IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Емо и готик во илегала
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Емо и готик во илегала

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 16:10
„Тоа е шема сега“

и ова е проблем, никој не треба да навлезе во нешто само бидејќи е шема, младите треба да се научат правилно да разберат што е што и зошто е создадено
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 18:10
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

„Тоа е шема сега“и ова е проблем, никој не треба да навлезе во нешто само бидејќи е шема, младите треба да се научат правилно да разберат што е што и зошто е создадено


Подржувам.
Имам пријатели 'металци',од музичко,и од околина.И често излагам со нив,и после одредено време луѓево постојано ме прашуваа "Ти си металец?",ова почна да ме иритира.
Ја слушам блуз,џез,рок,класика,слушам и метал,слушам и Рамбо Амадеус и Горан Брегович,па шо не ме кажаа џезер,или подобро лудак.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 18:43
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

„Тоа е шема сега“

и ова е проблем, никој не треба да навлезе во нешто само бидејќи е шема, младите треба да се научат правилно да разберат што е што и зошто е создадено
 
Секој во одредено доба од својот живот, особено пубертетскиот е во потрага по својот идентитетнамигнување
Треба на сите да им се даде шанса да пораснат и да созреат.
Еден ден многу од тие истите језиви Готови ќе бидат најголеми шемаџииплазење 
Многу ретко се среќава Гот или некој Емовец на возраст од 25 год а за на 40 год и муабет да не правиме.
А за тие некои со екстремен изглед, па добро, све шета по земјава, секакви изроди има, што ќе им правиш.голема%20насмевка
 
 
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 18:47
Originally posted by Предраг Предраг напиша:


Подржувам.
Имам пријатели 'металци',од музичко,и од околина.И често излагам со нив,и после одредено време луѓево постојано ме прашуваа "Ти си металец?",ова почна да ме иритира.
Ја слушам блуз,џез,рок,класика,слушам и метал,слушам и Рамбо Амадеус и Горан Брегович,па шо не ме кажаа џезер,или подобро лудак.
 
И Предраг металец си ?плазењеплазењеплазењеплазењезадоволство
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 16:55

Predrag, eve ti ekskluzivna sansa od metalec da slusnis i drug muabet. Muzika od dusa za dusa - BEZ OGRANICUVANJA! Sepak, ako e covek naklonet kon eden vid muzika ne e vencan za nezeголема%20насмевка Znam kolku iritira : OD kaj ti so raperi, neli roker si?...cccc.....

Moite najdobri drugari se tehnadzii, raperi i rokeri, ama uspeav da gi "skrotam" site i eve, ednas izleguvame vo raperski, ednas vo rokerski lokal i kako kulminacija na seto znaeme da se zakacime v kafana i mekami do stoedno i nazadголема%20насмевка
 
Patem, naredno emovka ke si fatam za zenska posto od ko ke se skaras nema da bidi partibrejker, tuku ke se samoubieскелетплазење
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 00:19
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Predrag, eve ti ekskluzivna sansa od metalec da slusnis i drug muabet. Muzika od dusa za dusa - BEZ OGRANICUVANJA! Sepak, ako e covek naklonet kon eden vid muzika ne e vencan za nezeголема%20насмевка Znam kolku iritira : OD kaj ti so raperi, neli roker si?...cccc.....

Moite najdobri drugari se tehnadzii, raperi i rokeri, ama uspeav da gi "skrotam" site i eve, ednas izleguvame vo raperski, ednas vo rokerski lokal i kako kulminacija na seto znaeme da se zakacime v kafana i mekami do stoedno i nazadголема%20насмевка
 
Patem, naredno emovka ke si fatam za zenska posto od ko ke se skaras nema da bidi partibrejker, tuku ke se samoubieскелетплазење
welcome to the club намигнување
а ова црвеново е трагикомично
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 14:43
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Originally posted by Предраг Предраг напиша:

Подржувам. Имам пријатели 'металци',од музичко,и од околина.И често излагам со нив,и после одредено време луѓево постојано ме прашуваа "Ти си металец?",ова почна да ме иритира. Ја слушам блуз,џез,рок,класика,слушам и метал,слушам и Рамбо Амадеус и Горан Брегович,па шо не ме кажаа џезер,или подобро лудак.

 

И Предраг металец си ?плазењеплазењеплазењеплазењезадоволство


Објасни ми што е металец...и ќе ти одговорам.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 17:45
Originally posted by Предраг Предраг напиша:

Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Originally posted by Предраг Предраг напиша:

Подржувам. Имам пријатели 'металци',од музичко,и од околина.И често излагам со нив,и после одредено време луѓево постојано ме прашуваа "Ти си металец?",ова почна да ме иритира. Ја слушам блуз,џез,рок,класика,слушам и метал,слушам и Рамбо Амадеус и Горан Брегович,па шо не ме кажаа џезер,или подобро лудак.

 

И Предраг металец си ?плазењеплазењеплазењеплазењезадоволство


Објасни ми што е металец...и ќе ти одговорам.
човек што слуша метал музика или човек што е вработен во металски завод збунетост
само не мешај со поимот фејкер голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 21:45
Cudo edno kolku kaj nas narodot pravi nesta samo za da bide viden. Predrag, ako si naklonet kon metal muzikata kaj nas go narekuvaat METALEC. Inaku, vo pricip, metalec znaci nesto mnogu povejke odkolku nosenje IRON MAIDEN bluza, pustanje Metal muzika po prakovi i pienje do besvest. Metalot se nametnuva ili premnogu burno ili premnogu neosetno. Drugoto e brkanje moda. I, eve napisav nekolku recenici i kazav se ostanato osven klucniot moment: STO E TOA METALEC? Pa jas kolku sto znam toa e eden vid sustestva so busava i golema kosa, so bardi i brkovi, obleceni vo crno koi nema da te "naslakaat" ako mu napravis "pis". So drugi zborovi: psihicna analiza na tie t.n. metalci ne mozis da mu prajs posto na site (vistinski metalci) razlicno vlijae taa muzika. hmmmmmmmmm ne znam ni sam za sebe da objasnam замисленост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 21:53
Значи збор - два за емото...

Тоа е тренд...Исто ко шо има рапери, рокери, панкери, металци има и емовцирамнодушност
Инаку стилот е сосем во ред, необичен и интересен...Посебно фризурите
Емото е уствари, мешавина меѓу панк и готик...
А за музиката, тоа е само минлив тренд, ќе избледат тие бендови шо врискаат ко луди...


Искрено, го поштуем панкот, готиката уште повеќе, ама не и емото...Суицидни лигави , комплексирани детишта, кои си смислуваат проблеми ги има на секој чекор, и веќе смачено ми е од нивлутина
Има едно девојче што го знам, се рецка по раката, зошто? Зошто била ЕМО!
А дека музиката влијае, би кажала можеби...Но сепак се е до психатазадоволство
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 22:03
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Значи збор - два за емото...

Тоа е тренд...Исто ко шо има рапери, рокери, панкери, металци има и емовцирамнодушност
Инаку стилот е сосем во ред, необичен и интересен...Посебно фризурите
Емото е уствари, мешавина меѓу панк и готик...
А за музиката, тоа е само минлив тренд, ќе избледат тие бендови шо врискаат ко луди...


Искрено, го поштуем панкот, готиката уште повеќе, ама не и емото...Суицидни лигави , комплексирани детишта, кои си смислуваат проблеми ги има на секој чекор, и веќе смачено ми е од нивлутина
Има едно девојче што го знам, се рецка по раката, зошто? Зошто била ЕМО!
А дека музиката влијае, би кажала можеби...Но сепак се е до психатазадоволство
повторно се сложувам со тебе. Знаев дека е дозволено прислушкување телефонски разговори, ама за читање мисли не знаевплазење

Изменето од volkswagen - 10.Ноември.2009 во 22:19
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 11:03
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Значи збор - два за емото...

Тоа е тренд...Исто ко шо има рапери, рокери, панкери, металци има и емовцирамнодушност
Инаку стилот е сосем во ред, необичен и интересен...Посебно фризурите
Емото е уствари, мешавина меѓу панк и готик...
А за музиката, тоа е само минлив тренд, ќе избледат тие бендови шо врискаат ко луди...


Искрено, го поштуем панкот, готиката уште повеќе, ама не и емото...Суицидни лигави , комплексирани детишта, кои си смислуваат проблеми ги има на секој чекор, и веќе смачено ми е од нивлутина
Има едно девојче што го знам, се рецка по раката, зошто? Зошто била ЕМО!
А дека музиката влијае, би кажала можеби...Но сепак се е до психатазадоволство
повторно се сложувам со тебе. Знаев дека е дозволено прислушкување телефонски разговори, ама за читање мисли не знаевплазење


tochno deka e trend ama dodeka nie raperite sme poznati kako siljadzii i tepachi, ulichni kopilinja, taka tie se poznati kako samoubijci...
pa sea napravite razlika.намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 13:30
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Значи збор - два за емото...

Тоа е тренд...Исто ко шо има рапери, рокери, панкери, металци има и емовцирамнодушност
Инаку стилот е сосем во ред, необичен и интересен...Посебно фризурите
Емото е уствари, мешавина меѓу панк и готик...
А за музиката, тоа е само минлив тренд, ќе избледат тие бендови шо врискаат ко луди...


Искрено, го поштуем панкот, готиката уште повеќе, ама не и емото...Суицидни лигави , комплексирани детишта, кои си смислуваат проблеми ги има на секој чекор, и веќе смачено ми е од нивлутина
Има едно девојче што го знам, се рецка по раката, зошто? Зошто била ЕМО!
А дека музиката влијае, би кажала можеби...Но сепак се е до психатазадоволство
повторно се сложувам со тебе. Знаев дека е дозволено прислушкување телефонски разговори, ама за читање мисли не знаевплазење


tochno deka e trend ama dodeka nie raperite sme poznati kako siljadzii i tepachi, ulichni kopilinja, taka tie se poznati kako samoubijci...
pa sea napravite razlika.намигнување

А шо, ти Дарко, рапер си????
И се тепаш, пцуеш....па ја мислев дека не си "распуштен" со пантолони до глужд и неисмиена уста... збунетост
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 13:32
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Значи збор - два за емото...

Тоа е тренд...Исто ко шо има рапери, рокери, панкери, металци има и емовцирамнодушност
Инаку стилот е сосем во ред, необичен и интересен...Посебно фризурите
Емото е уствари, мешавина меѓу панк и готик...
А за музиката, тоа е само минлив тренд, ќе избледат тие бендови шо врискаат ко луди...


Искрено, го поштуем панкот, готиката уште повеќе, ама не и емото...Суицидни лигави , комплексирани детишта, кои си смислуваат проблеми ги има на секој чекор, и веќе смачено ми е од нивлутина
Има едно девојче што го знам, се рецка по раката, зошто? Зошто била ЕМО!
А дека музиката влијае, би кажала можеби...Но сепак се е до психатазадоволство
повторно се сложувам со тебе. Знаев дека е дозволено прислушкување телефонски разговори, ама за читање мисли не знаевплазење


tochno deka e trend ama dodeka nie raperite sme poznati kako siljadzii i tepachi, ulichni kopilinja, taka tie se poznati kako samoubijci...
pa sea napravite razlika.намигнување

А шо, ти Дарко, рапер си????
И се тепаш, пцуеш....па ја мислев дека не си "распуштен" со пантолони до глужд и неисмиена уста... збунетост


добро во тврдокорен стил сум, но не со неизмиена уста и неиспрани панталони, едноставно си го терам јас мојот филм и се случува и да се степам, но не се случило да сечам вени и да рикам на глупави емоционално - депресивни песни...
слушам си рап, без разлика дали е underground или ком... секој си го снима својо филм, слободно можам да ги вреѓам ЕМОВЦИТЕ И ГОРИЧАРИТЕ у стихови, тие мене не можатнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.