IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Флопи-Проблем?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флопи-Проблем?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
filip 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Флопи-Проблем?
    Испратена: 14.Јули.2008 во 21:36
Здраво!
Сакам да поразговараме за следниот проблем.
Имам XP програм, и кога го исклучувам компјутерот, ми се појавува дијалог-прозорец, кој ме предупредува дека не ми е затворено флопи-то, или вратата, така нешто, а еве го и на англиски текстот што ми се појавува: :"The drive is mot ready for use, its dor may be open./Please check/ drive A : and make save that a disk is inserted and that the drive door is closed". По ова компјутерот се исклучува, но, доста време му е потребно, најмалку 2 минути и при тоа испушта некој звук.
Ве молам за помош, како да го решам овој проблем.
Благодарам.
Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 23:01
 Klavaj mu ladni oblogi, ako ne pomaga turi mu casa voda ama izvorska voda oti od vodovod e hlorirana... da ne zaebis nesto od toa hlorot.
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 00:45
Ako ne koristis folopy solobodno mozes da go isklucis da go otvoris kukisteto i da gi izvadis kablite toa e se
Кон врв
filip 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 12:40
Благодарам Dark HaCkeR,
ќе се обидам да ја направам таа постапка.
Поздрав.
Фала ти и тебе zajkoo,pozdrav.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 12:45
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Ako ne koristis folopy solobodno mozes da go isklucis da go otvoris kukisteto i da gi izvadis kablite toa e se


a disable vo control panel>system>hardware>device manager - disable floppy drive/so desen klik?
neli e polesna varijanta od sto da vadis kabli?

Изменето од LouWeed - 15.Јули.2008 во 12:47
Кон врв
filip 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 13:08
Odlicno, fala za prezentiranata konkretna postapka, LouWed.
Кон врв
filip 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 13:40
Здраво,
Сакам да кажам, дека го решив проблемот во врска со флопи-то.
Ви благодарам на сите што се вклучивтe во дискусијава, а посебно на Lou Wed.
Поздрав.
Кон врв
fatal1ty_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatal1ty_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 00:57
luge uste li flopi koristite :d gledate li kakvi problemi pravat.Izvadi toa sranje frli na kucinjata hehehee pozz
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.