IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за ова гледиште за изборите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за ова гледиште за изборите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што мислите за ова гледиште за изборите?
    Испратена: 20.Април.2008 во 15:20
Ми пишува еден пријател свои размисли за претстоечките избори во јуни. Човекот е непоправлив песимист во животот за се’ и обично го игнорирам. Но ме интересира во овој случај дали би се сложиле со него:

"Mislam, ubeden sum deka ke bidat KATASTROFA i voved vo definitivnoto resavanje na Makedonskoto prasanje so brisenje na poimot MAKEDONSKI NAROD. Sega ke pocnat igranki so pukanje, krsenje kutii, zabrana na vleguvanje vo sela,itn.itn.

Mislam deka rezultati na izborite ke bide:
vospostavuvanje na prinudna uprava od strana na EU pri sto starateli ke bidat Bugarija i Grcija, so Albanija kako prodolzena raka....i lokalen dzandar... jebi ga... Grujo mi e mnoogu zbunet i pravi mnogu gluposti...negde spomnav, ako ne e nekoja rainkarnacija na Makijaveli, naebvme.

Moze sum malku mnogu paranoicen..."


Ме интересираат ваши коментари со конкретен осврт на кажаното! Реално ли претпоставува или не?

Изменето од Aminta2 - 20.Април.2008 во 15:20
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 16:14
pacient.
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 18:27
Зошто, ако можеш да образложош?
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 23:35
taka. se e objasneto.
Кон врв
svoeglav2008 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svoeglav2008 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 00:32
Се ке биде во најдобар можен ред на овие избори нема од што да се плашат граганите треба само да излезат масовно и да го дадат својот глас за оние кои заслузуваат... се друго е само сеење на страв за да нема излезеност ...а масовност и ете како е потребна за овие избори одлучувачки за МАКЕДОНИЈА и не менување на името наше вековно....
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 09:51
Coekov e vo golema mera vo pravo so svoite pretpostavki. Vsusnost, vcerasnite pukanja vo Tetovo pred kaficot na DPA i ulicata kade zivee tetovskiot gradonacalnike se voved. DPA i DUI se ostrat kako za bokserski natprevar. Taka da cisto se somnevam deka coekov e "pacient" kako sto vikaat nekoi na ovoj forum .Spored mene pacienti se onie koi ne gledaat ili se pravat deka ne gledaat kolku e zovriena atmosferava pred izborive osobeno vo "albanskiot"korpus.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 12:10
samo pokazuvate kolku slabi analizi na sostojbata imate.

SAD koi go imaat glavniot zbor za albancite vo Makedonija, jasno e deka nema sansi da dozvolat da se sluci nisto. Nivniot interes sega e da pokazat deka Kosovo moze da bide drzava.

vtoro, politicka tenzija moze da postoi samo koga dvete opcii se relativno blizu spored rejtingot, sto voopsto ne e slucaj nitu vo makedonskiot nitu vo albanskiot blok.

a za 'analizata' na doticniot ne vredi ni da se komentira, zasto toa poise lici na ispoved na nekoj isfrustriran fobofob. tipot treba da se leci, a ne nie da go analizirame uste...
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 13:18
Ocigledno nekoj ovde ne go znae mentalitetot na Albancite. Tie se spremni na se osobeno koga podelbata kaj niv dobiva klanovski predznak, kako sega: Klan Tacisti i Klan Alisti. A za linkot medju rejtinzite i tenzijata...i toa kako moze niskiot rejting da vlijae vrz tenziite...onoj so mal rejting stanuva nervozen, kako sto stana na pr. Taci i ne znaese veke sto da napravi, pa izleguvase od vlada (da im pokaze na albancite, eve jas sum so vas, a ne Ali), pa se vrakjase (pisman adzija), pa de bese, de ne bese za predvremeni izbori...i na kraj se soglasi so predvremenite oti izgleda Grujo mu obeka koalicija bez razlika na rezultatot. A ako toa se sluci, ete ni ja pak 2006 kako dezavu...pak DUI ke izleguva od parlament, pak protesti, pak EU...SAD ke se mesaat, pak Grujo ke im ja krsi kicmata na siptarite,pak izgubeno vreme, pak ova i ona i za dve godini pak predvremeni izbori..demek i togas ke nemame efikasen parlament. Pa jas neznam kako ocekuvame teloto pravilno da se dvizi, koga glavata ne cini t.e. se naogja vo oblaci.

btw, SAD sekogas go imale krajniot zbor so albancite, pa pak se slucuvale incidenti. Taka da ne ni treba SAD i EU, ni treba vo glavata

Изменето од Gorg - 21.Април.2008 во 13:20
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 13:40
pa celata rabota e ako imame vo glavata, ke sakame so SAD i so EU.

no muabetot bese drug. pukancii ke ima, i nekoi 2-3 neregularnosti, no se ke zavrsi mirno, bidejki DUI ke ja dobie vlasta, a DPA ne ke moze da se zali za neregularni izbori, bidejki tie se sega na vlast.

e ova diskutirajte go, a ne pacientot.
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 13:46
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

pa celata rabota e ako imame vo glavata, ke sakame so SAD i so EU.

no muabetot bese drug. pukancii ke ima, i nekoi 2-3 neregularnosti, no se ke zavrsi mirno, bidejki DUI ke ja dobie vlasta, a DPA ne ke moze da se zali za neregularni izbori, bidejki tie se sega na vlast.

e ova diskutirajte go, a ne pacientot.


Nema so da se zali DPA, oni pa ke si bidat u vlast, taka im e veteno, bez razlika na rezultatot. DUI i proslite izbori ja tepase DPA, pa pak ostana vonka. I tokmu sto DUI ke (treba da) tepa i na ovie izbori ja pravi DPA nervozna...a Taci e opasna sverka, taka da se somnevam deka ke pomineme so 2-3 incidentcinja...daj boze da e mirno.

Изменето од Gorg - 21.Април.2008 во 13:47
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 17:41
dogovoreno e i dvete partii ke bidat vo vlasta.
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 23:03
SO se zamarate za siptarite luge ovde nesto matno ni se kroi!
Me interesira so mislite zosto Grujo tokmu sega prifati da odi na izbori, i pokraj dobriot rejting!
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 23:42
Originally posted by only_me only_me напиша:

SO se zamarate za siptarite luge ovde nesto matno ni se kroi!
Me interesira so mislite zosto Grujo tokmu sega prifati da odi na izbori, i pokraj dobriot rejting!


a koga da odi? koga ima los rejting?

haha, a tebe da te zemat za sovetnik od sdsm?
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 00:21
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

dogovoreno e i dvete partii ke bidat vo vlasta.


Толку си сигурен, веројатно ти кажа Гриевски!
Што ќе ви се, кога ќе имате 60 и кусур пратеници!?.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,639 секунди.