IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Бранко Црвенковски - Никола Груевски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бранко Црвенковски - Никола Груевски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051>
Прашање: На кого повеке му верувате и чии постапки ги оправдувате?
Одговор Гласови Статистика
77 [46,95%]
87 [53,05%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 15:56
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Епа тоа е и најголемиот проблем... Сакаш да те читаат, сакаш да искоментираш на туѓ пост, а всушност не сакаш да прочиташ тоа што треба... Доказ дека го коментираш тоа што тебе ти одговара, бидејќи слепо си настроен кон еден правец и една идеологија... Основите за тоа не ми се познати, можам само да ги претпоставам.
Дополнително, сакаш на културен начин да испровоцираш и навредиш неистомисленик, а при тоа да го изведеш на начин на кој мислиш дека тој неистомисленик нема да те разбере...

да се навратам на темата...

најновото од оваа власт е дека се активираа сите можни извршители, и почна присилното наплаќање на долговите на граѓаните. Сеење страв и терор меѓу народот, и тоа за време на изборна кампања мене ми личи само на диктатура.
Од друга страна, јавната администрација се носи под присила на митинзи... Раководители на сектори, кои ја имаат моќта, уценуваат вработени за да придобијат гласови, за возврат нудат сигурност на работното место, или под уцена тие вработени мора да се појават на митинзи и собири...

Добра власт имаме...нема што... ама бумерангот кога ќе го фрлиш, се враќа и може по нос да те удри.

да
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 16:14
-Е па Никола, ако сите се со мене-кој е бре со тебе (праша Црвенковскиизненадување)
-Ме праќаш во пензија, а ако утре одам во Жена парк да играм шах со пензионерите, ќе ме осудиш дека  ги врбувам (пак Црвенковскинамигнување)
Додуша вака кажано сакал нејќел човек мора да му признае дека е во паво. Не му даваат да дише брегазење%20од%20смеење
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 19:47
 
 
 
  Бранко....уште неколку дена па ќе престане ..да дише ....
 
 ...мислам полесно ќе дише  де .....намигнување
 
 Груевски  синоќа покажа и докажа  дека
..останува и понатаму наш премиер.....среќа
 
беше ..преубаво ..величенствено....голема%20насмевка
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 20:14
беше, беше... 5 јуни ќе каже, колку од присутните вчера ќе го дадат својот глас за вмро...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 02:20
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


...најновото од оваа власт е дека се активираа сите можни извршители, и почна присилното наплаќање на долговите на граѓаните. Сеење страв и терор меѓу народот, и тоа за време на изборна кампања мене ми личи само на диктатура.



Според ова што си го напишал, насекаде во светот постои диктатура, особено во развиениот свет, каде што извршителите присилно ги извршуваат сите побарувања. Значи ли тоа дека ако се во тек избори, побарувањата треба да останат во "воздух" и истите да застарат, потоа да не може да се намират? Ако се случи тоа, потоа некој ќе коментира дека народните пари се трошеле недомаќински.

Или можеби треба да се простат сите долгови? Ти, поради предизборниот период, на сите им ги прости долговите и ќе ги оставиш сите побарувања кои ги имаш да застарат?

Не знам зошто, нешто што во развиениот свет секојдневно се случува, кај нас претставува проблем и секаде се вметнува политиката.



Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 14:41
Колку и да се трудиме ,а да не ги коментираме ваквите постапки секогаш лебди во воздух мислата дека сето тоа се прави за инает и партиски.
Така сегашните притисоци кои се прават во полза на партијата на власт се премногу евидентни и од тука излегува дека кај нас не е нормално како во светот.
Има безброј пример од најбанални работи,пример,кога се стави во сила законот за јавна чистота,ете на нашата улица испратија еден куп полиција и почнаа да ги вознемируваат граѓаните,да си фателе песок,да собереле ова ,да направеле она.
Сега ја нема никаде полицијата,додека дури и на главната улица(булеварот),стојат паркирани стари комбиња,трактори,масло истечено од коли ,никаде не се почитува законот за бучава,тие ДПМНЕ-овците во маалскиот штаб опнале звучници ги вознемируваат сите,небаре се пее Лили Марлен за време на нацизмот.
Ете затоа пријателе кај нас не е нормално од далеку смрди на ПРИТИСОК,ПРОПАГАНДА и незакнско ,селективно работење.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 21:42
od eden kup prijateli koi gi imam vo MK ni eden do do sega ne mi kazal deka bil prisiluvan da odi na mitinzi protiv svoja volja, a niti pak cule za takov slucaj. A i golem del od niv se nakloneti kon levicata.

na poedinci ovdeka da ne im se pricinuvaat nekoi raboti, ili namerno sirat lagi???
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 22:43
Без разлика на исходот на 5ти јуни .... Војводата е тој кој што ке го избере новиот премиер намигнување 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 23:12
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Без разлика на исходот на 5ти јуни .... Војводата е тој кој што ке го избере новиот премиер намигнување 


Tesko, skoro nikako, ne so ovoj narod, nema da napravi greska pak, da dozvoli da bide lazen, kako vo minatoto.
Na ovie izbori komunjarite i nivnoto koaliciice ama nemaat ni najmalku sansa za pobeda.
A da ne zboram pa za onie drugite minorni partii.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 23:25

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Без разлика на исходот на 5ти јуни .... Војводата е тој кој што ке го избере новиот премиер намигнување 

И да знаеш дека има логика во ова. Се настрвија старите вмровци-им се врати војводата.намигнување
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 08:32
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Без разлика на исходот на 5ти јуни .... Војводата е тој кој што ке го избере новиот премиер намигнување 


Кого го рачунаш за војвода?
Има многу води, и голи води што се занесуваат дека се војводи.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 11:49
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


...најновото од оваа власт е дека се активираа сите можни извршители, и почна присилното наплаќање на долговите на граѓаните. Сеење страв и терор меѓу народот, и тоа за време на изборна кампања мене ми личи само на диктатура.



Според ова што си го напишал, насекаде во светот постои диктатура, особено во развиениот свет, каде што извршителите присилно ги извршуваат сите побарувања. Значи ли тоа дека ако се во тек избори, побарувањата треба да останат во "воздух" и истите да застарат, потоа да не може да се намират? Ако се случи тоа, потоа некој ќе коментира дека народните пари се трошеле недомаќински.

Или можеби треба да се простат сите долгови? Ти, поради предизборниот период, на сите им ги прости долговите и ќе ги оставиш сите побарувања кои ги имаш да застарат?

Не знам зошто, нешто што во развиениот свет секојдневно се случува, кај нас претставува проблем и секаде се вметнува политиката.





Како тоа баш пред избори се активираа сите хипотеки и сите извршители. Нели можеше тоа да се случи после изборите? Морало на 2 недели пред избори да се случи тоа?
Никој не рече да се простат долговите, но со тоа што ја фрлија државата во беда, и ја презадолжија, а со тоа народот го осиромашија и го презадолжија, па сега уште и кровот над глава да им се одзема?
Сето тоа можеше да се случи после 5 Јуни, а не пред тоа. Мене тоа ми личи на предизборни притисоци врз народот... Ама со тоа дополнително се создава контра ефект...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 21:43
NRGMKD,

znaci pred izbori se e dozvoleno taka, samo da ne se svati kako pritisok vrz narodot.

Jadna li e bilo kakva drzava so vakvi razmisluvanja i stavovi...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 22:42
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:




Како тоа баш пред избори се активираа сите хипотеки и сите извршители. Нели можеше тоа да се случи после изборите? Морало на 2 недели пред избори да се случи тоа?
Никој не рече да се простат долговите, но со тоа што ја фрлија државата во беда, и ја презадолжија, а со тоа народот го осиромашија и го презадолжија, па сега уште и кровот над глава да им се одзема?
Сето тоа можеше да се случи после 5 Јуни, а не пред тоа. Мене тоа ми личи на предизборни притисоци врз народот... Ама со тоа дополнително се создава контра ефект...

[/QUOTE]
Колку јас разбрав реакциите биле за фирми кои веќе платиле данок, се им е средено. Пари им се наплаќаат-а после тие кутрите мора да докажуваат дека имаат платено, односно да си ги повраќаат средствата кои ДВА пати им се наплатени.
Инаку, обратно- пред избори обично не се лути народот, не се наплаќанамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.