IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - "НЕ САКАВ ДЕЦАТА ДА МИ РАСТАТ ВО ....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"НЕ САКАВ ДЕЦАТА ДА МИ РАСТАТ ВО ....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: "НЕ САКАВ ДЕЦАТА ДА МИ РАСТАТ ВО ....
    Испратена: 26.Мај.2008 во 13:41
........СЛЕПА И НАЦИОНАЛИСТИЧКА ЗЕМЈА"
Moјот 6 годишен син еден ден се врати од училиште три часа подоцна, беше возбуден а образите му беа заруменети. Кога го прашав што правел, ми рече дека си поминале одлично: наставниците ги однеле до пристаништето (тогаш живеевме на грчкиот остров Хидра) каде што морале да демонстрираат. Им дале транспарентни и морале да викаат: "Европо, подалеку рацете од Македонија, Македонија е Грчка..."Син ми немаше поим каде е и што е Македонија, беше премлад.

Кога отидов во училиштето да се пожалам на ваквата индоктринација на невините деца - а можеле да го тераат син ми да вика и дека хомосексуалците треба да бидат убиени а на жените да им се забрани да работат - ми беше речено дека ако не ми се допаѓа грчкото образование, да си се вратам во Холандија.

Кога после Сребреница видов многу Грци кои го негираат она што таму се случи, тоа и го направив.

Го сторив тоа со болка во срцето, бидејќи, наспроти се, Грција многу ја сакав и ушпте ја сакам.

Само не сакав моите деца да растат во земја која е толку слепа и толку националистичка.

-----------------------------------

Ова е извадок од интервју со Ингеборг Беугел, холандска новинарска и автор на неколку документарни филмови за злосторствата во БиХ. За еден сараевски портал, таа од прва рака говори за грчката пропагандна машинерија во служба на Милошевиќ, негирањето на злосторствата и геноцидот и грчкиот национализам во 90-тите години.

http://www.on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=765F8637F4D8204FA854E4CBC9D02B93
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 13:50
ЦЦЦЦ...
Искрено речено ние сме ја мразеле Грција, ама не не терале да одиме во Охрид пример и да викаме Смрт за сите Грци......
Ова е ептен претерано......
Срамота..
Како и они така и татарите се исти, татарите пак ги учат од мали дека ние сме Бугари
Тие земји што најмалку заслужуваат членство во ЕУ и НАТО они влегоа ние тапкаме во место.....
Срамота..за една Европска земја како што е Грција
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 13:52
Zatoa vikam poleka izleguva vistinata za Grcija i nivnata "Demokratija" na videlina, Makedonija samo treba da bide aktivna , edinstvena i budna i se ke si dojde na svoe mesto.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 13:53
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

ЦЦЦЦ...
Искрено речено ние сме ја мразеле Грција, ама не не терале да одиме во Охрид пример и да викаме Смрт за сите Грци......
Ова е ептен претерано......
Срамота..
Како и они така и татарите се исти, татарите пак ги учат од мали дека ние сме Бугари
Тие земји што најмалку заслужуваат членство во ЕУ и НАТО они влегоа ние тапкаме во место.....
Срамота..за една Европска земја како што е Грција


Bi se razmislil koga Grcija i Bugarija bi gi narekol Evropski drzavi.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 14:07
Da imas pravo..
Oni se varvarski evropski zemji
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 15:44
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:



.... грчката пропагандна машинерија во служба на Милошевиќ, негирањето на злосторствата и геноцидот и грчкиот национализам во 90-тите години.



Добро бре... Ако некој ја подржува Србија, тоа е одма пропаганда... А слепи ли сте, какви се не пропаганди правеа западните сили против Србија, а во корист на муслиманите во Босна, па и во корист на Албанците на Косово и Метохија... Тоа не е моќна машинерија за вас???? Повише ве загрижува тоа што некој бил со Србите во тоа тешко време за нив... Свашта...!!!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 16:15
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Da imas pravo..
Oni se varvarski evropski zemji
 
Подобро ..ВАРВАРИ населени во европски земји..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 17:36
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:



.... грчката пропагандна машинерија во служба на Милошевиќ, негирањето на злосторствата и геноцидот и грчкиот национализам во 90-тите години.



Добро бре... Ако некој ја подржува Србија, тоа е одма пропаганда... А слепи ли сте, какви се не пропаганди правеа западните сили против Србија, а во корист на муслиманите во Босна, па и во корист на Албанците на Косово и Метохија... Тоа не е моќна машинерија за вас???? Повише ве загрижува тоа што некој бил со Србите во тоа тешко време за нив... Свашта...!!!
 
 
 
Бој се бије, бије,
Застава се вије,
За слободу Србије ...
 
Марширала, марширала,
Краља Петра гарда,
........
 
Србија од Токија до Лондона,
а и шире ако треба, ...
а треба.
 


Изменето од Polar Bear - 26.Мај.2008 во 17:39
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 17:50
Па деца јасно...само тие може да ги натераат дека не разбираат. Се циганчат и се спуштат на најниско ниво што не ни доликува на една членка на ЕУ (ова со иронија кажано јасно) ама од друга страна гледано -со тоа докажуваат колку се нелуѓе и надвор од сите вери. Дали тие викале или не викале Македонија постоела постои и ќе постои!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 18:01
Ајде ајде..се јавија следбениците на Караманлис
Србија ко Нокија домет јој до Токија
Абе Србин и Грк ти е едно исто
Православни "браќа"(гомна)
П.С.

Па и Татарите заборавив да ги спомнам.
Не се ништо поразлични од Грците..и од Србите

Гомна!

Изменето од Vladimir88 - 26.Мај.2008 во 18:02
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 19:38
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Ајде ајде..се јавија следбениците на Караманлис
Србија ко Нокија домет јој до Токија
Абе Србин и Грк ти е едно исто
Православни "браќа"(гомна)
П.С.

Па и Татарите заборавив да ги спомнам.
Не се ништо поразлични од Грците..и од Србите

Гомна!



ццццццццц ... Нечини да бидеш толку самобендисан...   

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:22
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:00
Не сум самобендисан ја зборувам вистината..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:01
Делија јасно ни е дека си србоман не мора појке да се докажуваш и некого да правиш самобендисан ако е патриот. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 20:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Делија јасно ни е дека си србоман не мора појке да се докажуваш и некого да правиш самобендисан ако е патриот.

Ти немаш појма што сум јас... И несакам тебе ништо да ти докажувам... Како прво што сваќаш под ПАТРИОТ??? Па и јас сум патриот, само ти тоа не го гледаш... Патриот не е да плука по другите нации, тоа не е патриот, тоа е националист... Патриот е да си ја сака својата држава, нација,а во исто време да не плука на другите нации... Кој го може тоа, секоја чест и тој е прав ПАТРИОТА!!!   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.