IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Тајната на ШАМБАЛА(Целестинско пророштво)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тајната на ШАМБАЛА(Целестинско пророштво)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 04:56
Ok , da bas taka, pak gi analizirav Prorostvata i tocno e nepostoi koincidencija,tuku sinnronizacija t.n. fokusiranje na pozitivnite misli(energij)sto vo Biblijata e na najfantasticen i prekrasen nacin napisano so mudrost i ljubov,koja ako denesnoto covestvo ja primenuva ke go dostigne sekoj poedinec toa sovrseno energetsko Pole inaku kvantnata fizika i te kako ja proucuvam
zatoa ja procitav i knigata "POLE"od Lin Mektagart, za koja Bog da go prosti artur Klark ke rece deka e..."vazna kniga koja ja predizvikuva nasata fantazija.Se naogame na rabot na uste edna revolucija vo razbiranjeto na vselenata".
Znaci da bidam jasna Sambala ne e ime na nekoj si Bog, Bog e eden edinstven Tatkoto, sinot i svetiot Duh,Svetoto trojstvo vo koe jas veruvam i ne sum prestanala da veruvam,no kvantnata fizika e spored mene patokaz koj ne vodi i na naucna osnova kon naseto veruvanje,taa postoela samo sto sega se izveduvaat i naucni eksperimenti za dokazuvanje na Taa nevidliva sila koja postoi, a nie ne ja gledame.Edno e tocno ljubovta pobeduva se,a znaenjeto e mok,,,,
Кон врв
Fantastic Lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2008
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fantastic Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 05:26
Karolina, jas go imam gledano filmot "The Celestine Prophecy"...no ne znam dali e baziran vrz knigata koja ti ja posochuvash????
Write your name in kindness, love,nd mercy,nd leave behind you a monument of virtue that the storms of time can never destroy.
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 05:29
Jas go nemam gledano filmot samo knigite gi procitav.Denes ke go pobaram filmot i ke vidam dali se sovpagaat ednoto so drugoto
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 15:38
Ne si gubi vreme so filmot.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 20:25
Iskreno ne go ni pobarav , nemav vreme ama zatoa na Wikipedija procitav poveke i najdov drugarka Lucija koja dobro gi svatila site uvidi.Pobarajte ja,...Lucija
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.