IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Големите очекувања...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Големите очекувања...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 21:44
Не реков дека нешто не е во ред, туку дека повеќе се занимаваш со тоа што рекол и како рекол друг член на форумот, отколку со сопствените причини и очекувања. Тоа навистина зборува многу - и многу од членовите на форумот го гледаат како место каде што ќе се "'рчнат" со другите членови и ќе тераат правда... само констатирам, не го коментирам тоа.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 22:00
Pred aktivno da se vkluicam na forumov, bev samo negov pasiven postitel.....
No ona sto me pottikna, bea golemite predrasudi koi gi voociv kaj poveketo clenovi na forumot, za zenata muslimanka. Duri i mojot prv post bese na temata za samija i licni dok. i prva otvorena tema mi bese Narodot koj ja osloboduva zenata.....

Znaci prvenstveno dojdov da razmenuvam mislenja i da diskutiram direktno so onie koi poradi nekoi pricini i mislenja, ja okvalifikuvaa zenata muslimanka kako ogranicena, nepismena i sl. Da go prenesam cistiot islam za zenata, a da ja negiram seta onaa tradicija i obicai koi im se prilepeni na muslimankite, a site onie koi se pasivni posmatraci ostanuvaat zbuneti i zgrozeni....

Sakav da osoznaam dosta raboti za Biblijata, a i imav nekoi dilemi vo glavata za nea.....

Sepak malku po malku, ocekuvanjata se ispolnuvaat....
Ponekogas forumot izgleda kako ring, a ponekogas kako "kulturen i ubav dijalog" so cel da go zapoznaeme razlicniot od nas, kako polesno bi go prifatile.

No za zal, ponekogas zaboravam dali sum na politika ili veroispoved.....se nadevam deka toa ke se sredi....
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.