IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Законот на привлечноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Законот на привлечноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2013 во 22:50
Еј што не ти цркне капслокот на тастатурата...лутина
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2013 во 23:16
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Еј што не ти цркне капслокот на тастатурата...лутина
pa kako ke si piseme , citaj privlekuvame posleизненадување
vivi
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2013 во 23:24
Нормално со мали букви, СЕКОЕ ПИШУВАЊЕ СО ГОЛЕМИ БУКВИ АСОЦИРА НА ДЕРЕЊЕЕЕЕЕЕЕ...е сега ако тебе тоа мистично те привлекува тоа е друга работа...ќе ја разгледаме подолу во темава...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2013 во 23:30
pa so golemi bukvi ne citam jas, samo normalnoнамигнување...taka se pocituva zakonot na privlecnosta
vivi
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2013 во 22:10
Две тела се привлекуваат правопропорционално на нивната маса а обратно пропорционално на квадратот на нивното растојание..
Ова важи за гравитацијата како привлечна сила но на земјата важат законите на егзистенцијализмот шо значи...привлечноста е правопропорционална со финансиите.

Изменето од Alekxandar - 02.Мај.2013 во 22:11
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2013 во 08:03
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

...привлечноста е правопропорционална со финансиите.

Ааааа ... за тоа ли толку ме облетувааа женскиве?! голема насмевка
А јас пак мислев оти сум многу убав!плазење

Сите знаеме дека човечкиот мозок зрачи електромагнетни бранови. Тоа нај убаво се гледа кај ЕЕГ. Но, дали тој ист орган може да игра улога и на приемник, па да се оствари меѓусебна комуникација?не знам
Некои тврдат дека тое е можно, а како доказ ја наведуваат телепатијата.
Мое мислење во однос на привлечноста, конкретно помеѓу маж и жена, е следниов.
Секој од нас си има своја претстава за убавина кон спротивниот* пол. Тоа чувство е индивидуално и кај секого е различно. Околу нас секојдневно гледаме стотици жени/мажи. Некои од нив ни’ се пријатни, некои убави, а кога ќе видиш некој/а, абе како да ти испаднал/а од мислите, од твојата претстава за идеална убавина. Е, кога ќе видиш некоја таква личност, во твојата потсвест се ангажираат сите потенцијали за да го најдеш начинот како да и’/му се приближиш и да го оствариш контактот. Доколку и дотичната личност го има истото чувство кон тебе или доколку си успешен/на во пристапот и го привлечеш нејзиното/неговото внимание ... работата е завршена. намигнување
Мислам ми ја разбравте поентата. Значи, има две работи:
Првата е претходно зацртаното индивидуално клише за убавина и
второ, превземените активности кон девојката/дечкото.
Доколку овие две работи не постојат, мислам дека тешко би се остварил контакт само со посакување во мислите.

* - Добро, има некои на кои жичките им се измешани!не
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2013 во 11:16
 За мажите - висок , добре облечен , воспитан и да мириса на пријатен парфем 

За жените - да не е дебела  и грда и по можност да не е рамна ко даска кај градите
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2013 во 21:03
Мажите-да има пари;
Жените-да е една на мајка.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2013 во 09:02
Ајде малку да позборуваме за еден друг вид привлечност.
Еве, би ви кажал за едно мое искуство.
Могу одамна, пред 20 и повеќе години, кога уште не бев женет, со воз патував до Лесковац. Во купето бевме јас, две жени и еден средновечен маж. Едната од жените беше повозрасна, а другата млада мајка со детенце, девојченце од едно 2 - 3 години.
Бидејќи од секогаш сум бил „швалериште“ , знаев дека патот до срцето на младата мајка води преку детето. Па така, за да и’ се приближам на мајкава  , почнав да го задевам девојчето, да си играм со него ... цуци - буци ... Девојченцево ги прифати тие мои задиркувања и почна да си игра со мене, си се опушти како да ме знае цел живот. Дури ја земав в раце и ја ставив на колено. На ова нејзината мајка ( љубов ) беше пријатно изненадена. Неможеше да верува дека нејзината ќерка прифати некој непознат човек. Ми рече дека ни со соседите ниту со нејзините роднини, со кои се гледала речиси секој ден, не е толку слободна колку со мене.
Кога станав да излегувам во Лесковац (а тие патуваа до Ниш), девојчево како што седеше во скутот на мајка и’, врисна да плаче и ги пружаше рачињата према мене! Тоа беше кулминација на изненадувањето. Мајкава беше вџашена, со „ококорени “ очи гледа и неможе да верува.
Сеуште се прашувам, што е тоа што една сосема непозната личност може толку да привлече?

Р.Ѕ. Ееееххх ...  воздивнување Не биваше ли таков ефект да предизвикам кај мајката!тага
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2013 во 09:45
neli bese ziva voda koga se razbudi .DA se nasmeeme

Изменето од SVOJA - 02.Јули.2013 во 09:45
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2013 во 07:44
Originally posted by SVOJA SVOJA напиша:

neli bese ziva voda koga se razbudi .DA se nasmeeme

Море остај тоа ... туку како во бунило сеќавам како уште да се возам во возот и како се тресам ... кога отворам очи - тоа женчево мое ме будело ... 
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2013 во 08:16
zenceto ami koj....znaev jas phahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaa
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.