IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 16>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 01:46
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

aj ako znae nekoj neka kaze od kaj da go simnam Frontpage. znam deka go ima vo Micfosoft Office 2003 ama samo vo nekoi verzii. Probav i preku google i preku Torrent ama se mi gi dava tie verzii kaj so go nema Frontpage. Znaci mi treba Microsoft Office 2003 verzija so ke go sodrzi Frontpage. Aj ako znae nekoj neka prati link navamu.


Значи го има фронт пајџ само кога го снимаш офисот избери да е enterprise или ultimate така мислам беше и се ќе имаш намигнување
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 09:24
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

aj ako znae nekoj neka kaze od kaj da go simnam Frontpage. znam deka go ima vo Micfosoft Office 2003 ama samo vo nekoi verzii. Probav i preku google i preku Torrent ama se mi gi dava tie verzii kaj so go nema Frontpage. Znaci mi treba Microsoft Office 2003 verzija so ke go sodrzi Frontpage. Aj ako znae nekoj neka prati link navamu.


Не го барај како дел на Office, посебно CD e, на торенти ќе го најдеш, ако не види линк на ПП
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:27
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

ja sumnav od youtube edno klipce od youtube so youtube downloader, i ne mozam da go pustam u Movie Maker. koo so gledam, komp. mi bara drug format da bide klipot za da moze da go pusti vo Movie maker. Prodav so Youtube downloader da go simne klipot vo format koj so ke mozam da go gledam klipcevo u Windows Media Player, ama nejke da mi go simne u toj format. A i da mi go simne taka, ja nemam ideja so bi trebalo da napravam u movie maker za da go odvojam zvukot.    ???

vo youtube downloader, klikni na convert downloaded video, vo formats odberi MP3 i gotovo.
Кон врв
fanta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 16:06
Imam ruter i me interesera dali ima programa so koja moze da se proveri potroseniot internet soobrakaj na drugite korisnici na ruterot poedinecno?
NEMOJ NE ME RADUJ !!!!!
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 17:33
па треба тие да ти кажат на кој си корисник они ке ти кажат како оди процедурата
Кон врв
tote Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tote Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 13:18
dali ima programce da se pretvori slikan lik vo crtan lik
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 17:54
Originally posted by tote tote напиша:

dali ima programce da se pretvori slikan lik vo crtan lik


Има Photoshop намигнување
Кон врв
Ален Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ален Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 00:06
ТРажам некоја програма за Видео... некој многу добар како за спотови што користат?

Изменето од ace_radevski - 28.Јули.2009 во 00:06
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 00:38
Originally posted by ace_radevski ace_radevski напиша:

ТРажам некоја програма за Видео... некој многу добар како за спотови што користат?


Незнам какво видео сакаш може Flix знае повеке околу ова али го имаш пробано Windows Movie Maker ?
Кон врв
Ален Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ален Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 00:44
Па Windows Movie Maker е многу едноставен...
Некој како Adobe Premiere?
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 00:49
незнам појма неам да знаев ке ти кажев
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2009 во 17:13
Која програма ми треба за да го направам USB-то бутабилно?
Сакам од него да подигам Linux како што го подигам од живо CD. Кога се обидов да го вклучам USB-то како примарно, едноставно го прескокнува и се подига основниот оперативен систем.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 14:46
Има ли некој да ми помогне за да набавам софтвер за лица со посебни потреби, едукативен материјал за во училиште и сл. Има премногу на интернет, ама се е на англиски, може ли нешто да се преработи на наш јазик.
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 18:24
Originally posted by lilica lilica напиша:

Има ли некој да ми помогне за да набавам софтвер за лица со посебни потреби, едукативен материјал за во училиште и сл. Има премногу на интернет, ама се е на англиски, може ли нешто да се преработи на наш јазик.


Незнам многу е тешко да се најди нешто на македонски јазик, особено нешто вака поспецифично. Некој што работел со тоа можи да ти кажи.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.