IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Интересни слики...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интересни слики...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:42
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by да бе да бе напиша:

Ти Владко на улав ли се правиш?


Ако мајка ти се прави на улава, јас не се правам на улав...



абе да ти кажа - имах подозрения че не се правиш

така да - не е како да ме изненада
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:43
Originally posted by pagane pagane напиша:

па шо се во таj правец ти идат сликите и коментарите?изненадување


Мене не ми одат во ниту еден правец моите коментари и слики, јас само го постирав тоа што го баравте вие уште оддамна и јас ви го ветив реков порано или подоцна, и си го одржувам ветувањето..
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:45
Originally posted by да бе да бе напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by да бе да бе напиша:

Ти Владко на улав ли се правиш?


Ако мајка ти се прави на улава, јас не се правам на улав...
абе да ти кажа - имах подозрения че не се правиштака да - не е како да ме изненада



Абе да ти кажам ме мрзи да те читам, а јас веќе ти го дадов одговорот..мислам знаеш како оди тоа на англиски

Cut the crap!

Улави барај си дома, ако некој од твоите е улав и ти е криво не треба да си ги лечиш комплексите на некој друг..
Не е убаво тоа.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:47
Originally posted by johanes johanes напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by johanes johanes напиша:

Во Бугариjа е бил истиот тортур врз партизаните и техните помагачи (jатаци). Убити партизани от Радомирския отряд в района на село Дебели Лак през пролетта на 1944 година


Не се само партизани, имаше на неколку слики партизани кои не ги ставив зошто ги знам напамет вашите изговори, па ви ставив слики само од цивили тепани во Берово, Прилеп...
Владко, партизаните военни ли се? Нели написах- и техните помагачи, селани и грагани, кои ги криеле и хранели.


Па јас колку што знам партизаните во Македонија носеа титовки и зелени униформи...мислам дедо ми бил партизан го има на слика во униформа....а за помагачи тоа незнам само знам дека гледам куп лешеви, без униформи па ко ќе да се цивили м.м.е.



Изменето од Vladimir88 - 17.Јули.2008 во 22:48
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:50
абе не е убаво - прав си

ама темата ти я отвори - не е убаво тоа
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:53
Originally posted by да бе да бе напиша:

абе не е убаво - прав сиама темата ти я отвори - не е убаво тоа


Јас ја отворив темата али сигурно дека не гласеше за улавоста туку за сликите...
А ако мислиш на некои зборови подоле во коментарите, мислев на нешто друго, очигледно дека не си ме разбрал..
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:55
Originally posted by да бе да бе напиша:

инаку самодоверба до небо


Кој тоа?
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:56
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

  мислев на нешто друго, очигледно дека не си ме разбрал..


на што мислеше?

Изменето од да бе - 17.Јули.2008 во 22:57
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:57
бе нема нишо лошо в тоа.. самодовербата да е до небо.
добро ти е рекол ова е комплиментнамигнување
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:58
Originally posted by да бе да бе напиша:

на што мислеше?



Сега искрено речено да ти објаснувам ме мрзи....уморен сум а и едвај типкам на тастатура, типкам не оти што сакам туку оти што ми е досадно и немам што да правам...

Инаку на кратко кажано...
Мислев во друг контекст...на нешто што веќе го знаеш а несакаш да го признаеш и очајно бараш некои изговори...

Хепи?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:59
Originally posted by pagane pagane напиша:

бе нема нишо лошо в тоа.. самодовербата да е до небо.добро ти е рекол ова е комплиментнамигнување






А вие тетке Пагане се зафркавате ли тоа со мене или озбилно го мислите тоа ?
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 23:00
леле
па Влади нек ти бида тетка- значи мораш да ме слушашнамигнувањеплазење
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 23:00
тетке Паганегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

извинявайгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 23:02
Па во ред момчето - тетка сум му
ама мора да ме слушаааааааааааааатрепкањегазење%20од%20смеење




Изменето од pagane - 17.Јули.2008 во 23:03
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.