IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Тајната на ШАМБАЛА(Целестинско пророштво)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тајната на ШАМБАЛА(Целестинско пророштво)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Тајната на ШАМБАЛА(Целестинско пророштво)
    Испратена: 07.Мај.2008 во 19:21
Тајната на Шамбала е светски бестселер од Џејмс Редфилд.
Во потрага по единаесеттиот увид, книга која не остава рамнодушност,...Би сакала да слушнам што мислат и другите читатели за сето предвидување, какви доживувања предизвика книгата,...Навистина феноменални случки и доживувања...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 19:22
Mislam deka ova treba da go prefrlish vo drug forum (Filozofija ili Misterii). Ova e forum za veroispoved.

Изменето од Messenger - 07.Мај.2008 во 19:23
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 19:26
А во кој форум на пример кога во книгата се зборува за Тибет и за верувањето во една религија и еден пат кон Бог.
Не си јасен/а?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 20:33
E, stom si ja chitala knigata, kazhi ni za koja religija se zboruva tamu? I dali voopshto se zboruva za religija, ili mozhebi za veruvanje, ili mozhebi za filozofiranje, ili mozhebi za ...

Obidi se da go sogledash i definirash toa pred da prodolzhime ponatamu. Zatoa ti peporachuvam da se prefrlish so temava na drug forum bidejki tamu ke najdesh poveke sogovornici otkolku tuka.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 22:15
moze da ni kazes za sto se raboti vo taa kniga?
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Nikki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 259
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 00:02
Se veli deka Hitler ja otrkil Sambala
Toa e nekoj manastir vo planinite vo Kina
Tuka lugeto ne umirale ...
Hitler i negovite zaedno so Svestenicite od Sambala sakale da go osvojat celiot svet
verojatno tie bile del od negovite sovetnici koga se obiduval da go osvoi svetot



Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:28
Hitler voopsto ne se spomnuva,naprotiv se spomnuvaat site religii i nivno soedinuvanje vo edna edinstvena, sto mene licno mnogu mi se dopadna i mi go privlece vnimanieto.
Koga sme kaj Hitler edno treba da se znae za toj"covek"deka sakal cista rasa ,bil protiv se sto e Arievsko, vo knigava se zboruva za visoka svest koja ja kontrolira tehnologijata preku dankini ili angeli koi gi ima vo sekoja religija, treba da ja procitate knigava i drugite uvidi za da ja razberete podlaboko.Mislev i jas dali da ja citam , kako pravoslaven hristijanin nesakav da zabeguvam vo novi oblasti, no, bev hrabra i ja procitav.Voopsto nema potreba da se sporeduva so Hitler, tuka se zboruva za premin vo astralni prostori koi fakirite vo Indija i Tibet uspevaat da gi dostignat, kako i Mojsije. Hristos nasiot Bog uspea da ja pobedi taa bestelesna sostojba so voskresnuvanjeto, ne sum jas vinovna sto nekoj ne veruva, toa si e individualen problem ili svakanje....
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:29
Iskreno go posetiv forumot misterii i sto znam astrologija , voopsto ne se seriozni , kako da e kulinarski forum za recepti,.....smesno
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:33
OK, ne ti precham da se druzhish tuka so nas, pa ako imash dovolno sogovornici za tvojava tema prodolzhi so razgovorite.големо%20гушкање
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:33
Zdravje ako ima sogovornici ima ako nema nema,celta mi bese dali ke najdam nekoj sto ja procital knigava i dali razmisluva za soedinuvanje na religiite vo edna edinstvena, na krajot na kraistata site sme od meso i koski, site sme luge,.... knigava ja imase i nasiot Angel Tose Proeski i samo neznam dali stigna da ja procita???Da bese ziv so nego ke si ja razmenev informacijata
VE SAKAM SITE
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:36
VO ISTO VREME ISTO RAZMISLUVAME WAU!!!
ETE DOKAZ ZA VERUVANJE VO NESTO SILNO I SVETO
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 15:47
Pa, neli vo knigata pishuva deka ne postojat koincidencii?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KarolinaXP Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KarolinaXP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 23:44
Vo knigata pisuva deka treba da se kontrolira cuvstvoto,posebno besot, so drugi zborovi da ne mislime na nestata koi ne gi sakame, bidejki so toa nenamerno gi ostvaruvame,na primer ako go zgolemuvame besot kon "nekogo" nie so toa vsusnost ja zgolemuvame energijata na toj "nekoj" i taka sme porazeni, toa me potsetuva na Isusovata ljubov koja ne uci deka treba da go svrtime drugiot obraz,ili da go ljubime neprijatelot,....zatoa spored mene isto mislevme i vo isto vreme si napisavme prasanje-odgovor,ili odgovor-prasanje...zborot koincidencija,slucajnost e spored mene telepatija i mosne siroka tema za objasnuvanje, bidejki Isus za celo vreme im kazuval preku prikazni i paraboli na svoite sledbenici,za koi do den denes postojat naucni istrazuvanja,...spored mene e mnogu jasno, ...eden filozof rekol "LUGETO EDEN DEN KE SE ZASRAMAT OD SAMITE SEBE KOGA KE DOZNAAT DEKA SILATA NA LEKOT ZA SEKOJA BOLEST E VO NIVNITE MISLI",...vo toj stil e religiskoto veruvanje vo knigava prestaveno kako univerzalno POLE na site luge od celiot SVET so visoka moralna,eticka i ekoloska svest.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 00:15
Ako zboruvame za istata kniga (Celestialnite proroshtva), togash edna od osnovnite poremisi tamu e deka ne postoi koincidencija (so sto potpolno se slozhuvam).

Inaku, za onoa sto go pishuvash natamu, dokolku te interesira poveke od spiritualna i nauchna osnova (kvantna mehanika), pogledaj gi videoto i knigata "Secret" (Tajnata), kako i videoto i knigata "What the bleep do we know?"
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.