IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Да сакаш или да бидеш сакан?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да сакаш или да бидеш сакан?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 40>
Автор
Порака Обратен редослед
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:13
Originally posted by babuska babuska напиша:



Originally posted by babyy babyy напиша:

Секоја чест [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" /> Ретки се такви како тебе
Ke mozes da objasnis zosto taka mislis?Da nema zabuni, ne me interesira zosto sum edna od retkite, kolku da znaes sto te prasuvam.

Не знам на што мислиш????
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:12
Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?
Pa i ja toa go zboram...Osven ako ne mi bide vozvrateno,ne go gledam smisolot na mojata ljubov


Изменето од kandid - 23.Септември.2006 во 11:13
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:11
Originally posted by babuska babuska напиша:

[QUOTE=kandid]
Kandid, ne e do covekovata priroda, da ljubis bezuslovno e izbor.
Osven ako ne si budisticki lama ili Majka Tereza,malku potesko ke istraes vo izborot...I vo toj slucaj se raboti za ljubov i prifakanje na lugeto u globala,a ne za partnerska ljubov...Koga se raboti za ljubov pomegu masko i zensko,istata podrazbira strast,a strasta so sebe nosi i nepohodnost od zaemno davanje i zemanje...Bez toa ljubovta ne bi bila celosna...Duri i pisatelite koi pisuvale celi knigi za svojata platonska ljubov,se nadevale deka ljubovta eventualno ke im bide vozvratena.
Кон врв
babuska Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:11
Originally posted by babyy babyy напиша:

Секоја чест Ретки се такви како тебе


Ke mozes da objasnis zosto taka mislis?
Da nema zabuni, ne me interesira zosto sum edna od retkite, kolku da znaes sto te prasuvam.


Изменето од babuska - 23.Септември.2006 во 11:12
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:10
Originally posted by brmm brmm напиша:

abe so e temava....se dokazuvate koj znae sto e ljubov ili ne, ili sto e poloso ili so prajte....nisto ne se razbira, aj sredete malku...oti umrev od dosada...aj da prajme muabet ko luge


-----------------------------------------------------------------------

E aj da praime muabet ko luge...donesi meze i rakija... aj sea pocni ti... i vikash 1-2 godini a ?

A ja procita ti temata uopste ?LOL LOL LOL LOL

OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:08
Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?


Секоја чест Ретки се такви како тебе
Кон врв
babuska Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:07
Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:05
Да ама ти не бил нинџа ако преќутиш така да во наредните неколку минути ќе се предомислиш и сепак ќе го кажеш тоа што го мислиш
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:05
abe so e temava....se dokazuvate koj znae sto e ljubov ili ne, ili sto e poloso ili so prajte....nisto ne se razbira, aj sredete malku...oti umrev od dosada...aj da prajme muabet ko luge
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:04
Ahh baby baby, ako zboram ke te navredam mozda... pa ke me karaat, ke me brisat...ce si precutam na ovaWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:01
[QUOTE=nindza] E sea ke si igrame kviskoteka... mene licno ne me interesira nego za da ti dokazam poenta ... zosto mislam deka ne znaesh sto e ljubov ( bezuslovna )

Сега па напротив ич не те разбирам.
Според тебе ако некој порано се омажил/оженил тој некој незнае што е љубов???

П.С.Иако сум млада омажена тоа го имам направено од љубов која и ден денес постои и дури можам да ти кажам дека е многу посилна отколку на почетокот
Кон врв
babuska Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:00
Originally posted by kandid kandid напиша:

Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda


Kandid, ne e do covekovata priroda, da ljubis bezuslovno e izbor.

Изменето од babuska - 23.Септември.2006 во 11:01
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 10:59
Originally posted by kandid kandid напиша:

Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda

---------------------------------------------------------------------

Hmm , znaci u covekova priroda e da bide sebichen ?

Na primer ti nekogash si sakala si se davala bez zadrshka neli.... ne si bila sebicna... garant... i ti bilo najubavo ili ne ti se desilo toa ?

Problemite doagaat koga ocekuvame nesto za vozvrat... ako ne ocekuvame ne mozeme ni da bideme povredeni ... ne e toa altruizam... humanizam...i renesansa ...toa e samo prakticno resenie na problemot narecen ljubov Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 10:58
nindza dobro bee tuu ne se nerviraj...ke oam na benzinska....aj aj ima ljubov..1-2 god Tongueaj dodeka tie godini traat sekoj saka da mu e vozvratena ljubovta...e najloso e ako mislis deka ti e vozvratena i nekoj den gleas ups...se se srusuva za 5min...od to poloso nema, ako ima neka kaze nekoj.  
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.