IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Русија ја тероризира Грузија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Русија ја тероризира Грузија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:21
zemja pravedna ? prosto covek da ne poveruva vo ova sto si go napisal.... se vide pred nekoj den , pravednosta , koga sudijata go oslobodi ubiecot na 4-te mladi crnci .... mnooogu jaka pravednost .. nema sto ... a sto se odnesuva do poltronizmot koj javno i bez trunka sram go prezentiras , ce ti kazam samo edno ... za albancite koi mavtaat so usa znaminja i si go iskazuvaat poltronizmot javno i bez sram , ne me cudi nitu navreduva .... koga i nie Makedoncite bi dobile samo eden mal del od seto ona sto tie go dobija od amerite , bi bilo vo red da i od nasa strana pravime isto sto pravat i tie ... no naprosto ne mi e jasno , kako moze " patriota " od tvoj kalibar da bide poltron na edna politika koja po sekoja cena se obiduva da ne ubedi vo ineters na grcija , sekako , da si go smenime imeto i otkazeme od identitetot ... paradoksalno za eden " patriota " od tvoj kalibar ...

Изменето од zmejko_zmejko - 28.Април.2008 во 15:22
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:21
Ne mi se veruva deka poveke ve interesira srbija otkolku tatkovinata.
Najzalno e sto se sramite toa da go kazete javno, tuku svojata ljubov kon treti drzavi ja opravduvate so navodna griza kon Makedonija.
Ziva patetika i mnogu prozirno.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:29
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne mi se veruva deka poveke ve interesira srbija otkolku tatkovinata.
Najzalno e sto se sramite toa da go kazete javno, tuku svojata ljubov kon treti drzavi ja opravduvate so navodna griza kon Makedonija.
Ziva patetika i mnogu prozirno.



Нас не интересирала Србија повеќе отколку Македонија...
А што не му го кажеш истото и на Кирца дека повеќе го интересира Америка отколку Македонија а??? Него несмееш а??? Ќе те погледа криво Буш и после леле мајко... Ништо друго незнаете туку само да ги напаѓате оние што мислат дека она што и се дешава на Србија е голема неправда, а ни една реченица на оние што и се ситат и што викаат повеќе напред Америка отколку напред Македонија... ЕЕЕЕ луѓе луѓе кај ќе одиме со такви како вас...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:30
ne me interesira amerika voopsto. me interesira makedonija. i ako biram, i vo son i na jave, bi biral STO PATI da bideme kako Amerika a ne kako Srbija.

vie sto bi birale, aj kazete si?
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:33
licno e izbiram Makedonija bez podlizurkovci ala kirca .... bez amerika i srbija .... Makedonija kakva sto e ... samostojna i demokratska bez nadvoresni vlijanija i upatstva za rakovodenje голема%20насмевка
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:34
pa ti prv se zalagas za pripojuvanje kon srbija, i preimenuvanje vo Juzna Banovina, ti prv se zalagas za nedefiniranje na nasite granici, za srbija koga ke posaka da gi proglasi za nepostoecki, ti prv se zalagas da gi branime nivnite interesi so nepriznavanje na kosovo, a ne nasite so sloboda i uspeh na makedonija, i sega vakvooooo licemerie????

koj ke padne na ovie tvoi lagi drugarce vo tangi?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:36
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ne mi se veruva deka poveke ve interesira srbija otkolku tatkovinata.
Najzalno e sto se sramite toa da go kazete javno, tuku svojata ljubov kon treti drzavi ja opravduvate so navodna griza kon Makedonija.
Ziva patetika i mnogu prozirno.



Нас не интересирала Србија повеќе отколку Македонија...
А што не му го кажеш истото и на Кирца дека повеќе го интересира Америка отколку Македонија а??? Него несмееш а??? Ќе те погледа криво Буш и после леле мајко... Ништо друго незнаете туку само да ги напаѓате оние што мислат дека она што и се дешава на Србија е голема неправда, а ни една реченица на оние што и се ситат и што викаат повеќе напред Америка отколку напред Македонија... ЕЕЕЕ луѓе луѓе кај ќе одиме со такви како вас...



Ne e rabotata dali Amerika ja sakame ili ne tuku koj vo momentov ni dava kakva takva podrska.
Edinstveno tie ne ni zavrtija grb posle NATO samitot, i sto treba sega da se pravime pametni i da i se lizeme na Rusija ili nedaj boze na Srbija koja e uste pogolema beda od nas, sto vi e na vas luge, ke ve ubie nostalgija.
A na Kirca smeam i ke mu go kazam moeto mislenje koga nema da se soglasuvam so nego megutoa vo ovoj slucaj imame identicno mislenje a toa e:

SAMO INTERESITE I IDNINATA NA MAKEDONIJA E VAZNA I NA TOA KE RABOTIME I ZA TOA KE SE BORIME.

Изменето од kultuzin - 28.Април.2008 во 15:39
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:36
hahahaha ... pa ti voopsto i ne si procital koj sto pisuval ... samo si snimas filmovi .... hahahahah ... kade procita , ti se molam , koj za sto se zalaga? hahahahahahahahaha
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:40
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ne me interesira amerika voopsto. me interesira makedonija. i ako biram, i vo son i na jave, bi biral STO PATI da bideme kako Amerika a ne kako Srbija.

vie sto bi birale, aj kazete si? [:D]



Е видиш тука се разликуваме јас и ти... Јас никогаш не би сакал да бидам како Американците кои незнаат ни каде се напѓа Европа, кои за Македонија мислат дека е провинција на Русија... Е таков ти е народот таму ПРОСТ И ОД БОГА ПРОКЛЕТ... Не фала ни на сон нејќам да бидам како нив... А Србите ??? Они се фин народ мирољубив,а пред се ПРАВДОЉУБИВ народ, што ти таков ситен полтрон амерички неможеш ни за прсте де им се фатиш... И уште еднаш... Јас сум за Македонија и штитејќи ја целовитоста на Србија ја штитам и целивитоста на Македонија!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:41
a sto ako si pripadnik na kastata bogati i prosti , i zgora na se od boga prokleti kako sto se amerikancite ?
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:41
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


SAMO INTERESITE I IDNINATA NA MAKEDONIJA E VAZNA I NA TOA KE RABOTIME I ZA TOA KE SE BORIME.


taka e majstore....

nema makedonceto da bide nicie pionce veke, srboslavieto e zagrozen vid!
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:44

nicie pionce ? ... ti coveku ne samo sto ne citas sto napisale drugite , tuku i ne znaes sto si napisal samiot .... hahahahahahaha .... nicie pionce a vamu kukas i molis za pogled od usa .... potpisuvas sekakvi dogovori so niv , sto ce ti se stavat na masa , igras kako sto ti svirat , ispracas mladi vojnici da ginat sirum svetot za nivni " nacionalni " interesi , se otkazuvas od polovina drzava po nivna zapoved , i vamu imas smelost da kazes deka ne si pion ? .... vo pravo si ... KONJ  SI  ....

Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:46
ne se naodjaj navreden .... sepak , konj e pogolema funkcija od pion vo partijata sah koja e igraat amerite намигнување
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:47
Змејко немој не го откривај јавно...   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.