IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Причина поради која би се откажале од љуб
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Причина поради која би се откажале од љуб

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 03:31
da poradi drugi lugje....kako na primer negovite i moite od doma na prvo mesto a posle sleduvaat 80% od drugari drugarki prijateli prijatelki i.t.n
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 14:29
Ako ne me saka kolku jas nego.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 23:37
Се откажав од љубовта на мојот живот само затоа што не ми беше возвратена... дозволив да замине зашто не сум себична, иако знаев дека тој е вистинскиот, оној со кого сакам да бидам цел живот... ме сакаше, ама очигледно не доволно... дали беше фер да го врзам за себеси засекогаш?!

Сепак, не престанав да верувам во љубовта. И никогаш поради други луѓе не би се откажала од некого, без разлика на тоа што мислат...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 23:57
ljubovta ne bi ja menjaval za nisto
faster then light :D
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 18:38
Ako doznaam deka e homoseksualka ili ako ne me saka kako jas sto ja sakam.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:48
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Се откажав од љубовта на мојот живот само затоа што не ми беше возвратена... дозволив да замине зашто не сум себична, иако знаев дека тој е вистинскиот, оној со кого сакам да бидам цел живот... ме сакаше, ама очигледно не доволно... дали беше фер да го врзам за себеси засекогаш?!

Сепак, не престанав да верувам во љубовта. И никогаш поради други луѓе не би се откажала од некого, без разлика на тоа што мислат...

Da se rasplacam mi prais vaka
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 13:45
koga se' povekje prestanuva da bide ljubov
a se' povekje sozaluvanje
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 18:25
kako da se otkazes od nesto...
ako go nema...??!!!збунетост
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 18:26


Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

koga se' povekje prestanuva da bide ljubov
a se' povekje sozaluvanje

kako da se otkazes od nesto...
ako go nema...??!!!збунетост




Изменето од којсумјас - 28.Август.2008 во 18:27
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 19:02
Sere...pa sere...pa sere...i pocnuvas da se sopnuvas od gomnenici. Ti vikas daj da poednostavime...ne !...bolje bilo...ama slusaj da ti kazam...ti si vakov, ti si onakov, a ti pojma nemas za sto zbori
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:18
...ako ne ispazari se shto mu rekov...ako ne si go izmie ciniceto vo koe jadeshe...ako ne gi sobere alishtata koga jas ne sum doma a toa veter duva kreva pa alishtata ke si gi najdam gore na tineksot...ako ceka jas da se vratam gladna pa da pravam rucek...ako ne ja izdrobi sitno salatata...ako ne gi skara decata koga se vrakaat kasno...ede rano na sabajle... i ako nedaj boze...fati ruzna i siromashna shvalerkaгазење%20од%20смеење
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 23:09
i togas.....
togas dojde mazot i......тагатага
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 12:18
Ako mi nadvladee razumot
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 12:44
Nikogas ne se otkazuvam i pokraj toa stanuva irelevantno i bespredmetno. Pravam mentalen abum od sliki na koi bi sakal da se sekavam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.