IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Дискусии за Win (XP,Vista)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дискусии за Win (XP,Vista)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
Inspekorat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Inspekorat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 01:27
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

twick za firefox zabrzajte go firefox


Pisite na adress barot "about:config" (BES NAVODINICI)

1.network.http.pipelining promenete go vo TRUE

2.network.http.proxy.pipelining isto vo TRUE

3.network.http.pipelining.maxrequests promenete ja vrednosta na 30

desen klik > New > Integer dajte mu ime nglayout.initialpaint.delay i dajte mu vrednost '0'.

restatirajte go firefox da ja osetite razlikata


Kaj da go napram seto ova mojs da mi objasnis malku poubo?? tnx
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 03:20
Kaj pisuvas strani na primer www.idividi.com.mk epa tamu kaj so pisuvas pisi go voa "about:config" (BES NAVODINICI) i sledi gi upisite so gi dadov pozdrav

Изменето од Dark HaCkeR - 22.Август.2008 во 03:20
Кон врв
Inspekorat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Inspekorat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 21:30
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Kaj pisuvas strani na primer www.idividi.com.mk epa tamu kaj so pisuvas pisi go voa "about:config" (BES NAVODINICI) i sledi gi upisite so gi dadov pozdrav


Fala ti brat
Da te prasam nesto ja zedov Roller Coaster 3 od rapidshare i ja instalirav se krak imase naprajv i ja uklucvam i se polnit edno do 100% idato 90 pa posle se crno mi se prajt i nakraj mi izlegvit ona don' send da stegnam! so da napram? a onaj trikon so ti e za da go trgnam to taka mi e stiklirano od porano ama ne se gubit! imat nesto vrska so igrava so ne mi se pustat ili pak nesto dr e? te iznamaciv
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 00:23
Don't sent ti se javuva od igrata ili od IE ???
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 00:43
Reinstalirahje na skrieni windows komponenti
Zapamtete site trickovi si gi pravite na svoja odgovornost !!!!


Ako trebate da reinstalirate "skrienite"windows komponeti na primer ,npr.outlook express,messenger ili IE postio ednostaven nacin da go napravite toa (na vasa odgovornost )

>Otvorite INF direktorija vo windows direktorija [C:\WINDOWS\INF]

> najdete go *.inf.files [view-arrange icons by-type]

>Pronajdete go imeto na aplikacijata koja sakate da ja reinstalirate na primer [npr. messenger e"msmsgs.inf"] ako ne ste sigurni stisnite desen klik na file,potoa izberete gore na fajlot treba da pisuva koja e aplikacijata

; MSMSGS.INF
; Setup INF file for Messenger


koga ke go najdete fileot desen klik na nego i odberete install.
nap,Da bi reinstaliral Microsoft Outlook Express,desen klik i odberete instal na MSOE50.inf
================================================== ================
Voj e naj ednostaven nacin za brisehje na msn od windowsot( za stariot msn se raboti )

Eve useden naj lesen nacin da go izbrisete msn

Start/Run i pisete "RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove" tollku pozzz
Кон врв
Inspekorat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Inspekorat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 17:15
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Don't sent ti se javuva od igrata ili od IE ???

Igrata ko ke ja uklucam mi se javjat to i mi se isklucivt igrava
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 19:52
ti kazav nov crack baraj
Кон врв
Inspekorat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Inspekorat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 15:37
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

ti kazav nov crack baraj

Fala so mi kaza ama dzabe neznam kaj da najdam nisto to e to
Кон врв
_MaN_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _MaN_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:07
a kade da go zacuvame notepad?
Кон врв
_MaN_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _MaN_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:09
dark hacker kade da go zacuvame notepad-ot da go zabrzame xp?
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:18
za koj twick mi kazuvas za ram.vbe ako e za toj na deskop i klikni 2 pati

Изменето од Dark HaCkeR - 28.Август.2008 во 14:21
Кон врв
_MaN_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _MaN_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:22
ali vidi jas go pisam toa odam na save as i neki da se sejfova a namesteno e vaka file name: ".txt save as type:text document ".txt i encoding; ANSI
Кон врв
_MaN_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _MaN_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:46
pa bi sakal da mi kazis zosto ne mozam da sejfuvam
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 15:07
go otvaras notepad go pisuvas voa mystring=(80000000)pa file pa seve as odbiras desktop vo file name: pisuvas ram.vbe vo Save as type: stoi Text documents:*.txt)vo encoding:ANSI tolku treba

Изменето од Dark HaCkeR - 28.Август.2008 во 15:10
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.