IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ИСКУШЕНИЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИСКУШЕНИЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ИСКУШЕНИЕ
    Испратена: 10.Мај.2008 во 23:08
VREDI DA SE RAZMISLUVA NA OVAA TEMA:Затоа да Му се помолиме на Господ, нека не искуша, нека не испроба, нека ни ги отвори очите да видиме дали сме на патот на беззаконието, а ако сме, ...

Изменето од *moon* - 10.Мај.2008 во 23:08
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 00:47
A sto e iskusenie????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:04
KOga veke ja postavi temava da ti postavam edno prashanje na koe ke te zamollam da mi dadesh kartok i jasen odgovor:

Dali bog mozhe da bide na iskushenie od satanata?
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:06
ne zatoasto taa nemmoze da stasa do bog,tuku do nas samo obicnite smrtnici...taa nemoze da stasa vo rajot,osven vo pekolot i tuka kako sto veke napomenav
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:08
a ti hristijanin si?
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:13
Ok jas mislam deka si hristijanin pa ke ti postavam uste edno prashanje. So e Isus hristos spored tebe t.e spored hristijanite Bog ili covek?
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:23
covekot e bitie sozdadeno spored likot na bog-gospod...
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:36
EEEEEEEEEEe sega mi vrtish krugovi. Prashanjeto e jasno i mislam deka nema potreba da mi davas takvi odgovori. SEpak ke te potprasham jas uste nesto pa mozebi ke znaes da dades konkreten odgovor ovoj pat:
KOj bil iskushuvan 4o denovi vo pustinata i od kogo bil iskushuvan? Dali toa bil Gospod Bog Isus Hristos i ako bil dali toa ne znaci deka ti malku pogore mi dade pogreshen odgovor?
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:44
ej aj nemozam da cekam da razmisluvash vecerva ke se priklucam utre od sabajle da vidam dali nesto si smislil
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 10:20
Originally posted by misterX misterX напиша:

EEEEEEEEEEe sega mi vrtish krugovi. Prashanjeto e jasno i mislam deka nema potreba da mi davas takvi odgovori. SEpak ke te potprasham jas uste nesto pa mozebi ke znaes da dades konkreten odgovor ovoj pat:
KOj bil iskushuvan 4o denovi vo pustinata i od kogo bil iskushuvan? Dali toa bil Gospod Bog Isus Hristos i ako bil dali toa ne znaci deka ti malku pogore mi dade pogreshen odgovor?

Moze li da dobijam odgovor od onoj koj ja postavi temata? Celo vreme si online a nedavas pojasnuvanje za ova. ZA so si ja otvoril temava ako sega te nema?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 18:22
Dozvoli mu da go razbere onoa sto si go rekol i onoa sto go prashuvash. Lugjeto ne se javuvaat samo da se raspravaat i da ubeduvaat nekoi vo svoite veruvanja, tuku i da razmenat mislenja i da nauchat neshto. Koga chovek se srekjava so neshto novo i nepoznato mu treba vreme istoto da go osoznae pred da reagira.

Dadi mu vreme i shansa samiot da se javi koga ke se pochustvuva spremen i ako voopshto saka toa da go stori.

Изменето од Messenger - 11.Мај.2008 во 18:23
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 18:30
Bog sekogash dava iskushenija kolku moze da ponese covekot. ako go pobedimeiskushenieto togash nagradata e golema!
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 18:45
nagrada
hahahhahahah
golema

koja nagrada

hahahhahhahaha
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 23:22
Originally posted by misterX misterX напиша:

Originally posted by misterX misterX напиша:

EEEEEEEEEEe sega mi vrtish krugovi. Prashanjeto e jasno i mislam deka nema potreba da mi davas takvi odgovori. SEpak ke te potprasham jas uste nesto pa mozebi ke znaes da dades konkreten odgovor ovoj pat:
KOj bil iskushuvan 4o denovi vo pustinata i od kogo bil iskushuvan? Dali toa bil Gospod Bog Isus Hristos i ako bil dali toa ne znaci deka ti malku pogore mi dade pogreshen odgovor?

Moze li da dobijam odgovor od onoj koj ja postavi temata? Celo vreme si online a nedavas pojasnuvanje za ova. ZA so si ja otvoril temava ako sega te nema?


Pa valjda zasto vi ja "procita' namerata za stapicata koja sakas da ja postavis.
Toj/taa si otvori tema za Iskusenie, a vaseto itro smisleno prasanje, zamotano vo stapica so koja sakate da iznudite odgovor po vasa merka- deka Isus ako e Bog ne moze da bide iskusuvan od Gjavolot, i kako sozdadeno moze da iskusuva sozdatel. Sosem nesoodvetno na temava, koja se bavi so coveckite iskusenija.

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.