IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Prima религија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Prima религија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Prima религија
    Испратена: 16.Јуни.2008 во 03:17
...ima edno velenje deka muslimanstvoto kako religija e proizlezeno od hristijanstvoto, dali mislite deka e taka i ako ne e kazite gi razlikite ili slichnostite koi spored mnogumina se ogromni, ima mnogu slichnosti vo pravilata za moralno odnesuvanje so vsushnost e  i religijata na nekoj nachin...
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:37
Pa toa i go zboruvam celo vreme mnogu simptomaticno e toa sto nekoi postulati i ajeti vo k*ranot izgledaat kako da se prepisani od biblijata plus sto tuka ima i mnogu drugi raboti koi mozat konkretno da go dokazat toa...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:39
Ајде докажи, кои се тие работи.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:41
Originally posted by deshad deshad напиша:

Ајде докажи, кои се тие работи.



Pa zarem ti kako vernik koj si ja poznava svojata religija ne gi znaes?????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:43
ЈАС ЗНАМ ДЕКА НОВИОТ ЗАВЕТ Е 100 % ПРЕПИШАН ОД СТАРИОТ.

ЗА ДРУГО НЕ ЗНАМ.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:55
Originally posted by deshad deshad напиша:

ЈАС ЗНАМ ДЕКА НОВИОТ ЗАВЕТ Е 100 % ПРЕПИШАН ОД СТАРИОТ.

ЗА ДРУГО НЕ ЗНАМ.


e sega tresna glupost..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 14:57
Originally posted by deshad deshad напиша:

ЈАС ЗНАМ ДЕКА НОВИОТ ЗАВЕТ Е 100 % ПРЕПИШАН ОД СТАРИОТ.

ЗА ДРУГО НЕ ЗНАМ.



Deshad prijatele, sega dokazha deka gi nemash prochitano Stariot i Noviot Zavet, a da ne zboruvame deka si navlegol malu podlaboko vo nivnoto razbiranje za da mozhesh izdrzhano da komentirash za niv.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 15:04
...ima mnogu slichnosti-toa e fakt, zasho e toa taka...dali poradi faktot deka lugeto se po priroda na duhot slichni ili poradi neshto drugo e napraveno taka...???
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 15:15
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...ima mnogu slichnosti-toa e fakt, zasho e toa taka...dali poradi faktot deka lugeto se po priroda na duhot slichni ili poradi neshto drugo e napraveno taka...???



E ovaa prasanje neka go odgvorat muslimanite na forumov ima mnogu od niv koi bile hristijani pa se pomuslimancile taka da tie se najpodobni da dadat odgvor no veruvaj kako i sekogas ce ima samo napadi a nikakvi argumenti - kako sto vide pogore deshad tresna golema glupost okolu noviot i straiot zavet i zarem ocekuvas deka nekoj takov "intelekt" ce ti dade odgvor.....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 15:19
Templarius, opomena do tebe. Ne komentiraj za chlenovite, tuku drzhi se za temata.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 15:37
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...ima mnogu slichnosti-toa e fakt, zasho e toa taka...dali poradi faktot deka lugeto se po priroda na duhot slichni ili poradi neshto drugo e napraveno taka...???



E ovaa prasanje neka go odgvorat muslimanite na forumov ima mnogu od niv koi bile hristijani pa se pomuslimancile taka da tie se najpodobni da dadat odgvor no veruvaj kako i sekogas ce ima samo napadi a nikakvi argumenti - kako sto vide pogore deshad tresna golema glupost okolu noviot i straiot zavet i zarem ocekuvas deka nekoj takov "intelekt" ce ti dade odgvor.....



Abe Templarius...Jas si znam 20 GENERACII OD MOJATA LOZA KOI ELHAMDULILLAH BILE MUSLIMANI!!

A TOA AKO NEKOJ...PRA,PRA,PRA,PRA,PRA,PRA PRA PRA PRA PRA PRA PRA,I TAKA NATAMU JA MENAL VERATA...ALLAH DA GO NAGRADE,STO JA SPOZNAL VISTINATA!!!

I STO JA BNAPUSTL ZABLUDATA!!!!!!

TOLKU VI VREDELA VASATA VERA!!!!!
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:00
Tvojata vera vo koja si sega ne postoela pred dvaeset generacii, inaku hristijanskata vera ste ja izdale i napustile za vreme na turskoto vladeenje vo makedonija koga pravite makedonci hristijani se borele protiv turcite a drugite kako vas im se umilkuvale i odele do tamu sto religijata si ja prodavale, i ti ce mi zboruvas za spoznavanje na vistinata predavniku
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
El Emin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај El Emin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:07
Lele se si znae templarius blaze si mu

a i da bilo taka blagodarni sme na nasite pretci sto ja primale vistinasjata vera.



Изменето од El Emin - 16.Јуни.2008 во 16:41
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:26
...fakt e deka lugeto, niz vekovite, ja menuvale poveke pati svojata religija, za toa nema da zboruvame, zasho toa e neprikosnoveno pravo na sekoj chovek, primeri ima mnogu, kako najmasoven e Shpanija...golem del se imaat preobrateno od edna vo druga religija...

...megutoa...sho i kade e zaednichoto vo razlichnite religii...ima li nekoj da napravi komparacii...?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.