IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:09
Епа сеа...нема и јаре и паре.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:10
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Човек неможе истовремено да им служи и на Бога и на парите.


Работата е што не служат на Бога, се претставуаваат дека му служат нему, а вслушност служат на парите . . или поточно на ѓаоло, како што викаше Ѓорѓи Колозов на Македонски Народни Приказни



Знам мист, познавам такви луѓе и ним им го упатив овие зборови на Исуссреќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:31
Vera prodadoa Pari potrosia!a sega sto ke pravat?
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:35
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Халид бе братче, остај сеа, кај бил што бил . . . Интернет е ова сите се праат МВР, ЦИЕ, ФБИ и незнам што, ептен страшни, ама кога ќе ги повикаш во живо . . . е тогаш ги нема да се појават.
Само ај , дали би ја променил ти верата за милион долари? Овде во Македонија продадоа и вера и се за тие пусти пари.



Subhanallah!!!

Brat,jas ne go Prodavam Ahiret za ovoj svet!!!
Tuka go imash mojot odgovor!!!
Verata e so Ubeduvanje,a ne so Kupuvanje i prodavanje!!
Sellam!!!

Znachi,celoto bogatstvo od celiot ssvet da mi go dadat nema da ja napushtam Allahovata vera!!!

Posho toa   za mene e Najgolemoto Bogatstvo i najgolemiot Allahov Dar!!!

Sellam!!


Изменето од Halid ibn Velid - 12.Април.2008 во 20:36
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:37
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:


Subhanallah!!!

Brat,jas ne go Prodavam Ahiret za ovoj svet!!!
Tuka go imash mojot odgovor!!!
Verata e so Ubeduvanje,a ne so Kupuvanje i prodavanje!!
Sellam!!!

Znachi,celoto bogatstvo od celiot ssvet da mi go dadat nema da ja napushtam Allahovata vera!!!

Posho toa e Najgolemoto Bogatstvo i najgolemiot Allahov Dar!!!


Елај да те гушнам бе брате
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:40
Izvini druze islam nije na prodaji
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:44
Pa vi bi dale i zivote svoje da je vama islam doso ali sada je kasno!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:17
NE!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:18
fala bogu da me zaobikoli ... pa makar bil i besplaten ....
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:20
a ova so parive , navistina bizarna rabota .... isto kako vo vicot koga prasuvaat nekoj dali bi imal odnos so masko za milion dolari ... ovoj veli da .... naravoucenie .... pederi kolku sakas ama pari nikade ....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:38
Eh GROZNI GROZNI, GROBARU eden.....

Ne e sekoj dostoen da bide sledbenik na islamot, Allah gi povukuva vo Svojata ispravan vera samo dobrite, isrenite, moralnite, pocituvanite, dostojnite, cesnite...voovie kvalifikacii ti ne vleguvas, zalam..

A za adziite, pa sekoj ke ja dobie nagradata spored namerata, koj otisol na adzilak za trgovija toa ke mu bide zapisano kaj Boga, a koj otisol da se pokori na naredbata od Boga i da bara iskreno prostevanje, toa i ke go dobie, zar ne,.....Bog znae sto e vo nasite srca...

A GROZNI ti se dopaga koga ti davaat mito a?
Sto se bunis sega....
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:40
hahahahah ... ajsa , dali nekade procita deka jas sum edinstveniot moralen covek ? i deka napisav nesto sprotivno na davanjeto i zemanjeto mito ? .... vprocem , i starata arapska pogovorka veli " prazna raka nikoj ne bacuva " .... намигнување 
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:41
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Eh GROZNI GROZNI, GROBARU eden.....

Ne e sekoj dostoen da bide sledbenik na islamot, Allah gi povukuva vo Svojata ispravan vera samo dobrite, isrenite, moralnite, pocituvanite, dostojnite, cesnite...voovie kvalifikacii ti ne vleguvas, zalam..

A za adziite, pa sekoj ke ja dobie nagradata spored namerata, koj otisol na adzilak za trgovija toa ke mu bide zapisano kaj Boga, a koj otisol da se pokori na naredbata od Boga i da bara iskreno prostevanje, toa i ke go dobie, zar ne,.....Bog znae sto e vo nasite srca...

A GROZNI ti se dopaga koga ti davaat mito a?
Sto se bunis sega....

ZASTO NE MOZE SEKOJ DA BIDE SLEDBENIK NA ISLAMOT?
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:45
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Eh GROZNI GROZNI, GROBARU eden.....

Ne e sekoj dostoen da bide sledbenik na islamot, Allah gi povukuva vo Svojata ispravan vera samo dobrite, isrenite, moralnite, pocituvanite, dostojnite, cesnite...voovie kvalifikacii ti ne vleguvas, zalam..

A za adziite, pa sekoj ke ja dobie nagradata spored namerata, koj otisol na adzilak za trgovija toa ke mu bide zapisano kaj Boga, a koj otisol da se pokori na naredbata od Boga i da bara iskreno prostevanje, toa i ke go dobie, zar ne,.....Bog znae sto e vo nasite srca...

A GROZNI ti se dopaga koga ti davaat mito a?
Sto se bunis sega....

ZASTO NE MOZE SEKOJ DA BIDE SLEDBENIK NA ISLAMOT?
 
 
poradi strogite moralni normi koi za zal , vo hristijanstvoto gi nema .... tokmu poradi toa ajsa go napisa toa i poradi HARAMOT .... koj " tera " do sedmo koleno ..... no , ne sekoj proklamiran musliman navistina se drzi i gi pocituva tie strogi moralni normi ....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.