IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 157>
Автор
Порака
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 16:52
ima li nekoj ziv?
ziv se izedov?
zivejte ni site
zivot li e toa ako si na forum sam?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 17:02
ima.......

Изменето од LouWeed
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2005 во 00:24
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

batt's ribi i vodolii mi se najglupi znaci (iskreno) ne znam zs, i zato nikogas ne sum gi postmatrala lugjeto vo ovie znaci, ne sum gi analizirala mnogu mnogu ... i ne znam mnogu za ovie dva znaka:-)))


ama eve ti nesto za ribi:


romanticni, senzitivni,intuitivni, promenlivi, neodlucni, nerealni...dosadni(barem spored mene, ama ne go svakjaj ova kako definicija za site ribi) Imaat darba za filozofija i vizuelizacija, ali za zal nnemaat prakticnost:-).. tragaat po ljubov, ama povekje se zaljubeni vo ljubovta otkolku vo licnosta, i cesto se razocaruvaat. Skloni se kon depresii, koi se lecat so promena na mestoto kade sto se, ili vo druzba na drustvoto koe go stavaat pred se.:-)Sakaat se da znaat, mnogu prasuvaat....pr. So e kompjuterot, a zs e taka? a zs ne etaka? a zs na pr. e onaka? a zs postojt ustvari kompjuterot......:-)


A za vodolii imam napisano ednas ama eve sute malce:


ima dva tipa na vodolii. Ednite se tainstveni, zatvoreni, nedruzeljubivi, nemturi, ednostvano se ko umreni, a drugite se bla bla bla, postojano zborat, se zaebavaaat, postojano sakaat druzenje.... ali zaednicko za site niv e to so do odreden period od zivotot(najcesto nekadedo 20tata godina) se ko vetruski, kade vetrot, tamu tie, ne znaat so sakaat, nemaat celi vo zivotot, eden den sakaat edno, drug den drugo, zato so nemet druga rabota gledaat samo da im ugodat na drugite, gi boli koga nekoj so im e mil e povreden. Od so sakaat da im ugodat na drugite cesto ispagjaat licemerni i glupavi, ali to e zato so se prostodusni i sakaat na site da im ugodat. E sega naednas se menuvaat i stanuvaat poodlucni, odbiraat nasoka vo zivotot, ali ostanuvaat zatvoreni i sebicni smetajki deka ostanatiot del od zivotot treba da go pominat posvetuvajki si oovekje vreme na sebesi.


drugo ne mi tekvit, tolku od mene za tebe...:-)))



Abe kako najglupi???

OK. Sepak rabotive sto gi napisa se vo globala tochni.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2005 во 12:09

abe mene znacite mi se smotani, so znam nema nisto interesno kaj niv, a toa ne znacese deka se glupi!

ne sum videla nisto posebno kaj niv za da gi analiziram lugjeto rodeni vo tie znaci...vo toj smisol mislev....

:-))

Кон врв
mimi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2005 во 12:14
alekta daj kazi neshto i za devicite
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2005 во 12:18
mimi, aj daj miolim te vidi na prvite starnici....
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 11:46
Alekta,molimte napisi nesto za kombinacija skorpija -zena i maz -vaga?!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 11:53

wow! skorpija- vaga e najlosa kombinacija. t.e. skorpija i vaga loso se slozuvaat, ne si odgovaraat, no ako se pojavi ljubov pomegju ovie dva znaka, taaa trae vecno...i sekogas e polna so novi iznenaduvanja...vo taa vrska nikogas nema monotnija....

skorpijata sekogas iznenaduva so novi i novi raboti za sebe i za se, a vagata e tuka da ja sarmira, da ja zbudali.....

 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 11:55
Podznak sum vaga dali i toa ima vlijanie...ne tolku cesto no doagame do zaklucok so maz mi deka nasata ljubov e vecna!
 
Teska e kombinacijata,no...i sama napisa!
Fala!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2005 во 11:58

:))) taka e! skorpijata i vaga se vo postojan konflikt, jas pr. sum vaga i ne se slozuvam so nitu edna skorpija...ama! podznakot ima sttvarno golemo vlijanie. kako na pr. edna moja drugarka, so mi e megju najdobrite e vaga vo podznak a skorpija i e glaven znak! toj sto mi e najdobar drugar e isto taka skorpija, ama za da se slozime mu vlijae i podznakot....so znacit ima golemo vlijanie tvojot podznak!:)))

a ako se pojavi ljubov...kazav ...ta trae vecno!

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 13:14
Ajde uste edna mala zadaca Alekta?
Decata mi se Vaga (maskoto),a Bik(devojceto)
Sto mislis za kombinacija pomegu roditel skorpija podznak vaga(toa sum jas) so moite decinja?
 
Thanks!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 20:04

Vaga - Bik...mnogu dobro se razibraat megju sebe.....pogotvo vagata mnogu dobro go razbira bikot....ne se slozuvaaat bas najdobro no sto povekje rastat se pobliski kje se.....

Skorpija - Bik....hmmmm, nikogas ne sum razzmisluvala za ovaa kombinacija...cekaj sega da mi teknit....hmmm...ne se razbiraat bas bas najdobro....za ovaa kombinacija stvarno ne znam so da ti kazam, ama kje ti kazam drug pat!

Skorpija - Vaga....skorpijata i vagata ti kazav ne se slozuvaat najdobro, ama bas imam zaprimeteno deka skorpija so podznak  vaga se slozuva sovrseno so vaga. So znacit ti i kjerka ti....odlicno kje se razbirate!:))) ne znam drugo so da ti kazam:))))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Crna mamba Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 22:48

Ej Alekta jas sum rak vo podznak skorpija.

Aj za mene nesto podkazi (iako 1000000000000000000000000 pati mi imas kazano) ama nema vrska.

I edno prasanje: dali se slozuvaat rak i vaga ama ne kako ljuboven par, tuku taka pr. kako drugarki ( iako ne veruvam)

:))))))))))))

Yahoo
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2005 во 22:54
Skorpija Vaga najlosha kombinacija,au VISTINA E:(
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.