IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Тетово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тетово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака Обратен редослед
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 17:53
Тетово е еден од најубавите градови во Македонија...Ја има најубавата вода за пиење, ладна како мраз во вистинска смисла на зборот, а и Попова Шапка, богами...
За дијалектот да не правиме моабет, “Кј све бре људи“големо%20гушкање



Изменето од maria_magdalena - 23.Април.2008 во 17:59
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 14:03
pozdrav od te

a ti gavolce setla, ako nemas sto drugo da kazes
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 14:01
Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

gradot na siptarite




Tetovo e grad na site gradzani koi sto ziveat vo nego.  Grad koj sto so golemi cekori grabi nanapred.
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 13:32
gradot na siptarite
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 22:55
И тука ме лаеле кучињата...не во градот.Градот е со убава местоположба,прекрасна околина,голема потрошувачка моќ.
Ме лаеја овчарски кучиња, шарпланинци на Шара, по патот за Јеловјане,над Палчишта или над Камењане...ама не напаѓаа. Стоеја покрај патот и заканувачки лаеја. Го чуваа стадото.
Тетово многу не се гледаше од таа висина.Се гледаше дел од градот , стадионот...полето,расфрлените села по подножјата...некои стуткани по доловите.Често пати бевме над облаците.И низ некоја пукнатина меѓу облаците продираа сончевите зраци и гледав парче поле осветлено од сонцето и куќи што заличуваа на мали бели камчиња растурени на зелен килим.Би сакал да го видам пак...да одам за Ѓурѓовден или за Биљке-травке,кога се е зелено и расцутено, а младите торбешки облечени во најубавите фустани пеат во придружба на дајре и ја слават пролетта,младоста, убавината...
Ја сам се напроменила,
но нема кој да ме гледа...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 12:04
POZDRAV OD STRUMICA DO TETOVCANI.

UBAVO STO NEKOJ MU TEKNA DA OTVORI TEMA ZA TETOVO.
Кон врв
ana-tetovo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana-tetovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 12:02
Гледам нема тема за Тетово па еве отварам јас.
Што мислите за овој град,има ли на форумов луѓе од Тетово?!

и да ви презентирам еден сајт што е за градот Тетово.
tetovocity.com

ајде тетовчани!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.