IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Тарот - карти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тарот - карти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 17:13
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

Јас сакам да ми гледаат ама нема кој .Иако викаат дека нетреба мене не ме интересира тоа кого може да навредам измисалениот бог.Само да има прилика да ми гледаат одма ке седнам и со задоволство ке слушам .


Кога moira ќе заврши со објаснувањето т.е. за толкувањето на картите.........ќе научам ја напамет и че ти глеам
 
 
Bleki pocna so biznisot? плазење
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 14:01
Одамна поседував шпил Тарот карти и книжуле кое ги објаснуваше разните начини на примена.
Не сум дала никој да ми гледа, сама сум си ги превртувала картите.
Незнам колку е веродостојно, но знам дека по некоја случајност ти го даваат одговорот на она што веќе го знаеш длабоко во душата а тие само го потврдуваат она што се претчувствува.
Потсвесно ги разоткриваш резултатите на веќе очекуваното, затоа ќе кажам самите сме господари на својата судбина а картите само го потврдуваат тоанамигнување
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 17:23
Мене еднаш ми кажаа дека ќе се омажам во странство. губитник
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 17:31
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Мене еднаш ми кажаа дека ќе се омажам во странство. губитник
 
 
свиркање.................газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.