IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Причина поради која би се откажале од љуб
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Причина поради која би се откажале од љуб

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Причина поради која би се откажале од љуб
    Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:45
Postoi li nesto sto bi ve nateralo da go napustite sakaniot/sakanata i pokraj toa sto bi vi bilo premnogu tesko?Ima li nekoja takva pricina sto ke ve natera da se izborite so sebesi i da si zaminete od ljubovta...Cesto toa mi izgleda na kukavichlak,no ne mora da e sekogas taka
Ima precki kako razlicna veroispoved,preselba vo druga zemja...no ponekogas i takvi mizerni kako mislenjeto i pritisocite od okolinata...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:47
Кај мене се случило тоа, но не било ни вероисповед (зашто не забегувам од мојата вера) ниту пак преселба во прашање...туку сосема друго нешто.....А знаејки дека јас сум човек кој се бори само ако му е дозволено тоа, се откажав, зашто немав подршка. Не ми беше битно дали го сакам......
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 18:51
пред двоумење сум, дали да се откажам од мојата најголема љубов до сега.... немам сила за тоа.... иако знам дека после можеби ќе ми биде подобро.... не можам така лесно да заборавам дека го сакам, и дека познавајќи се себеси, би го сакала најмалку уште 4-5 месеци... најмалку...

храброст за тој чекор, ми даваат сите солзи кои што сум ги проплакала, и сите нервози кои сум ги имала.... и со радост се присетувам на времето кога бев сама и независна..... ама и ми се појавува некаква носталгија ако тој, не е до мене.... сепак.... го сакам.....

ама едно е да се каже а друго е да се направи....  збунетост
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 19:35
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

пред двоумење сум, дали да се откажам од мојата најголема љубов до сега.... немам сила за тоа.... иако знам дека после можеби ќе ми биде подобро.... не можам така лесно да заборавам дека го сакам, и дека познавајќи се себеси, би го сакала најмалку уште 4-5 месеци... најмалку...храброст за тој чекор, ми даваат сите солзи кои што сум ги проплакала, и сите нервози кои сум ги имала.... и со радост се присетувам на времето кога бев сама и независна..... ама и ми се појавува некаква носталгија ако тој, не е до мене.... сепак.... го сакам..... ама едно е да се каже а друго е да се направи....  збунетост


Што и да се одлучиш гледај да ги средиш емоциите во поскоро време, затоа што како што минува времето така потешко е да се одлучиш на таков чекор. Не дека неговите недостатоци ќе исчезнат туку стануваш поповрзана и се навикнуваш да го имаш и него во твоето секојдневие. Верувај знам, има некои работи што навистина ми пречат и по три години, мислата за прекинување секогаш ми се вртела низ глава, но со текот на времето почнуваш да ја игнорираш а тоа е многу лошо...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 20:44
Ne gledam pricina zosto ne bi se otkazala od ljubovta dokolku ne mi e vozvratena i dokolku moite zelbi se nevazni za doticnata osoba..
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:22
Ako e clen na druga partija
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:34
.............pricini moze da ima milion...............no odlukata da ja doneses e mnogu  ama navistina mnogu tesko.................taka da -bi se otkazala od ljubovta dokolku ne me ceni kako licnost,,,,,ne me saka so ist intenzitet kako i jas nego,,,i ako laze i me izneveruva.................samo poradi toa.............
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:35
AKo grci na spienje mnogu glasno i ako mi zema od moite masinki za bricenje
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:43
ako e toa podobro za licnosta koja ja sakas
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:47
A sebe si najvise se sakame смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 11:48
neverstvo
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Asterix Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Asterix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 14:18
edinstvena pricina - devojkite kako fragola,bluprayer i Biserna devojka
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 14:24
ima ima mnogu pricini, ustvari malce pricini ima da ostanes so nekogo (sala) no mislam deka vo edna vrska treba mnogu raboti da bidat pogodeni za da ostanes zaedno i da ne se razdelis radi tie sto ti smeetat.... IDEALEN partner/ka ne postoi
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 14:26
Ме интересира нешто... а мислењето на родителите? Би било ли тоа доволна причина за прекин на врската Мислам нивното неодобрување
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.