IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Христијански рап во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Христијански рап во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 16:46
i tekstovite jas gi pisuam
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 16:47
Originally posted by Pentakostalec Pentakostalec напиша:

Pesnite sto gi pravam za na BOG slava

a toa deka satanizirani loso si razbral ne si slusal ubavo u nie eden mig ne se naveduva toa pred toj stih ima nekoji zborovi gras,droga,slava setoa toa se kan4i na gjavolot a od kan4ite na gjavolot samo BOG moze da te izvadi zar ne e taka???


Ниту во еден момент не чув дека се пее за згодните момци на пр...само девојки се спомнуваат со дроги и слава.
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 16:50
i nemam los stav i ne sum vo fanatizam

I toa znaci i za mocmite sto konzumiraat belooo
i drugi raboti
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 16:53
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by Pentakostalec Pentakostalec напиша:

Pesnite sto gi pravam za na BOG slava

a toa deka satanizirani loso si razbral ne si slusal ubavo u nie eden mig ne se naveduva toa pred toj stih ima nekoji zborovi gras,droga,slava setoa toa se kan4i na gjavolot a od kan4ite na gjavolot samo BOG moze da te izvadi zar ne e taka???


Ниту во еден момент не чув дека се пее за згодните момци на пр...само девојки се спомнуваат со дроги и слава.


А зошто пак да се пее за згодни момци? Како и за згодни девојки се разбира?
Пази “згодни“...изненадување
Нели човек гледа на лице а Бог на срце?

Абе како сите демони да се собрале во овие американски увозни шупи...те пророчици, рап во “црква“, што ли не ќе чуе човек.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 16:56
eej maria eve jas neam drug talent pronajden osven da praam pesni i da pisuam tekstovi da go praam toa za svetot ili za BOG???

ili taka da stoi nastrana za ukras

i ni naj malce ne sum american movie
i nigde ne rekov da se pee za zgodni momci toes devojki toa go rece bratot:D:D

BOG da te blagoslovi ve sakam
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:12
Пентакосталец... во ред е целата работа... ако сметаш дека со твојата музика правиш добро дело, продолжи, но внимавај да не те подведе искушението и суетата...
Но - навистина... земи среди си ги малку постовите и јазикот. Немој да мислиш дека не е важно како се обраќаш кон луѓето, каков речник и граматика користиш. Во крајна сметка - многу си млад и имаш време за да го усовршиш тоа, не ти е доцна... Таквиот начин на обраќање и зборување, може да е "cool" во некои средини во кои се движиш, но навистина не е кога зборуваш на сериозни теми... Сфати го ова како совет, не како критика.
Do what is right, come what may...
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:31
Извинувје од мене примете еве од овој миг кје се потрудам да се однесувам и писувам постови какос то треба.
Кон врв
Al_Masih_Qam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Al_Masih_Qam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:34
[QUOTE=Pentakostalec> Извинувје од мене примете еве од овој миг кје се потрудам да се однесувам и писувам постови какос то треба.[/QUOTE>

ИзвинуВАЊЕ од мене. Еве, од овој миг Ќе се потрудам да се однесувам (УБАВО) и (ДА) пиШувам постови КАКО ШТО треба.
AL MASIH QAM! HAQQAN QAM!
ВОИСТИНУ ВОСКРЕСЕ ХРИСТОС БОГ!
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:37
Сепак... сите сме тука за да учиме... зарем не...?
Do what is right, come what may...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 18:21
Секако. Откако се логирав на ОВОЈ форум лично за себе можам да кажам дека научив мноооогу драгоцени работи кои секако ме оплеменија. 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 20:26
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Секако. Откако се логирав на ОВОЈ форум лично за себе можам да кажам дека научив мноооогу драгоцени работи кои секако ме оплеменија. 

"...драгоцени работи кои секако ме облагородиа. " Темата не е мк литер.јазик ама ајде...

Изменето од Majkl - 17.Јули.2008 во 20:28
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 20:28
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Секако. Откако се логирав на ОВОЈ форум лично за себе можам да кажам дека научив мноооогу драгоцени работи кои секако ме оплеменија. 

...драгоцени работи кои секако ме облагородиа.


...драгоцени работи кои секако ме облагородиЈа.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 20:32
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 20:33
Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Секако. Откако се логирав на ОВОЈ форум лично за себе можам да кажам дека научив мноооогу драгоцени работи кои секако ме оплеменија. 

...драгоцени работи кои секако ме облагородиа.


...драгоцени работи кои секако ме облагородиЈа.


БЕЗ „Ј„ а ти zidarski и Pentakostalec, реагирајте више да не се оддалечуваме од темата.

Пента, колку време веќе се бавиш со музика?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.