IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 157>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2005 во 22:07
Alektra...ako imas vreme pisi nesto za skorpija so podznak vaga!
 
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2005 во 22:09
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Alektra...ako imas vreme pisi nesto za skorpija so podznak vaga!

 


skorpija......so you are poison.........
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2005 во 22:14
A jas sum ribi so podznak vodolija :)
Кон врв
oktopod Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 323
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oktopod Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2005 во 23:21
Vaga so podznak lav
osumkrak
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 12:39

Barbika!

skorpiite spored mene se najintelegentnite vo cel zodijak (pokraj devicite, vagite, bliznacite - ovie spored mene se najintelegentnite:-))) )

Mnogu se misteriozni, tainstveni, vo sredinata izgledaat nezainteresirani za nisto, a vsusnost znaat duri i povekje od sto e potrebno za ona sto se slucuva okolu niv. Skorpijata koga e povredena, preku bolkata se pronaogja sebesi i stanuva mnogu posilna i poiskusna. Koga skorpijata kje svati odredeni raboti za zivotot si postavuva pravila i celi i storgo se pridrazava kon tie prvaila, duri i preterano, i ubedena e deka za nisto ne treba da gi menuva pravilata....:-)Skorpiite ne se mnogu drustveni, no koga kje se sprijatelat so nekogo za nego pravat SE, i se vistinski prijateli. Sekogas kje se pokraj tebe koga kje smetaat deka navistina ti se potrebni. I tipicno e za skorpiite so se navreduvaat ako im baras nekoi mali i glupi uslugi, a za nesto golemo i bez da im reces se tuka da ti pomognat...:-) vo ljubovta....koga se vo crska ako navistina sakaat tie se zrtvuvaat za partnerot, verni se, i so skorpija i da si 100 godini vo vrska nikogas nema da ti e dosadno zato so sekoj den kje otkrivas po nesto novo za niv. Ali se preterano mnogu mnogu ljubomorni...:-)) Skorpiite se dobri, iako izgledaat zlobno i se ko nemturi, i ne sakaat karanici, nikogas ne zapocnuvaat kavga i nikogas ne vleguvaat vo konflikt. Ama ako nekoj se zacepka so niv, e togas nema da se smirat dodeka ne se osvetat, a nivnata osveta e da te sramnat so zemjata....:-)

vo momentov za skorpija mi tekvit samo tolku...:-)

e sega vaga:

vagite se sarmantni, narcisi nevideni:-), itri, snaodlivi, pravedni (nepravda ne mozat da podnesat), vo ljubovta se retko verni,ali ako se vekje vo brak, togas celosno mu se predavaat na partnerot. Sakaat da se glavnata faca vo drustvoto i najcesto se.:-)), imaat dobra smisla za humur, cuvstvitelni se, ali vo globala se mnogu sebicni, i zatoa ne ostanuvaat dolgo drugari so nekoj tuku brzo gi menat...:-))i skloni se kon nagla i brza promena na raspolozenie, pa i cesto se vo depresii. hmmm, za znakov znam premnogu9jas sum si vaga) ama ne mi tekvit drugo so da ti kazam....:-))

iii eve vidi ti koi osobini gi imas i od edniot i od drugiot znak:-))

 



Изменето од Alekta
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 12:54

batt's ribi i vodolii mi se najglupi znaci (iskreno) ne znam zs, i zato nikogas ne sum gi postmatrala lugjeto vo ovie znaci, ne sum gi analizirala mnogu mnogu ... i ne znam mnogu za ovie dva znaka:-)))

ama eve ti nesto za ribi:

romanticni, senzitivni,intuitivni, promenlivi, neodlucni, nerealni...dosadni(barem spored mene, ama ne go svakjaj ova kako definicija za site ribi) Imaat darba za filozofija i vizuelizacija, ali za zal nnemaat prakticnost:-).. tragaat po ljubov, ama povekje se zaljubeni vo ljubovta otkolku vo licnosta, i cesto se razocaruvaat. Skloni se kon depresii, koi se lecat so promena na mestoto kade sto se, ili vo druzba na drustvoto koe go stavaat pred se.:-)Sakaat se da znaat, mnogu prasuvaat....pr. So e kompjuterot, a zs e taka? a zs ne etaka? a zs na pr. e onaka? a zs postojt ustvari kompjuterot......:-)

A za vodolii imam napisano ednas ama eve sute malce:

ima dva tipa na vodolii. Ednite se tainstveni, zatvoreni, nedruzeljubivi, nemturi, ednostvano se ko umreni, a drugite se bla bla bla, postojano zborat, se zaebavaaat, postojano sakaat druzenje.... ali zaednicko za site niv e to so do odreden period od zivotot(najcesto nekadedo 20tata godina) se ko vetruski, kade vetrot, tamu tie, ne znaat so sakaat, nemaat celi vo zivotot, eden den sakaat edno, drug den drugo, zato so nemet druga rabota gledaat samo da im ugodat na drugite, gi boli koga nekoj so im e mil e povreden. Od so sakaat da im ugodat na drugite cesto ispagjaat licemerni i glupavi, ali to e zato so se prostodusni i sakaat na site da im ugodat. E sega naednas se menuvaat i stanuvaat poodlucni, odbiraat nasoka vo zivotot, ali ostanuvaat zatvoreni i sebicni smetajki deka ostanatiot del od zivotot treba da go pominat posvetuvajki si oovekje vreme na sebesi.

drugo ne mi tekvit, tolku od mene za tebe...:-)))

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 13:01

oktopod!

za vaga eve ti pogore, a za lav:

tvrdoglavi, inaeti, pametni, snaodlivi, resitelni, samouvereni, borbeni,preterano ambiciozni, dobri..... Ako nekoj so e lav, resil da nauci lekcija za 2min. togas kje ja nauci. Se so kje namislit go ispolnuva makar i da mu e posledno nesto vo zivotot. Premnogu se gordi, ne si gi priznavaat greskite, tie se sekogas vo pravo, drugite mislenja ne im se vazni, od enoto use im vleguvaat od drugoto izleguvaat zato so samo tie i samo tie se pravo. Vo ljubovta se sposobni da cekaat cel vek dodeka ne bide onaka kako so sakaat tie, i so cuvstvata sprema partnerot ne popustaat dodeka ne se sigurni deka cuvstvata na partnerot sprema niv se presilni...:-))

epa sega ti pronajdi se kaj si...:-)

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 13:03

znam mnogu, ama iskreno me mrzit da pisam :-)), ali nema vrska, ako ve interesira nesto mnogu povekje kazete mail kje vi pratam nesto za znacite:-)

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 13:10
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Mnogu se misteriozni, tainstveni, vo sredinata


navistina poison............
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 13:41
hahahahahaha, epa se, ama zavisit za kogo kako, koj kako kje se postavit sprema niv...:-)))
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 14:43
Fala za Alektra,navistina si napravila dolga analiza!
 
I BRAVO ZA TEMATA MNOGU RELAKSIRA!
 
POZDRAV!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 14:47
kaj si barbika.pozdrav...........
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 16:37
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

kaj si barbika.pozdrav...........
 
Zdravo Lou za malku se razminavme...Pozdrav se citame!
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2005 во 16:48
zdravo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.