IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - "НЕ САКАВ ДЕЦАТА ДА МИ РАСТАТ ВО ....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"НЕ САКАВ ДЕЦАТА ДА МИ РАСТАТ ВО ....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:27
Originally posted by xxll xxll напиша:

   ------ moira baram da se sankcionirat ovie srbomani sto se na forumov..


A ti janicar,da prestanes da lobiras kaj moderatorot da im se uskrati pravoto na zbor na site onie koi ne sakaat da se pomiluvaat na tvojata zelba da se prekrstat od Miroslav vo Sulejman. Ma i jatagan da potegnes, dzabe ti e....



Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:42
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:29
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

[QUOTE=xxll]   ------ moira baram da se sankcionirat ovie srbomani sto se na forumov..


A ti janicar,da prestanes da lobiras kaj moderatorot da im se uskrati pravoto na zbor na site onie koi ne sakaat da se pomiluvaat na tvojata zelba da se prekrstat od Miroslav vo Sulejman. Ma i jatagan da potegnes, dzabe ti e....

Кога го спомна Мирослав... ПОЗДРАВ ДО НЕГО... Го нема одамна...
И поздрав до сите Делии...


Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:42
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:33
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:

   ------ moira baram da se sankcionirat ovie srbomani sto se na forumov..
A ti janicar,da prestanes da lobiras kaj moderatorot da im se uskrati pravoto na zbor na site onie koi ne sakaat da se pomiluvaat na tvojata zelba da se prekrstat od Miroslav vo Sulejman. Ma i jatagan da potegnes, dzabe ti e....

-- -Toa vazi za torbesite sto kazuvas  a za mene ne...  A ti si mesavina bugarsko srpsko zaradi toa ne znaes sto  i mislis deka site nacii se mesavina kako tebe.голема%20насмевка

Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:45
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:38
Ma sto se sekiras za mene, jas mnogu dobro znam sto sum,od kade sum i so Gospod napred, kade ke bidam...i bidi siguren ,znam sto ne sum :



Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:44
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:44
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Ma sto se sekiras za mene, jas mnogu dobro znam sto sum,od kade sum i so Gospod napred, kade ke bidam...i bidi siguren ,znam sto ne sum :



Duduk,,,treba da se sramish,,,da znaesh...

chovek taka ladnokrvno da se nasmee na tugja smrt,,i bolka,,,,toa e katastrofalno,,,

i plus spomnuvash Gospod,,,da znaesh deka Toj e mnooogu daleku od takvite lugje koi se raduvaat na tugja bolka,,,

Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:44
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:46
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:



Duduk,,,treba da se sramish,,,da znaesh...

chovek taka ladnokrvno da se nasmee na tugja smrt,,i bolka,,,,toa e katastrofalno,,,


Душо па и ти се гордееш (бар така кажа), со твојот народ на Косово и Метохија, а во исто време знаеш што се на правеле тамо... Тоа ти е исто како и да се смееш... Така?
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:49
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Ma sto se sekiras za mene, jas mnogu dobro znam sto sum,od kade sum i so Gospod napred, kade ke bidam...i bidi siguren ,znam sto ne sum


   A ova sum pak jas ...

Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:44
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:52
Civa smrt,ne te razbiram;pa vo klipot ima i razruseni manastari i crkvi,ako ti znaci toa nesto....mene mi e smesen klipot kako celina i nacinot na koj avtorot go iskazal svojot stav.Nacinot na koj se ismeva mi e smesen;nisto drugo...lele ne mozam da prestanam da se smejam kakva pesna
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 17:52
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:



Duduk,,,treba da se sramish,,,da znaesh...

chovek taka ladnokrvno da se nasmee na tugja smrt,,i bolka,,,,toa e katastrofalno,,,


Душо па и ти се гордееш (бар така кажа), со твојот народ на Косово и Метохија, а во исто време знаеш што се на правеле тамо... Тоа ти е исто како и да се смееш... Така?


Delija sho be zborish bezveze,,,shto ima napraeno mojot narod vo Kosovo,,,osven shto go trpea gnevot na ubijcite kako Arkan i Millosheviq,...i red drugi???

koga mojot narod bi napraila neshto takvo kako shto imaat napraeno Srbite vo Kosovo,,,jas bi se sramela shto poteknuvam od takov narod,,,

bidejki pred se CHOVEKOVIOT ZHIVOT MI E NAJVAZHEN,,,TOJ E SVETO NESHTO...a ne nekakvi bolni ideologii.....predvodeni od sekakvi bolni glavi,,,
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 18:00
Епа срами се... Ако незнаеш имаат разрушено преку стотина манастири, стари уште пред да постоите како народ... А овде во Македонија??? Во Лешок и на десетина други места... Од тоа не се срамиш...??? Еееее Србите ни пола не ви начиниле зло колку твојот народ што направил, а за нас Македонците и да не зборам, ние ни на жуљ не сме ви згазнале...
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 18:03
[QUOTE=xxll] A ova sum pak jas ...
Вие против Грците??? Ај бе чоече не ме смеј веќе... Па до сама Турска ви е дојдена со границата... Што имате вие од Егејско море...??? Ништо, само по некој залив...

Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:45
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 18:06
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

narod vo Kosovo,,,osven shto go trpea gnevot na ubijcite kako Arkan i Millosheviq,...i red drugi???

koga mojot narod bi napraila neshto takvo kako shto imaat napraeno Srbite vo Kosovo,,,jas bi se sramela shto poteknuvam od takov narod,,,




Droga,sverc,oruzje,organiziran kriminal...koj go pravi toa ?! Sto e Kosovo deneska ?! Kolku droga dnevno pominuva niz Kosovo od Avganistan kon Zapadna Evropa ?!Kade zavrsuvaat ukradeni luksuzni avtomobili i red drugi raboti ?!

I nema potreba da se sramis od svojot narod,zatoa sto tvojot narod ne se onie luge koi gi pravat ovie gnasni raboti.Toa mozam da ti go kazam od licno iskustvo.


Изменето од moira - 28.Мај.2008 во 18:46
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 18:14
znaesh bash me interesira zoshto gospogjata Del Ponte ne gi kazhuvashe ovie "shokantni| fakti porano,,,no otkako ja ostavi starata pozicija???

me prashuvash shto e Kosovo deneska???

pa chekaj dodeka ne se otrezni od siot onoj terror vrshena od srpska strana,,,,pa potoa ke vidime shto ke bide,,,bidejki sega e,,,takva kako shto bi bilo i sekoja druga zemja vo nejzina pozicija...

velish biznis,,,pa so kogo se izvrshuvaat tie biznisi,,,ako ne vo sorabotka so belgradskite mafijashi,,,,

demek kako srbite da se angeli padnati od nebo,,,pa site crni raboti od svetot se sobrani vo Kosovo,,,c c c
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2008 во 18:20
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

znaesh bash me interesira zoshto gospogjata Del Ponte ne gi kazhuvashe ovie "shokantni| fakti porano,,,no otkako ja ostavi starata pozicija???

me prashuvash shto e Kosovo deneska???

pa chekaj dodeka ne se otrezni od siot onoj terror vrshena od srpska strana,,,,pa potoa ke vidime shto ke bide,,,bidejki sega e,,,takva kako shto bi bilo i sekoja druga zemja vo nejzina pozicija...

velish biznis,,,pa so kogo se izvrshuvaat tie biznisi,,,ako ne vo sorabotka so belgradskite mafijashi,,,,

demek kako srbite da se angeli padnati od nebo,,,pa site crni raboti od svetot se sobrani vo Kosovo,,,c c c


Србите вршеле терор..??? Кога вршеа терор кажи ми... кога им дадоа се и сешто??? Кога им дадоа Универзитет??? Кога??? Или кога твојот народ почна да киднапира, силува, пали , руши и што уште не...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.