IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - 50-50
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

50-50

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 18:02
Glupav e..sto, dva para igraat kompanija i edniot ispaga..za dzabe li se prijavile..gluposti..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 22:58

vecerva prv pat go gledav kvizot

iii, ne go dogledav, poglup- zdravje

apce
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 12:18
kvizov moze e glup ama scenografija i svetlosni efekti - e solidno
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 13:36
tipicno makedonski- vazno ,ocite da ti se zadovolni. nisto drugo ne e povazno od toa!
You live only ONCE!
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 21:17
Леле ова денес колку беше глупаво овие за малце ќе добиеа 30000 денари, а имаа 28000, ама пошто го утнаа прашањето им ги преполовија парите на 14000. скржави едни
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 07:28
vcera na kvizot bi im gi sobral parite
si vikam
kje kazam 5 pati pod A
i kolku tocni???
3 be
ili se 3 ili 2

toa e po statistika ako batkovcite koi go pravat kvizot mnogu nemislat
rekov 3

i bi im gi zemal vcera pariteголема%20насмевка


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:31
ne cini, imitat e na milioner, aman neka se smeni nesto barem, hrvatite koga sakaa da smenat go stavija 1 protiv 100 na programa
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 17:44
   PA KONECNO DA NAPRAVI ZAFRKANCIJA NEKOJ ZA IGRACITE NA KVIZ KOI NEMAAT POIMA OD NISTO

I STO SE SLUCUVA KOGA TIE KE TI DOJDAT VO EMISIJA
PA SE ZNAE
SO NEKOJ KOJ NEMA POIMA OD NISTO MOZES DA SI POIGRAS SAMO KOMPANIJA
i taka si doajdzaat natprevaruvaci si poigruvaat kompanija bas onaa ulicna i si odat
samo pointeresno ke bese da gi terase i tie da vikaat kompanija dodeka igraat
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 23:07
Добродојдовте во најдобриот квиз на парови 50-50. Јас сум Предраг Павловски, верувам и знам дека веќе добро ме знаете. Ова е квиз, во кој ако имате маааааалку среќа и знаење, можете да освоите 300 000 денари (вауууууу). Да, да, добро ме слушнавте - 300 000 денари (и пак вауууу). И што е најважно, цело лето, 3 пати неделно, имате шанса да ја освоите таа сума, од 300 000 денари (ваауууууууу).
Се што е потребно да направите, за да учествувате во квизот е да направите пар со некој ваш близок пријател, роднина, сопруг, љубовница, и не знам уште каков пар и да се пријавите на бројот ххх-ххх... А, се разбира, и треба да имате минимум 16 години.
Овие услови денес ги исполнија два пара.
Аплауз за првиот пар (вауууууууууууууууууу).
Ајде да ни се претставите.
Па јас сум ХХХХХХХ работам во ХХХХХХ и голем поздрав до ХХХХХ.
Ајде да ни се претставите и вие.
(Погледни два реда погоре ^^^)
Сега јас одам да го претставам вториот пар, а вие немојте некаде да ми киднете.
(И сега иста дешавка како горе).
Сега, знаете дека треба да ја играме играта Ком - па - нија.
(и потоа се игра ком - па - нија и она иронично прикажување од страна на лицето П.П.)
И потоа - Жалам, навистина ми е жал (иронично прикажување со рацете кон загубениот пар), но вие не очајувајте, ќе имате повторна можност во некоја од наредните емисии.
Сега ние со победничкиот пар ќе ја играме првата игра Градење банка... Но, пред тоа... - РЕКЛАМИ! (Ваууууууууууууууууууууууууууууу)
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:14
Kvizov mi e bez veze...se ubivas od odgovaranje prasanja i na kraj ostanuvas so prazni race.....
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Justice Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Justice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 00:20
Ииии... наградата за најретардиран квиз и водител на сите времиња оди кај... 50-50, А1 тв. Јееее...
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 00:41
Kvizot e ok, iskreno malku e utnat voditelot, mislam deka se trudi se obiduva nesto da napravi da e interesno mejgutoa slabo mu odi, pa toj si e za vo teatar ima mnogu mladi lujge, talentirani koi cekaat za rabota, neka im go prepusti toa na niv.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 03:33
a koga zavrsuva kvizov, zaso nema loigika nisto u nego, ni voditel, ni pravila na igra, nisto...i mnogu e spor!!!!
koga zavrsuva? ????????
Кон врв
stefcodimitrievski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefcodimitrievski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 07:47
Ludje pa nemojte taka, znaete deka sega e tranzicija kon pederskata kultura.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.