IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Дискусии за Win (XP,Vista)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дискусии за Win (XP,Vista)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 20:10
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

go otvaras notepad go pisuvas voa mystring=(80000000)pa file pa seve as odbiras desktop vo file name: pisuvas ram.vbe vo Save as type: stoi Text documents:*.txt)vo encoding:ANSI tolku treba


chim tolku obozhavash XP mozhesh da si instalirash Linux XP Ke imash XP Desktop a brz i siguren OP taka da ne ti treba da go zabrzuvash XP-to голема%20насмевка


Изменето од naemnik - 08.Септември.2008 во 20:15
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 20:51
hahahha ne mi treba mene da go zabrzuvam ja kompjuterot taman mi e konfiguracijata od vie trikovi so sum gi napisal nemam ni eden napraveno ne mi trebale od a so se odnesuva na linux ne mi treba mene go imam instalirano na drugi luge so go barale vo firmi bijki e bes platen taka da lunux mene ne mi treba mene mi treba rabota ja rabotam na Windows XP i vista i dvata gi koristam bidejki ako stavam linux ne ke mozam da rabotam so se bavam so taa rabota znaci znaes so rabotam ja a toa kaj linux go nema taka da ne go biva ajde pozdrav
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 13:01
Како да остраните Dual boot

ставете го Win XP cd ботирајте со него почекајте да заврши читањето на драјверри потоа притиснете на R ке ви се отвори Windows конзолата и внатре првен пишувате 1 потоа се логирате како администратор ако немате пасс одма Ентер па потоа пишувате

Fixboot

y

Fixmbr
рестарт и тоа е тоа
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 19:49
Еве ви трикови и финти колку ви душа сака.







1. Како да ја преместиш My Documents на друга локација? Десен клик врз My Documents па избери Properties. Сега или внеси ја точната локација каде сакаш да ја преместиш папката, или кликни на Move. Па избери место каде сакаш да биде сместена My Documents, може да избереш или локален или некој драјв во мрежа.

          2. Како да ја подобриш брзината на ZIP Drive? Во My Computer десен клик на ZIP драјвот, избери Properties. Оди во делот Hardware, под All Disk Drives кликни на ZIP па на Properties. Во делот Policies, избери ја опцијата Optimize For Performance.
          Напомена: додека овој процес ги подобрува перформансите на дискот, со тоа што овозможува скриено пишување (во позадина) на ZIP-от, исто така значи дека за да го исклучиш ZIP-от од компјутерот мора да ја користиш иконата Safely Remove Hardware, која се наоѓа во нотификационата зона (десно) на taskbar-от.

          3. Како да ги идентификуваш сервисите кои не припаѓаат на оперативниот систем? Кога имаш некаков проблем со Windows XP, идентификувањето на срвисите кои не се дел од ОС може да биде од големо значење. Прво во Start менито под Run напиши msconfig. Во делот Services избери ај опцијата Hide All Microsoft Services. Сега во прозорчето ќе се гледаат само сервисите кои не се дел од ОС.
          
          4. Доколку имаш проблеми или забавено стартување и исклучување на Windows XP. Тука може да биде од корист Show Verbose Security Status Messages. За да ја вклучиш оваа опција, под Run напиши regedit. Најди го:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]. Десен клик на десниот панел, под New избери DWORD value. Именувај го verbosestatus. Десен клик врз него и избери modify. Промени ја вредноста во 1 (0=стандардно, 1=вклучување на verbose status). постои уште една вредност која треба да се промени. Во истиот панел најди го DisableStatusMessages. Ако оваа вредност ја нема тогаш се е ОК, а ако ја има треба да ја наместиш на 0 (исто како што се подесува и вредноста за verbosestatus). Другите вредности остануваат непроменети. Рестартирај го компјутерот, и при повторното вклучување треба да внимаваш на пораките кои се испишуваат при вклучувањето (или логирањето) и исклучувањето на XP. Треба да внимаваш само на оние пораки кои се задржуваат на екранот подолго време, тие фајлови кои ќе се појават во пораката се и проблемот за забавувањето кое се појавува во XP.

          5. Windows XP, на послабите машини работи со помала брзина и перформанси поради сервисите кои се вклучуваат при стартувањето и работат во позадина. За да ги исклучиш непотребните сервиси; во Control Panel, во Administrative Tools ќе влезеш во Services. Сервисите се исклучуваат со десен клик врз името на сервисот па од менито избираш Stop. Следниве сервиси можат безбедно да се исклучат: Alerter, Clipbook, Computer Browser, Fast User Switching (овој сервис не треба да се исклучи доколку на еден компјутер има повеќе корисници, а притоа сакаме да бид евозможно во исто време да бидат логирани два или повеќе корисници одеднаш), Indexing Service, Messenger, Net Logon, NetMeeting Remote Desktop Sharing, Remote Desktop Help Session Manager, Remote Registry, Routing and Remote Access, Server, SSDP Discovery Service, TCP/IP NetBIOS Helper, Telnet, Upload Manager, Wireless Zero Configuration и Workstation.

          6. Ако на десктопот сакаш да имаш многу икони, а притоа да не губиш од брзина за Desktop Refresh, треба да ја направиш следнава измена во регистарот. Оди во:
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Cur entVersion/Explorer. На десната страна најди го параметарот Max Cached Icons. Ако параметарот постои, најверојатно е наместен на 500. Двапати кликни на параметарот, и во полето за вредност внеси 2000. Доколку параметарот не постои, треба да го додадеш. Десен клик на десниот панел, избери New па String Value. Именувај го параметарот Max Cached Icons (внимавај на празните места; името е Max Cached Icons, а не MaxCachedIcons). Сега намести ја вредноста за параметарот на 2000. Рестартирај. Сега Refresh-от ќе биде забележливо побрз. Доколку ова не помогне, повторно зголеми ја вредноста за Max Cached Icons. Препорачаните вредности се во интервалот од 1024 до 8192. 2000 е вредноста препорачана од Microsoft, а со оглед на тоа дека позајмуваме од RAM, таа е добра вредност за почеток.
          ВАЖНО: ова најдобро работи на машини кои имаат повеќе од минималните хардверски услови за Windows XP. Бидејќи оваа промена се однесува на потребната RAM, која се користи за иконите на десктопот. Значи ако работиш на машина со помала RAM (или со минимум потребната RAM за Windows XP), тогаш оваа процедура може да резултира во забавена работе на програмите на компјутерот. Бидејќи на сметка на зголемување на Cache меморијата за иконите, се намалува меморијата за работа на програмите.

          7. Кога имаш некаков проблем со XP, една од најчесто употребуваните алатки е Windows Task Manager. Откако ќе го стартуваш Task Manager, прво што гледаш се апликациите кои работат во моментот, но ако кликнеш на табот Processes, ќе видиш дека има многу повеќе процеси кои работат отколку апликации. Во оваа листа на процеси ќе приметиш дека неколку пати се појавува Svchost. exe. Svchost. exe е општо име за сервисите стартувани од Dynamic Link Library (DLL). Ако сакаш да видиш кои сервиси работат под секој од Svchost. exe процесите; ќе го стартуваш Command Prompt, и ќе ја внесеш следнава команда: tasklist/svc и притисни Enter.


          8. Како да сокриеш еден, два или повеќе хард дискови (или партиции) во My Computer? Треба да ја направич следнава промена во регистарот. Најди го HKEY_CURENT_USERS\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Десен клик на десниот панел, избери New, па избери DWORD value. Именувај го параметарот како NoDrives. Кликни двапати на новиот параметар, сега внеси ја соодветната вредност за дискот или партицијата која сакаш да ја скриеш. Вредностите се следниве: A: 1, B: 2, C: 4, D: 8, E: 16, F: 32 и тн. Забележуваш дека со секоја наредна буква вредноста двојно се зголемува, значи, доколку имаш некој диск или партиција означена со G, вредноста ќе биде 2F=2•32=64. Ако сакаш да скриеш повеќе дискови/партиции одеднаш тогаш за вредноста внеси го збирот од вредностите за двата диска/партиции (на пример; сакаш да ги сокриеш A и C, тогаш вредноста ќе биде A+C=1+4=5). Доколку сакаш да ги сокриеш сите дискови/партиции, тогаш внеси ја вредноста 67108864. Откако ќе ги направиш измените рестартирај го компјутерот.

          9. Друг начин за следење на програмите кои стартуваат при стартување на XP. Оди во Start мени, па избери All Programs | Accessories | System Tools | System Information. Кликни на Software Environment, и селектирј го Startup Programs.

          10. CheckDisk под Windows XP. За да го стартуваш Chkdsk. exe; десен клик на дискот/партицијата кој сакаш да го провериш, избираш Properties, па кликнуваш на табот Tools, па кликнуваш на копчето Check Now, кое се наожа во делот Error-checking. Се отвора ново прозорче во кое можеш да одредиш како ќе се врши проверката и исправката на грешките. Но доколку XP е инсталиран на NTFS форматиран диск/партиција тогаш повеќе ќе ти користи Command-line верзијата на Chkdsk. Се користат следниве конади: /X – прво го принудува дискот да “се заклучи”, со што се сопираат сите процеси кои работат во моментот; /I – се извршува помалку добра проверка на записите, со што се намалува времето потребно за проверка; /C – ја прескокнува периодичната проверка во структурат ан фолдерите, со што проверката е побрза; /L[:size] – ова овозможува да се промени големината на Log документот, од постоечката во новодадената. /L – ја покажува постоечката големина на Log документот.

          11. Како да избришеш документ кој “не може да биде избришан”? Затвори ги сите отворени програми. Стартувај го Command Prompt, десен клик врз Task Bar, па избери Task Manager. Во табот Processes, селектирај го Explorer. exe и кликни на копчето End Proces. Минимизирај го Task Manageer, но не го затворај. Во Command Prompt, искористи ја командата Delete за да го избришеш документот, и затвори го. Во Task Manager, оди во File/New Task (Run). Во дијалог прозорчето внеси Explorer. exe и кликно OK. Затвори го Task Manager.







Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 16:20
http://pix.sueddeutsche.de/computer/440/450162/screen-of-death-1228406020.jpg

Na koj mu treba XP. Vista brings clarity to your world! Monitoro od desna strana kazhuva se!!!намигнување
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 03:40
Вој па се посра со тоа за што к*р ја кажуваш сликава BSOD голем к*р може да биде разни работи за појава на бсод проблем со хардвер или со не копинтабилен драјвер барем ке знаеш дека нешто не е во ред а кај линух ништо не знаеш ако ти се расипе хдд ке незнаеш дали работи со се вика глупости се сликиве    
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 11:33
zosto ne ti se dopaga linx-ot
pomalku virusi ima za nego na net od kolku za win...
jas imam win... ama seriozno razmisluvam za linux
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 17:52
Еве зошто не го сакам линукс срање

Како што се ближи новата година, се ближат и шансите да се почастите себеси со нов компјутер. Или пак, вие сте еден од среќниците кои добија апсолвентски ваучер, па сега не знаат што да прават со стариот компјутер.

Дали некогаш сте помислиле да му дадете нов живот на вашиот компјутер со инсталирање Linux? Можеби звучи малку "страшно" целата идеја, но тоа е така единствено поради предрасудите и митовите за овој оперативен систем. Ова е листа на петте најголеми митови за Linux.





5. Нема да се поврзе со вашиот iPod или MP3 плеер
Можеби и не звучи како некоја битна причина поради која некој би се откажал од Linux, но за голем број љубители на музиката, пуштањето песни преку својот iPod е многу повеќе од "голема работа". Не грижете се. Повеќето музички плеери за Linux поддржуваат MP3 плеери и iPod-и. Open Source плеерот наречен Songbird дури изгледа речиси идентично како iTunes и овозможува слични опции.

4. Linux не е компатибилен со Mac/Windows фајлови
Се чини дека ова е едно од најгрешните толкувања кое се однесува на работата на оперативните системи. Повеќето луѓе мислат дека фајловите кои се пренесени од еден на друг оперативен систем нема да функционираат. Тоа е точно доколку се однесува на апликации/програми, но не и за датотеките/податоците кои се користат и креираат од самиот корисник.

Ако работите со Word Processor на пример, фајловите ќе бидат експортирани во .doc формат, кој може да се отвори со секој текстуален уредувач на сите оперативни системи. Музиката исто така се снима во MP3, AAC или FLAC формати, кои лесно може да се користат на секоја платформа. Користејќи Linux не би требало да наидете на никакви проблеми со компатибилност на документите. На Linux се користат апликации со вкрстени платформи од типот на OpenOffice, кој пак овозможува безгрижно експортирање на документи во саканиот формат.

3. На Linux не се играат игри
Ова можеби и не е важно за секого, но за гејмерите претставува една од главните причини поради која тие сеуште користат Windows.

Всушност, Linux нуди голем број на игри наменети за овој систем, кои за жал не се толку добри како некои од најновите на пазарот. Сепак, не очајувајте. Доколку постои желба - постои и начин. Има повеќе начини да се инсталираат и играат и најновите игри со користење на Crossover Games, Cedega и Wine. Доколку вашиот компјутер е соодветен на техничките побарувања за играта, нема да имате апсолутно никаков проблем со играње на WoW, Unreal Tournament, Team Fortress и тн...

2. Тешко се наоѓаат апликации
Повеќето дистрибуции на Linux доаѓаат со еден куп корисен софтвер, но со тек на време сигурно ќе посакате да го освежите списокот на апликации со нешто ново.

Наоѓањето и инсталирањето на соодветните апликации е навистина едноставно. Отворете Google, пишете нешто како "Linux Apps" и ќе дојдете до оваа страница. Ако сакате да најдете нешто специфично, во пребарувачот пишете го името на апликацијата и додајте го зборот "Linux". Речиси за секоја Windows апликација, постои и соодветна Linux алтернатива.

1. Мора да пишувате "хакерски" команди во терминал
Кога и да се спомене Linux, луѓето веднаш помислуваат на црн екран испишан со еден куп команди на кои никој не им го знае значењето. Тоа е всушност "терминалот". И речиси никогаш не се користи, освен ако не сте техничар или систем администратор.

Обичните Linux корисници го користат терминалот многу поретко отколку што е глобалниот впечаток. Едноставно - нема потреба. Корисниците што се мршат кога ќе се спомне Linux (иако никогаш всушност и не го користеле) се всушност позитивно изненадени откако ќе им биде презентирана функционалност на Ubuntu или Eee PC (Ubuntu Eee).

Linux дистрибициите како openSuse имаат старт мени кое е речиси идентично со тоа на Windows, додека дистрибуциите како Ubuntu имаат паѓачко мени сите апликации и алатки, правејќи ја работната околина едноставна за користење. Прелистувачите (броузерите) на овој оперативен систем се подеднакво лесни за користење како кај Internet Explorer, а секако - не е исклучена и можност за инсталирање на Mozilla Firefox.

Ако мислите дека може да ги надминете овие неосновани митови и глобалниот страв од Linux
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 19:50
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Еве зошто не го сакам линукс срање

Како што се ближи новата година, се ближат и шансите да се почастите себеси со нов компјутер. Или пак, вие сте еден од среќниците кои добија апсолвентски ваучер, па сега не знаат што да прават со стариот компјутер.

Дали некогаш сте помислиле да му дадете нов живот на вашиот компјутер со инсталирање Linux? Можеби звучи малку "страшно" целата идеја, но тоа е така единствено поради предрасудите и митовите за овој оперативен систем. Ова е листа на петте најголеми митови за Linux.





5. Нема да се поврзе со вашиот iPod или MP3 плеер
Можеби и не звучи како некоја битна причина поради која некој би се откажал од Linux, но за голем број љубители на музиката, пуштањето песни преку својот iPod е многу повеќе од "голема работа". Не грижете се. Повеќето музички плеери за Linux поддржуваат MP3 плеери и iPod-и. Open Source плеерот наречен Songbird дури изгледа речиси идентично како iTunes и овозможува слични опции.

4. Linux не е компатибилен со Mac/Windows фајлови
Се чини дека ова е едно од најгрешните толкувања кое се однесува на работата на оперативните системи. Повеќето луѓе мислат дека фајловите кои се пренесени од еден на друг оперативен систем нема да функционираат. Тоа е точно доколку се однесува на апликации/програми, но не и за датотеките/податоците кои се користат и креираат од самиот корисник.

Ако работите со Word Processor на пример, фајловите ќе бидат експортирани во .doc формат, кој може да се отвори со секој текстуален уредувач на сите оперативни системи. Музиката исто така се снима во MP3, AAC или FLAC формати, кои лесно може да се користат на секоја платформа. Користејќи Linux не би требало да наидете на никакви проблеми со компатибилност на документите. На Linux се користат апликации со вкрстени платформи од типот на OpenOffice, кој пак овозможува безгрижно експортирање на документи во саканиот формат.

3. На Linux не се играат игри
Ова можеби и не е важно за секого, но за гејмерите претставува една од главните причини поради која тие сеуште користат Windows.

Всушност, Linux нуди голем број на игри наменети за овој систем, кои за жал не се толку добри како некои од најновите на пазарот. Сепак, не очајувајте. Доколку постои желба - постои и начин. Има повеќе начини да се инсталираат и играат и најновите игри со користење на Crossover Games, Cedega и Wine. Доколку вашиот компјутер е соодветен на техничките побарувања за играта, нема да имате апсолутно никаков проблем со играње на WoW, Unreal Tournament, Team Fortress и тн...

2. Тешко се наоѓаат апликации
Повеќето дистрибуции на Linux доаѓаат со еден куп корисен софтвер, но со тек на време сигурно ќе посакате да го освежите списокот на апликации со нешто ново.

Наоѓањето и инсталирањето на соодветните апликации е навистина едноставно. Отворете Google, пишете нешто како "Linux Apps" и ќе дојдете до оваа страница. Ако сакате да најдете нешто специфично, во пребарувачот пишете го името на апликацијата и додајте го зборот "Linux". Речиси за секоја Windows апликација, постои и соодветна Linux алтернатива.

1. Мора да пишувате "хакерски" команди во терминал
Кога и да се спомене Linux, луѓето веднаш помислуваат на црн екран испишан со еден куп команди на кои никој не им го знае значењето. Тоа е всушност "терминалот". И речиси никогаш не се користи, освен ако не сте техничар или систем администратор.

Обичните Linux корисници го користат терминалот многу поретко отколку што е глобалниот впечаток. Едноставно - нема потреба. Корисниците што се мршат кога ќе се спомне Linux (иако никогаш всушност и не го користеле) се всушност позитивно изненадени откако ќе им биде презентирана функционалност на Ubuntu или Eee PC (Ubuntu Eee).

Linux дистрибициите како openSuse имаат старт мени кое е речиси идентично со тоа на Windows, додека дистрибуциите како Ubuntu имаат паѓачко мени сите апликации и алатки, правејќи ја работната околина едноставна за користење. Прелистувачите (броузерите) на овој оперативен систем се подеднакво лесни за користење како кај Internet Explorer, а секако - не е исклучена и можност за инсталирање на Mozilla Firefox.

Ако мислите дека може да ги надминете овие неосновани митови и глобалниот страв од Linux


Oдлично кажано , супер факти намигнување

И темата ја променив, за општи дискусии за Win и се поврзано со него намигнување
Кон врв
CyberGalactica07 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CyberGalactica07 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:00
Daj kazete so windows da instaliram, atm iam hp sp2 ama ne neso me zafrkava 2-3 pati go formatiram edno po drugo i anti virusot mi naoga sekoj pat po 6-7 virisui aaa koristam internet security 2009 ... aj pomos pls xD

Изменето од CyberGalactica07 - 04.Февруари.2009 во 19:03
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:30
Windows XP vista tvoj izbor e toa so ima nie da ti solime pamet koj da go instaliras

Изменето од Dark HaCkeR - 04.Февруари.2009 во 19:30
Кон врв
CyberGalactica07 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CyberGalactica07 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:32
bas ti mi trebase dark hacker
nz se dvoumam dali xp ili vista ama nekako nejkam vista vikaat ne4inala taka da ....
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:34
Тие што викаат дека нечини имаат слаби компјутери и се лјубоморни на виста од кој апспект да ја гледаш виста е по добра пошто гледам имаш HP компјутер не би ти ја препорачал бидејки ке имаш проблем со активацијата
Кон врв
CyberGalactica07 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CyberGalactica07 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:39
a zs odma posle formatiranje, koa ke go instaliram antivirusot i koa ke staam na scan mi naoga virusi aaa samo windows i antivirus iam u hard disk :S
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.