IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Колку поглавја од к*ранот знаете на памет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку поглавја од к*ранот знаете на памет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:55
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Iskreno ne sum se zaprasal kolku gi znam, mozebi 20.црвенеење Sekako ne se dovolno, no mene povece me fascinira primerot od Omer ibn Hatab koj sto samo sura Bekara ja ucel nekolku godini, eh samo kolku mudar bil on, Allah da mu se smilova!


Бекаре ја знаеш? еееееееееееееееееееееееееееееее брате бе :) машАлах ама уште некој хафуз не паднал а?
Ne brate, za zal ne ja znam cela Bekara.. no insAllah ce ja naucam, no rabotata e da ja naucam potpolno, t.e. sekoj Ajet odkako go naucam da go prostudiram, sto saka da kaze, sto e dlabokata mudrost na ajetot i sekako prakticno sproveduvanje.. pa zatoa go navedov primerot od Omer ibn Hatab!  Neznam dali imame Hafiz od clenovite na forumot, no znam deka imame braca koi dosta dobar del od k*ranot go znaat. !среќа


i jas isto ne mi e celta da go ucam napamet, tuku da prostudiram , no taka nekoi delovi i ostanuvaat vo memorijata
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:56
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:


i jas isto ne mi e celta da go ucam napamet, tuku da prostudiram , no taka nekoi delovi i ostanuvaat vo memorijata


Освен тоа што го велите, да се простудира, треба да се научи и на памет.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:56
Тек тук некој цитат кој ми се наоѓа за вероисповедголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:57
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:57
evala mare
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:00
Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:00
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:


i jas isto ne mi e celta da go ucam napamet, tuku da prostudiram , no taka nekoi delovi i ostanuvaat vo memorijata


Освен тоа што го велите, да се простудира, треба да се научи и на памет.


abe treba ama tolku mi e poln,,harddiskot,, nema mesto, znaes medicina ne ti ostava mnogu prostor, se nadevam edeka Allah ke mi prosti
muhhamed a.s rekol,, vo mestoto kade nema lekar, begaj od tamu!!!
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:00
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.

soglasen sum
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:03
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.


kakvo??????збунетост

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:04
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.


Секое поглавје си има свое прекрасно значење. Од Сура Јасин, покрај овие 14 кои ги знам комплет, од Јасин знам едно . . на почетокот . . . 10 ајети мислам :)

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:04
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

muhhamed a.s rekol,, vo mestoto kade nema lekar, begaj od tamu!!!


Е стварно рекол вакво нешто....
Јас незнам (но незначи дека сите хадиси ги знам), но дома имам луѓе медицински ориентирани, и знам дека ваков хадис не чуле, еве сега ги прашав.
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:05
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:


abe treba ama tolku mi e poln,,harddiskot,, nema mesto, znaes medicina ne ti ostava mnogu prostor, se nadevam edeka Allah ke mi prosti
muhhamed a.s rekol,, vo mestoto kade nema lekar, begaj od tamu!!!


што се жалиш бе, порано имало хафузи хафузи хафузи ехееееееееееееееееееееееееее ај на учење :-)

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:06
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.


Епа какво де, какво...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 01:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Сура:ЈАСИН

многу убаво значење има.
Епа какво де, какво...


Опа прочитај де, прочитај . . . научи на памет де, научи . . . епа Маре . . џорба епа македонџе :)))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.