IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го победам стравот и срамот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го победам стравот и срамот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Dr. Cullen Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dr. Cullen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 00:10
Еве ја сум срамежлива личност, тешко остварувам контакт со непознати. Најверојатно воа е оти сум меланхолик, но срамежливоста не ми е проблем. Кога веке со некој сум доволно долго време се приврзувам со него и личноста ми станува блисок пријател и сум искрен со таа личност. Но не сакам да се лечам од срамежливоста или пак да барам помош од психолог. Каков сум, таков сум, имам доволен број на пријатели со кои сум близок и пред нив не сум срамежлив.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 23:03
Trudi se sto pocesto da bides vo blizina na ona od sto se sramis i plasis.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 21:27
.....треба да си доволно храбар да ја зграпчиш хараброста......

Изменето од marija1000 - 14.Јуни.2009 во 21:27
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 11:53
Луѓе што често трепкаат у ствари несвесно се плашат да не им ја залепи некоја соговорникот иако нема везе, но сепак е тоа дел од некое искуствено минато. 
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 19:40
Originally posted by pagane pagane напиша:

залубеноста е доволен катализатор..барем jас така мислам. мене не треба друг стимулант.среќа


A sto prajme koga nekoj ne e zaljuben збунетост......e na primer jas podolgo vreme ne sum zaljuben...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:56
залубеноста е доволен катализатор..барем jас така мислам. мене не треба друг стимулант.среќа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:52
Пред критичниот јавен, полујавен или приватен настап, мала доза алкохол, по личен избор...не%20кажувај%20никому
Ама дозата да е соооосем мала...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:49
Originally posted by pagane pagane напиша:


ме задоволува одговорот.и ми помогна.среќа

кога жената е задоволна...
јас сум бескрајно среќен...
црвенеење
и уморен...


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:40
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

сигурен си?

за храброста не баш...
немам храброст да бидам сигурен...
ама за безсрамноста..
е па да...


ме задоволува одговорот.и ми помогна.среќа
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:38
Originally posted by pagane pagane напиша:

сигурен си?

за храброста не баш...
немам храброст да бидам сигурен...
ама за безсрамноста..
е па да...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:26
сигурен си?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:18
so hrabrost i bezsramnost...
Кон врв
Batkata Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Batkata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 15:31
Kako? sramot nema sto da te sram dodeka se e legalno si go iskazuvas svoeto mislenje pravis raboti koj mislis deka ne nastetuvaat na nikoj i se za pouka da pokazes sto znaes i kako go znaes nema sram bidejci sekoj se pravi na razlicen nacin i nema pricina nekoj da te ismee ili navredi poradi sto nesto si rekol ili napravil na nekoj specificen nacin no sepak da ne nastetuva na nikogo i da bide legalno seto toa
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 12:01
Postojat bazicni anksioznosti koi se del od temelot na karakakterot i koi ne mozat da se nadminat, a so lecenje mozat samo da se ublazat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.