe pravo jas so si napisav tebe ic k*ro da ne te boli gledajsija rabotata ne si interesen barajsi nekoj temi so negativna energija pobarajse tamu
hahah se zapali vojnata pomegu zdrav i depresiven ama ne se raspravam so tebe imas samoubistveni misli da ne si naprajs nesto mi e zal hahahhahahahahahahahhahaha
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.