IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Библијата и чиста и нечиста храна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Библијата и чиста и нечиста храна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:15
kako ne ... ce mi zabrani nekoj ...... 
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:31

А добро, па како ќе знае некој дали си муслиман или не? Мислам, некој те поканил и одиш, како ќе знае некој што си кога во пасош не пишува вероисповед?



Изменето од maria_magdalena - 01.Август.2008 во 15:31
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:38
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

А добро, па како ќе знае некој дали си муслиман или не? Мислам, некој те поканил и одиш, како ќе знае некој што си кога во пасош не пишува вероисповед?



Ајде малце оф топик објаснување. За да појдеш во тие два свети града, единствено можеш за време на обавувањето на Аџилакот, и тоа организирано преку Исламската Заедница . Значи единствена работа која што можеш да ја направиш за да добиеш виза за тие места е: -да го промениш името, да извадиш нови лични документи ( пасош), и да ја убедуваш исламската заедница дека си муслиман/ка, па тие да ти дадат зелено светло, т.е. да те евидентираат. Во спротивно, никако поинаку не можеш да појдеш. Мекка и Медина се градови со свои граници и влезни и излезни визи.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:41
Фала за објаснувањето.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:45
Не ми рече “повели и другпат“тага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:45
Не бе јас знам дека таму може секој да појде. Таму има еден куп германски туристи на кои им се наплатува 20 евра од слика на џамија, има холанџани кои купуваат арабска трева за 30 евра од кибрит, има американци кои прват “туристички мапи“ за потоа да носат организирани групи на јапонци кои ќе му се восхитуваат на чистиот песок и убавите арабски згради. Слушнав дека и ноќниот живот бил доста организиран ама никако неможам да најдам слика од таму на интернет. Ако има некој таква слика нека ми ја испрати ве молам.
Хахахаха со оглед на тоа што на форумов има и некои кои се сваќаат буквално морам да напоменам дека сево ова кое го начкрапав погоре е невистина!!!
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:45
Молам,повели и друг пат.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:46
Тоа значи...смиртрепкање?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:46
Веќе ти реков.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:46
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Тоа значи...смиртрепкање?


А, зарем бевме искарани?!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:48
Originally posted by misterX misterX напиша:

Не бе јас знам дека таму може секој да појде. Таму има еден куп германски туристи на кои им се наплатува 20 евра од слика на џамија, има холанџани кои купуваат арабска трева за 30 евра од кибрит, има американци кои прват “туристички мапи“ за потоа да носат организирани групи на јапонци кои ќе му се восхитуваат на чистиот песок и убавите арабски згради. Слушнав дека и ноќниот живот бил доста организиран ама никако неможам да најдам слика од таму на интернет. Ако има некој таква слика нека ми ја испрати ве молам.
Хахахаха со оглед на тоа што на форумов има и некои кои се сваќаат буквално морам да напоменам дека сево ова кое го начкрапав погоре е невистина!!!
 
Види, Мистер Икс, јасно ми е мене дека се шегуваш, но не смееш да се исмеваш на сметка на некој кој можеби навистина незнае. Не се сите муслимани на форумов. Мнозина немаат ни поим каде се наоѓаат Мека и Медина, нели?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:49
Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Тоа значи...смиртрепкање?


А, зарем бевме искарани?!!!
 
Па некаде погоре рече дека нема да ми се обраќаш освен во случај на неопходност и јас тоа го сфатив како скар.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:53
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by misterX misterX напиша:

Не бе јас знам дека таму може секој да појде. Таму има еден куп германски туристи на кои им се наплатува 20 евра од слика на џамија, има холанџани кои купуваат арабска трева за 30 евра од кибрит, има американци кои прват “туристички мапи“ за потоа да носат организирани групи на јапонци кои ќе му се восхитуваат на чистиот песок и убавите арабски згради. Слушнав дека и ноќниот живот бил доста организиран ама никако неможам да најдам слика од таму на интернет. Ако има некој таква слика нека ми ја испрати ве молам. Хахахаха со оглед на тоа што на форумов има и некои кои се сваќаат буквално морам да напоменам дека сево ова кое го начкрапав погоре е невистина!!!

 

Види, Мистер Икс, јасно ми е мене дека се шегуваш, но не смееш да се исмеваш на сметка на некој кој можеби навистина незнае. Не се сите муслимани на форумов. Мнозина немаат ни поим каде се наоѓаат Мека и Медина, нели?


Е да во право си, им се извинувам на тие што не знаат а за тие што знаат.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:54
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Тоа значи...смиртрепкање?
А, зарем бевме искарани?!!!

 

Па некаде погоре рече дека нема да ми се обраќаш освен во случај на неопходност и јас тоа го сфатив како скар.


Не, само си зедов самиот превентива,за да не продолжиме со непотребни расправии и препукувања, а во сите останати нормални и мирни дискусии, јас сум тука.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.