IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Дискусии за Win (XP,Vista)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дискусии за Win (XP,Vista)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 19:41
Fala Flix,znaci isto kako kaj Xp-to raboti so isklucen Update a za grafickata mi treba barem za poslednite verzii na igri 2007/08 oti so stariot PC so da recam,igrav pred nekoja godina Rally od 2002/03 pa potamu ke zemam nekoja pojaka.       


Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 20:18
Не нема врска дали ти е пирацка кај мене и на пирацка прави упдате :) сега краковите се со времени така не ја активираат само туку ја праат и genuine и бес проблем можеш и упдате да правиш
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 20:57
Kazete mi za kolku vreme se podiga Vista kaj vas oti kaj eden moj rodnina na lap top-ot so Dual Core od 2 GHZ i 4 GB Ram odese nekolku minuti a mozno e da ima nekoj virus
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 21:05
Dajte nekoj predlog za programa kade moze da se vadi peenjeto znaci samo muzika da ima (ako postoi) i programa za secenje na sceni od DVD filmovi

Fala
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 18:45
sakas da vadis peenje od mp3 pesna i ko u stilu da napravis matrica? toa li sakas
ako imas dobar sajzer mozes na nego da gi pustis i ako ima dobri boi moze da ja izvadi pesnata ludnica ke si simnes vo mid ili kar format i ke zavrsis rabota.

Изменето од Klapsomun - 28.Март.2009 во 18:47
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:36
Druze nemam sajzer so takvi raboti ne se zanimavam a imam nekoi pesni kade sakam da napravam samo muzikata da bide znaci da nema peenje (dokolku e mozno) a da bide vo mp3 format. Sepak fala   
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 18:41
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Druze nemam sajzer so takvi raboti ne se zanimavam a imam nekoi pesni kade sakam da napravam samo muzikata da bide znaci da nema peenje (dokolku e mozno) a da bide vo mp3 format. Sepak fala   


Сними си некои од програмите како Virtula Dj , Frooty Loops имаш во нив. намигнување
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 18:11
Fala Flix ke te poslusam za sovetite i ke probam so niv
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 17:04
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Otvorete Notepad i pisete mystring=(80000000) i save as i XP ke raboti malce pobrzo aj pozzz


vistina poleta
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 17:05
Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Druze nemam sajzer so takvi raboti ne se zanimavam a imam nekoi pesni kade sakam da napravam samo muzikata da bide znaci da nema peenje (dokolku e mozno) a da bide vo mp3 format. Sepak fala   
Сними си некои од програмите како Virtula Dj , Frooty Loops имаш во нив. намигнување


KAKO MOZE SO VIRTUAL DJ DA SE IZBRISI PEENJETO?
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 18:02
Значи кога ќе ја ставиш траката или песната има едно kill mid не е кузнеј колку ефикасно ама сепак е добро намигнување
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 19:28
Конечно пуштен SP2 за Windows Vista

Со официјалното исфрлањето на втората закрпа за јавноста, Windows Vista влезе во Service Pack 2 фазата. Windows Vista SP2 бета и RC верзиите веќе неколку месеци наназад се тестираат, а донесуваат многу безбедносни закрпи но и подобрување на перформансите. Помеѓу најзначајните подобрувања може да се издвојат вклучување на Bluetooth v2.1 и Blu-ray снимање.

Заедно со Vista SP2, Microsoft го исфрли и Windows Server 2008 Service Pack 2. Двата Service Pack 2 апдејта се достапни во самостајна инсталција, а ќе бидат достапни во 32 и 64 битни варијанти и на пет јазици.

Но новата инсталација на некого можеби ќе му предизвика главоболки. Алатката vLite, која се користи за линеарно инсталирање на Windows Vista, ненамерно ги отсранува фајловите кои се потребни за инсталирање на SP2. За корисниците на vLite, Microsoft објави објаснување за да им помогне во инсталирање и активирање на овој Service Pack 2. Windows Vista SP2 и Server 2008 SP2 би требало автоматски да се инсталираат за неколку недели, а дотогаш инсталициите можете да ги симнете од официјалната страна на Microsoft.

Download : на (x86) 32 битна верзија
Download:на (X64) 64 битна везија

преземено од
www.Tehnologija.com.mk

Изменето од Dark HaCkeR - 28.Мај.2009 во 19:29
Кон врв
DRIFT MASTER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DRIFT MASTER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2009 во 21:15
jas gi imam i dvete na eden kompjuter so pomos na dual boot od vista.
DRIFT
Кон врв
fcwizard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fcwizard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 18:44
tu bravo za ova so firefox strarno e mn. pobrzo
If you play with the best,you will die like the rest:D!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.