IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Една од болестите на 21-от век:ДЕБЕЛИНАТА!!!
    Испратена: 06.Март.2010 во 20:14
тиги... не си тачна, мајке мисмеење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 16:58
Си мислам дека сум дебела..
Ама послем сваќам дека не сум дебела, туку имам ци**и и гз.
Најнормално.голема%20насмевка

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 15:32

Цревните бактерии виновни за дебелината

Идниот пат кога ќе застанете на вага и видите дека имате вишок килограми, немојте да си судите престрого. За дебелеењето би можеле да бидат криви и бактерите која се наоѓа во дигестивниот тракт.

Овие бактерии, како што наведуваат научниците во магазинот Science го зголемува апетитот, па иако сите досегашни испитувања биле вршени над глувци, истото би требало да се случува и кај луѓето.

- Сметаме дека епидемијата на прејадување постои во развиените земји како резултат на пасивниот животен стил и нездравата исхрана. Сепак нашите истражувања сугерираат дека цревните бактерии исто така имаат влијание врз промените во апетитот и метаболизмот, изјави Андру Гевитц од Универзитетот Емори во Атланта.

Чистите раце, чашите од кои пиеме и антибиотиците можат да го спречат делувањето на овие бактерии.

Кон врв
Sveto Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sveto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 11:30
мора да се работи на тоа, не е така едноставно, потребно е труд и време
Probaj se vo zivotot, no na krajot izberi go najdobroto...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:15
имам проблем со дебелината тага 
никако да “ фрлам “ некое кило појќе од 75 плачење
Кон врв
Sveto Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sveto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:05
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

Јас немам проблем со дебелината, напротив,....ете сега нека сватат тетките на сликата погоре..
-само дебелината не е најстрашен проблем! тага



bravo za tebe, i jas neam takov problem, NO!!! sto e stie sto go imaat ovoj probelm a gi ima premnogu...
Probaj se vo zivotot, no na krajot izberi go najdobroto...
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:29
Јас немам проблем со дебелината, напротив,....ете сега нека сватат тетките на сликата погоре..
-само дебелината не е најстрашен проблем! тага
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Night_Elf Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Night_Elf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 21:33
Немам проблем јас со дебелина, и нема ни да имам Нај нешто што мразам е кога видам некоја личност што е дебела и неможе да се движи и да збори нормално
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 20:10
   плазење   
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 03:59
NEMAM problem so debelinata ... niti so Premala tezina... TAka me naravilee Se e Top... IAko malce MN MN MN MAlce imam spoljercinja ali mn sexy stojat
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 23:11
Originally posted by mamma mamma напиша:

Nemam problem so debelina,..naprotiv,...se chuvstvuvam bolna od premala tezina.
Me too!тага
always look on the bright side of the life!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 23:00
Како сум тргнала се повеќе се разболувам голема%20насмевка....имам вишок 7-8 кгр....не се малце.тага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 21:08
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Nemam problem so debelina,..naprotiv,...se chuvstvuvam bolna od premala tezina.



Sosema te razbiram... големо%20гушкање

I jas ja imav istata bolest... ama toa bese vo XX vek... голема%20насмевка


isto i jas

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 16:21
Originally posted by mamma mamma напиша:

Nemam problem so debelina,..naprotiv,...se chuvstvuvam bolna od premala tezina.
 
 
Sosema te razbiram... големо%20гушкање
I jas ja imav istata bolest... ama toa bese vo XX vek... голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.