IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Бранко Црвенковски - Никола Груевски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бранко Црвенковски - Никола Груевски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 48495051>
Прашање: На кого повеке му верувате и чии постапки ги оправдувате?
Одговор Гласови Статистика
77 [46,95%]
87 [53,05%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 00:42
Не мамамд... морам да те исправам... Во последниве 2 недели на огромен број на граѓани им се активирани хипотеките и им се врши присилна наплата на долговите.... Зошто не се активираа после изборите, зарем ќе сменеше нешто 2 недели.
И да во право си. На фирмите им стигнаа писма за наплата токму сега пред избори за град скопје, такса за реклама, оглас и сл.... и самиот точно неможам да дефинирам што точно е стигнато, бидејки колку што разбрав некои од фирмите плаќаат по 4-5000 денари а сега им стигнало да плаќаат по 9000 денари.
И сето тоа пред избори, кога владата не функционира, парламентот не функционира....
Државна дресура.

И уште нешто зекси, и тоа лично.... Имај храброст симни се во Македонија и живеј и искажувај ги личните ставови. Лесно ти е да коментираш со илјадници километри и со по 2-3-4 илјади долари во џеб.... Јадна ли е тој народ во оваа држава што осиромаши од неа, а државата на негов грб ги става сите долгови и што ги расфрла туѓите пари.
Сакаш да ме наречеш глуп со други зборови. Тоа што си заминал од државава те прави паметен а мене глуп? Јас се борам за парчето леб во оваа држава, и тоа што мене не ми се допаѓа ќе го кажам, бидејќи живеам и работам тука.... Дојди живеј па соли ми памет.
И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?




Изменето од NRGMKD - 04.Јуни.2011 во 02:50
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:10
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Не мамамд... морам да те исправам... Во последниве 2 недели на огромен број на граѓани им се активирани хипотеките и им се врши присилна наплата на долговите.... Зошто не се активираа после изборите, зарем ќе сменеше нешто 2 недели. И да во право си. На фирмите им стигнаа писма за наплата токму сега пред избори за град скопје, такса за реклама, оглас и сл.... и самиот точно неможам да дефинирам што точно е стигнато, бидејки колку што разбрав некои од фирмите плаќаат по 4-5000 денари а сега им стигнало да плаќаат по 9000 денари. И сето тоа пред избори, кога владата не функционира, парламентот не функционира....Државна дресура.И уште нешто меси, и тоа лично.... Имај храброст симни се во Македонија и живеј и искажувај ги личните ставови. Лесно ти е да коментираш со илјадници километри и со по 2-3-4 илјади долари во џеб.... Јадна ли е тој народ во оваа држава што осиромаши од неа, а државата на негов грб ги става сите долгови и што ги расфрла туѓите пари. Сакаш да ме наречеш глуп со други зборови. Тоа што си заминал од државава те прави паметен а мене глуп? Јас се борам за парчето леб во оваа држава, и тоа што мене не ми се допаѓа ќе го кажам, бидејќи живеам и работам тука.... Дојди живеј па соли ми памет. И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?



Со сета почит, ама според ова што го пишуваш, најверојатно работите не ти се ниту многу познати, па мешаш се и сешто.

Секое побарување застарува по изминување на одреден период. Некои побарувања застаруваат за една година, други за три, а некои за пет години. Ако некој субјект има побарувања од друг субјект, секако дека во негов интерес е да го оствари тоа побарување и нема да дозволи истото да застари и да не може да го оствари правото од истото. Таквиот субјект воопшто не го интересира дали е период пред избори, по избори, на избори или во некој друг ден, се додека во прашање е неговото право.

Пак ќе те прашам нешто на што не ми одговори. Ти ќе му ги простиш побарувањата некому само затоа што се избори? Ќе ги оставиш да застарат? А да не говорам дека и самиот велиш дека не знаеш за што станува збор. Што ако е тоа договор меѓу приватни субјекти? Зарем ќе чекаат да поминат изборите? Таквите субјекти воопшто не ги интересира дали денес, утре, задутре или по пет дена. Нивна примарна цел е да си го остварат тоа побарување. Од таа логика се води и државата, доколку има некое свое побарување. Ако некој случил договор за нешто, тој треба да ја исполни обврската од договорот, а другиот субјект, штом стекне моженост, нормално е да се очекува дека ќе ги задоволи своите побарувања. Многу е едноставно, навистина човек да се чуди зошто се крева галама за нешто што не е воопшто чудно и несфатливо и што целиот свет го прави. Ама, како и обично, кај нас за нормални нешта се крева прашина.

И да знаеш, некогаш и еден ден, па и помалку, може да направат побарување да застари, а не пак две недели. А штом побарувањето застари, не е можна судска заштита на правото!

И убаво објасни mamamd, државата не би барала извршители за да ја натера другата страна да ги изврши обврските, затоа што сега секому му е важен сечиј глас и никој не би сакал да си стави трн во здрава нога.

А како врв на се, не знам каква врска имаат Парламентот и Владата со извршувањето.

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?


Многу е невкусно кога вакво прашање ќе се постави на некого кого не го познаваме и не знаеме што се му се случувало во животот. Тоа е исто како сега јас да прашам каде беше кога ве газеше социјализмот и зошто тогаш не се бореше за демократија како сега?

Многу невкусно и просто би делувало.


Изменето од Македон - 04.Јуни.2011 во 01:11
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:21
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Не мамамд... морам да те исправам... Во последниве 2 недели на огромен број на граѓани им се активирани хипотеките и им се врши присилна наплата на долговите.... Зошто не се активираа после изборите, зарем ќе сменеше нешто 2 недели. И да во право си. На фирмите им стигнаа писма за наплата токму сега пред избори за град скопје, такса за реклама, оглас и сл.... и самиот точно неможам да дефинирам што точно е стигнато, бидејки колку што разбрав некои од фирмите плаќаат по 4-5000 денари а сега им стигнало да плаќаат по 9000 денари. И сето тоа пред избори, кога владата не функционира, парламентот не функционира....Државна дресура.И уште нешто меси, и тоа лично.... Имај храброст симни се во Македонија и живеј и искажувај ги личните ставови. Лесно ти е да коментираш со илјадници километри и со по 2-3-4 илјади долари во џеб.... Јадна ли е тој народ во оваа држава што осиромаши од неа, а државата на негов грб ги става сите долгови и што ги расфрла туѓите пари. Сакаш да ме наречеш глуп со други зборови. Тоа што си заминал од државава те прави паметен а мене глуп? Јас се борам за парчето леб во оваа држава, и тоа што мене не ми се допаѓа ќе го кажам, бидејќи живеам и работам тука.... Дојди живеј па соли ми памет. И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?



Со сета почит, ама според ова што го пишуваш, најверојатно работите не ти се ниту многу познати, па мешаш се и сешто.

Секое побарување застарува по изминување на одреден период. Некои побарувања застаруваат за една година, други за три, а некои за пет години. Ако некој субјект има побарувања од друг субјект, секако дека во негов интерес е да го оствари тоа побарување и нема да дозволи истото да застари и да не може да го оствари правото од истото. Таквиот субјект воопшто не го интересира дали е период пред избори, по избори, на избори или во некој друг ден, се додека во прашање е неговото право.

Пак ќе те прашам нешто на што не ми одговори. Ти ќе му ги простиш побарувањата некому само затоа што се избори? Ќе ги оставиш да застарат? А да не говорам дека и самиот велиш дека не знаеш за што станува збор. Што ако е тоа договор меѓу приватни субјекти? Зарем ќе чекаат да поминат изборите? Таквите субјекти воопшто не ги интересира дали денес, утре, задутре или по пет дена. Нивна примарна цел е да си го остварат тоа побарување. Од таа логика се води и државата, доколку има некое свое побарување. Ако некој случил договор за нешто, тој треба да ја исполни обврската од договорот, а другиот субјект, штом стекне моженост, нормално е да се очекува дека ќе ги задоволи своите побарувања. Многу е едноставно, навистина човек да се чуди зошто се крева галама за нешто што не е воопшто чудно и несфатливо и што целиот свет го прави. Ама, како и обично, кај нас за нормални нешта се крева прашина.

И да знаеш, некогаш и еден ден, па и помалку, може да направат побарување да застари, а не пак две недели. А штом побарувањето застари, не е можна судска заштита на правото!

И убаво објасни mamamd, државата не би барала извршители за да ја натера другата страна да ги изврши обврските, затоа што сега секому му е важен сечиј глас и никој не би сакал да си стави трн во здрава нога.

А како врв на се, не знам каква врска имаат Парламентот и Владата со извршувањето.

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?


Многу е невкусно кога вакво прашање ќе се постави на некого кого не го познаваме и не знаеме што се му се случувало во животот. Тоа е исто како сега јас да прашам каде беше кога ве газеше социјализмот и зошто тогаш не се бореше за демократија како сега?

Многу невкусно и просто би делувало.



Едно ќе ти признаам, на тема ПРАВО неможам и не планиран да дискутирам зашто не го разбирам како тебе... Еве нека ти е тоа еден вид дополнение на егото.... Признавам неможам....
Од друга страна.... Сите тие активирања и извршители се вршат селективно... Знаеш како... сите оние кои се пред постапка за извршител или хипотека, а не сакале да депонираат потпис како гарант дека ќе гласаат за вмро, сега добија укор од извршителите и активирање на хипотеките....Значи тоа е таа државна дресура... Се извинувам што претходно не се изјаснив целосно.

А што се однесува до тоа што е вкусно, а што не е.... Да те прашам дали е вкусен претходниот пост, цитирам Јадна ли е оваа држава со вакви размислувања и ставови? затворен цитат....

Да бидеме објективни до крај ако не....?!?!?
 
Дали е тоа вкусно?
 
Навреда на интелигенцијата на единката е вкусно? Како и зборот ПРОСТО нели?????

На крај на краева јас го поставив прашањето ? Не потенцирав ништо..... А сето тоа беше во еден контекст на пишан текст....





Изменето од NRGMKD - 04.Јуни.2011 во 01:25
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:26
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


... Еве нека ти е тоа еден вид дополнение на егото....


Ne vi se mesham vo diskusijata, no ne mozham da minam peku citiranovo.

Ne se raboti za ego (Македон bi bil poslebniot chlen za koj bi rekol deka ima ego i sueta), tuku za znaenje.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:30
аман со ова знаењево......
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:42
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:




Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Не мамамд... морам да те исправам... Во последниве 2 недели на огромен број на граѓани им се активирани хипотеките и им се врши присилна наплата на долговите.... Зошто не се активираа после изборите, зарем ќе сменеше нешто 2 недели. И да во право си. На фирмите им стигнаа писма за наплата токму сега пред избори за град скопје, такса за реклама, оглас и сл.... и самиот точно неможам да дефинирам што точно е стигнато, бидејки колку што разбрав некои од фирмите плаќаат по 4-5000 денари а сега им стигнало да плаќаат по 9000 денари. И сето тоа пред избори, кога владата не функционира, парламентот не функционира....Државна дресура.И уште нешто меси, и тоа лично.... Имај храброст симни се во Македонија и живеј и искажувај ги личните ставови. Лесно ти е да коментираш со илјадници километри и со по 2-3-4 илјади долари во џеб.... Јадна ли е тој народ во оваа држава што осиромаши од неа, а државата на негов грб ги става сите долгови и што ги расфрла туѓите пари. Сакаш да ме наречеш глуп со други зборови. Тоа што си заминал од државава те прави паметен а мене глуп? Јас се борам за парчето леб во оваа држава, и тоа што мене не ми се допаѓа ќе го кажам, бидејќи живеам и работам тука.... Дојди живеј па соли ми памет. И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?



Со сета почит, ама според ова што го пишуваш, најверојатно работите не ти се ниту многу познати, па мешаш се и сешто.

Секое побарување застарува по изминување на одреден период. Некои побарувања застаруваат за една година, други за три, а некои за пет години. Ако некој субјект има побарувања од друг субјект, секако дека во негов интерес е да го оствари тоа побарување и нема да дозволи истото да застари и да не може да го оствари правото од истото. Таквиот субјект воопшто не го интересира дали е период пред избори, по избори, на избори или во некој друг ден, се додека во прашање е неговото право.

Пак ќе те прашам нешто на што не ми одговори. Ти ќе му ги простиш побарувањата некому само затоа што се избори? Ќе ги оставиш да застарат? А да не говорам дека и самиот велиш дека не знаеш за што станува збор. Што ако е тоа договор меѓу приватни субјекти? Зарем ќе чекаат да поминат изборите? Таквите субјекти воопшто не ги интересира дали денес, утре, задутре или по пет дена. Нивна примарна цел е да си го остварат тоа побарување. Од таа логика се води и државата, доколку има некое свое побарување. Ако некој случил договор за нешто, тој треба да ја исполни обврската од договорот, а другиот субјект, штом стекне моженост, нормално е да се очекува дека ќе ги задоволи своите побарувања. Многу е едноставно, навистина човек да се чуди зошто се крева галама за нешто што не е воопшто чудно и несфатливо и што целиот свет го прави. Ама, како и обично, кај нас за нормални нешта се крева прашина.

И да знаеш, некогаш и еден ден, па и помалку, може да направат побарување да застари, а не пак две недели. А штом побарувањето застари, не е можна судска заштита на правото!

И убаво објасни mamamd, државата не би барала извршители за да ја натера другата страна да ги изврши обврските, затоа што сега секому му е важен сечиј глас и никој не би сакал да си стави трн во здрава нога.

А како врв на се, не знам каква врска имаат Парламентот и Владата со извршувањето.

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?


Многу е невкусно кога вакво прашање ќе се постави на некого кого не го познаваме и не знаеме што се му се случувало во животот. Тоа е исто како сега јас да прашам каде беше кога ве газеше социјализмот и зошто тогаш не се бореше за демократија како сега?

Многу невкусно и просто би делувало.
Едно ќе ти признаам, на тема ПРАВО неможам и не планиран да дискутирам зашто не го разбирам како тебе... Еве нека ти е тоа еден вид дополнение на егото.... Признавам неможам....Од друга страна.... Сите тие активирања и извршители се вршат селективно... Знаеш како... сите оние кои се пред постапка за извршител или хипотека, а не сакале да депонираат потпис како гарант дека ќе гласаат за вмро, сега добија укор од извршителите и активирање на хипотеките....Значи тоа е таа државна дресура... Се извинувам што претходно не се изјаснив целосно.А што се однесува до тоа што е вкусно, а што не е.... Да те прашам дали е вкусен претходниот пост, цитирам Јадна ли е оваа држава со вакви размислувања и ставови? затворен цитат....Да бидеме објективни до крај ако не....?!?!? Дали е тоа вкусно? Навреда на интелигенцијата на единката е вкусно? Како и зборот ПРОСТО нели?????На крај на краева јас го поставив прашањето ? Не потенцирав ништо..... А сето тоа беше во еден контекст на пишан текст....



За егото и слични нешта нема да ти одговорам, ниту е место, а ниту имам намера со психоанализи да се занимавам. Нека го прави тоа оној што сака и што смета дека може.

Кога веќе ги спомена хипотеките, верувам дека знаеш дека самиот субјект што стапил во некаков правен однос, самиот избрал дали да стави хипотека над некоја недвижност. Никој нему не ставил пиштол в чело и не го натерал да стави хипотека, зарем не?
Друго прашање е кога ќе се пристапи кон извршување на побарување, каде што има строго дефинирани правила кога објект на извршувањето ќе биде недвижност и каде што не може да се остави на улица оној чиј имот е објект на извршување.

Мошне секојдневен пример е склучување договор за заем меѓу две лица. Доколку едното лице не го врати тоа што го позајмило, мошне нормално е второто да поднесе тужба, а потоа, со правосилна и извршна пресуда да отиде кај изршител и да бара извршување на свое то побарување. Секако дека нема да го интересира дали денес, утре, задутре или некој друг ден има избори. Неговата цел ќе е остварување на правото од договорот. И државата воопшто ниту може, а ниту смее да се меша во правата на тоа лице. Ако се промеша и ги загрози, ќе си добие тужба. Мошне едноставно! Цело време се обидувам да ти објаснам дека ја мешаш државата каде што и не баш и е местото.

Ако некои две фирми склучиле договор со која едната и обезбедува огласување на другата, а другата е должна да плати надомест за тоа, нормално е онаа која има право на надомест, да бара заштита на тоа право по судски пат, а со правосилна пресуда и по пат на извршување, па дури и да поднесе предлог за отворање стечајна постапка, ако се исполнети условите. Како државата би смеела во ова да се меша?

А во однос на зборот просто, тоа се однесуваше на прашањето, не на единката. Просто не може да се однесува на член. Самото тоа што зборот просто е од среден род, како и зборот прашање, покажува на што се однесува. Зборот член сепак е од машки род, а и колку што знам и ти си човек, маж, па не може да употребувам среден род за тебе.
А прашањето е просто, од причините кои ги наведов и еднакво просто е со прашањето кое го поставив, а на кое однапред се знае одговорот.

Изменето од Македон - 04.Јуни.2011 во 01:54
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 01:55
Дефинитивно објективноста ја снема.... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 02:01


Ај одморете малку, предизборен молк стапи на сила. мир
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 05:20
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


И уште нешто зекси, и тоа лично.... Имај храброст симни се во Македонија и живеј и искажувај ги личните ставови. Лесно ти е да коментираш со илјадници километри и со по 2-3-4 илјади долари во џеб....
Сакаш да ме наречеш глуп со други зборови. Тоа што си заминал од државава те прави паметен а мене глуп? Јас се борам за парчето леб во оваа држава, и тоа што мене не ми се допаѓа ќе го кажам, бидејќи живеам и работам тука.... Дојди живеј па соли ми памет.
И ДА ТЕ ПРАШАМ, КАДЕ БЕШЕ ТИ 2001 година и сиве овие години наназад?



Skoro imase izbori vo Kanada, i bas pred izbori edno 3-4 dena zvoni telefonot na rabota se javuvaat od CRA , Canada Revenue Agency ( toa se onie so sobiraat pari od lugje, firmi itn... ) kako kaj nas UJP, prasuvaat dali tuka raboti toj i toj, bidejki ne podnel prijava za danok veke 2 godini i baraat da zborat so nekoj od smetkovodstvo, na sto jas samo im go dadov brojot od smetkovodstvo.
Go gledam kolegata utredenta, cel nervozen, pcue se zivo i divo, i mi kazuva deka ovie od CRA mu napravile resenie da mu zadrzuvaat od plata nekoja suma se dodeka ne vrati na drzavata toa sto ne platil za minatoto vreme.

Tolku samo sakam da kazam okolu primerite dali se za opravduvanje ili ne sto se slucuvaat navodno vo MK denovive spored izjavite na NRGMKD i toa " bas pred izbori ".

Za da ziveam vo MK, ne mi treba nikakva hrabrost, i da se vratam pak ke ziveam normalno, mozebi ne kako sega, ama pak ke se potrudam da obezbedam na sebe i na semejstvoto kolku tolku pristoen zivot. I sigurno nema da kukam kako drzavata me upropasti ili poradi nea ne mozam da napreduvam. Ednas bese dovolno sto me upropasti drzavata, mene i moeto semejstvo koga gi "zarobija devizite" na celo so rosaviot bandit, pa mi gi vrakjaa vo narednite 15 god. Nemoj da zaboravis deka komunizmot e odamna umren koga drzavata vrabotuvase se zivo i divo i davase sakom i kapom samo da nema nemiri po narodot.

So drugi zborovi ne sakam da te narecam glup, niti toa mi bila namera. Ako sum sakal taka da te narecam ke go napravev toa bez da gi zavivam zborovite vo oblandi.
I ne e tocno deka jas sum popameten sto sum zaminal, a ti si glup sto si ostanal. Toa si se tvoi zborovi a ne moi.

2001 god. skoro 6 meseci ja pominav spiejki po rovovi vo tetovsko, skopsko i kumanovsko, kako pripadnik na rezervniot sostav na ARM, a od krajot na 2002 ( po famozniot 15 septemvri ) sum vo Kanada.
Ako te interesira mozam i hronoloski da ti opisam kaj se sum bil i sto sum pravel vo mojot zivot. 

A i ne se sekiraj mnogu, izborite ke dojdat i ke pominat, nesto bitno vo nedela nema da se sluci, a jas i ti pak ke treba da polemizirame ovde.







"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 10:51
Nema dilema ovde...

se znae..poveke od jasno e...

B.C i Rada se  istroseni veke.....

mora da zaminat od partijata ako ne sakat da tonat se poveke i poveke...

Gruevski uste ednas pobedi, narodot mu veruva a toj znae da se oddolzi za toa...

Sega ostanuva da se sprovede se ona sto e veteno....
Reformite pobedija...i bas i trebaa na Makedonijaда

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 10:51
Очигледно постојат многу с... исфрустрирани луѓе, штом е толкава бројката за приврзаници на Големиот Еб....ч. Бидејќи, не гледам што оставил задсебе освен чаталење и кафански сељачки финти и ветување за с.... задоволување.
Кон врв
prilepcanec pp Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај prilepcanec pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 11:47
TEMAVA E ISCRPENA VEKE NEMA STO DA SE KAZUVA
     
      NIKOLA GRUEVSKI



SE DRUGO AJDE U K....,TOLKU SO POLITICKITE KARIERI NA BRANKO,LJUBE,LJUBCO,I NEKOLKUTE GNASNI PRIVEZOCI.DOASTA OD GNIDI I LIGUSI KAKO TITO PETKOVSKI,OROVCANEC I SLICNI.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 21:32
Definitivno temava treba da se zatvori, nema so poveke da se diskutira na nea.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 23:31
 
 
  Има има ....
 
 Додека синоќа сите му честитаа на Груевски а тој
му се заблагодаруваше на својот народ... без поделба ....
г-нот  Б.Ц.    упати порака ......  времето за него допрва доаѓало....
....е еее дури сега демек ќе видиме што можел да направи.....
...уффф...мака ми е да пишувам веќе за него ....ух
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 48495051>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.