IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што кога ова би ви бил последен ден?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што кога ова би ви бил последен ден?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:37
Би ги собрала сите блиски околу себе, би им кажала колку ги сакам, би побарала прошка од нив ако нешто сум им згрешила (овие последни 2 работи често ги правам зашто незнам кога ќе биде тој ден), би побарала од Бог прошка за гревовитецрвенеење и во секој случај ќе гледам убаво да го поминам.....
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:39
e toa ubavoto daj go

oti od proski - gi imalo preku cel zivot

daj toa UBAVO POMINUVANJEголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:40
Pomaganjeto na lugeto vo nevolja so SOVET mozebi e korisno no ne E DOVOLNO....
Da im podaram nesto e ubav GEST no nema da im gi nadoknadi potrebite....
Ona sto nie kako luge go imame e nesto malo i monetalno, nesto vo mometot ohrabruvacki, no sto potoa....
Jas mozam da go utesam (smrtno) bolniot, da bidam pokraj nego, NO od toa JAS imam golema nagrada kaj Boga, za nego sovet a i za mene nagrada, nesto od megusebna korist, NO JAS NEMOZAM NISTO POVEKE DA NAPRAVA, jas ne sum go sozdala za da mozam toa iskusenie da mu go otrgnam, Bog e toj koj e EDINSTVENO vreden za zablagodaruvanje...

Lugeto se nenasitni, neblagodarni, kolku i da si dobar so niv, edna greska i se paga vo voda....
Na nas ni treba nesto POSTOJANO, NEsto sto ne UMIRA....
Zamisli kolku nevernici ima, ateisti i sl. a sepak Bog site gi hrani.....

Grcite ne negiraat, i nie vednas reagirame covecki, so VETO, bojkot i sl. A zamisli, lugeto go negiraat Boga a toj sepak gi hrani, im dal vid, razum, sluh, im dal ubav zivot, no sepak nesto fali......

Lugeto ne sakaat da gi priznaat svoite slabosti, no ti anakin mozes samiot da se preispitas, dali si zadovolen, dali si ispolnet, dali dusata ti e smirena? Ovie prasanja postavai si gi na samiot sebe si....
Razmisli...... I na krajot pomisli i zamoli da bides upaten na VIstinskiot Pat....samo iskreno zamoli.... NE gubis nisto, mozebi e ova tvojot posleden den, probaj izgovori gi tie zborovi......

Jas veruvam deka covekot ima mnogu doblesti no i mani, veruvam deka covekot moze da pomaga, no i da odmaga,
No VERUVAM DEKA ALLAH E SAMO EDEN. KOJ NE RODIL I NE E RODEN I NISTO NE MU E RAMNO...
NEGO NE GO OBZEMA NI DREMEZ NI SON...
TOJ NE UMIRA, ON E VECEN....
ON E MILOSTIV....
ON MNOGU PROSTUVA.....
ON MNOGU PODARUVA...

Jas so tebe komuniciram samo preku forumov, ne sum prisutna sekogas, A ALLAH NIKOGAS NE SPIE , SEKOGAS IM SE ODPOVKUVA NA ONIE KOI GO POVIKUVAAT.... i nikogas molbite na lugeto ne mozat da Mu zdosadat....

Pa kako mozes da ne veruvas vo Eden Bog, vo Voozviseniot Allah......
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:44
Smrtta ne me plashi.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:45
da ne ti tropne na vrata
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:47
Ako ova e mojot posleden den, bi se molel da mi bidat prosteni grevovite isto kako sto toa go pravev i vcera!!!
Covek mora sekogash da misli na dobro no da znae deka posledniot den se nablizuva. Toj den e neizbezen i samo onie koi veruvaat vo boga i se plashat od kaznata za losh*te dela, toj den go precekuvaat kako sekoj obicen den- so molitva da stanat podobri luge i da ostavat dobrina zad sebe. Ako raganjeto na edno bebe znaci radost i sreka, togash toa bebe niz zivotot treba da ja siri radosta i srekata naokolu i istata da ja ostavi,kako amanet za drugite koga ke zamine od ovoj svet. Togash posledniot den za site koi veruvaat iskreno i shirat radost namesto omraza,ke znaci vistinski prv den.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:47
Sekoj den go ziveam kako da mi e posleden.....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:48
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

da ne ti tropne na vrata


Ako umram ne e tragedija eden zloben covek na zemjava pomalce.

Изменето од KGB - 13.Април.2008 во 00:49
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:48
zalno e toa so go citam

Zamisli kolku nevernici ima, ateisti i sl. a sepak Bog site gi hrani.....

e vaka koga me vleces  za jazik
vo kina ziveat 1 i kusur milijarda ateisti koi kje rabotat use milioni godini i kje hranat i kje im proizveduvat dobra na takvi ko tebe vernici a vie neblagodarni kje kazuvate deka se gresni


cekajte od Alahh se toa da vi dadeголема%20насмевкаизненадување

nikogas ne kvalifikuvaj covek kako gresen po difolt

voopsto ne ja sakam ni biblijata ni k*ranov - za toa so tocno toa go kazuva LUGJE SE GRESNI I POHLEPNI PO DIFOLT

ima li pomokjno od covek
niso
duri sam so go izmisli gospod




Изменето од anakin - 13.Април.2008 во 00:50
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:50
Anakin mnogu gnev vo tvoite postovi gledam, kuliraj i se ke bide vo red.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:06
KGB

site me znaat
sekogas sum gneven koga go omalovazuvat COVEKOT
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:22
Jas nikoga ne okvalifikuvav kako gresen, rekov dek apostojat ateisti i sl. no i vernicite se gresji. Bog veli ako nie ne gresime, ke sozdade luge koi ke gresat, zatoa sto Bog e Milostiv i prostuva za storenite grevovi.

Na site Kinezi ateisti koi by the way ni ja unistija ekonomijata, blagodarna sum im so toa sto im PLAKAM za uslugata. DAli tie bi se zadovolile samo so moeto blagodaram, ne, mozebi koga e propratno so plakenjeto na uslugata da!
No site ite luge koi ja proizveduvaat hranata, od kade go crpat toa....Tie ja sozdale jabolkata, krusata....i se so koe se obskrbuvame....ne!
Bog ni go podaril toa, a PLUS NI PODARIL I RAZUM KAKO da go koristime vo najdobri celi....

LUgeto ne se gresni po defolt, tuku se gresni bidejki toa tie samite go sakaat, NAJDOBAR E e onoj gresnik koj se kae za svoite grevovi,POHLEPATA e nedostig na samodoverba.

Veruvam deka koga iskreno bi zemal da go proucuvas k*ranot, vo nego bi nasol prekrasni odgovori....
Imam dobra prijatelka ateistka, i znam deka ste isfrustrirani od toa sto lugeto postojano ve osuduvaat bidejki ne veruvate. Mozebi i jas nekogas sum bila slicna na vam, no ISKRENO SUM TRAGALA ZA VISTINATA, I SREKNA SUM STO JA PRONAJDOV.
NE SUM RAZMISLUVALA ZA SEBE SI KAKO GRESNIK, bidejki ne sum znaele sto e grev....Veruvav deka sum samo covecko sustestvo, koga se raga zivee i umira.....
Tipicno tinejdzersko razmisluvanje.....
No islamot e toj koj mu dade smisla na mojot zivot...
Ziveam i se budam blagodarna Boga sto mi pruzil uste eden den vo koj ke mozam da gi ISKUSAM NEGOVITE DOBRINI.

Go molam za vreme na ispitite, jas ke sednam ke nacam, i POTOA Mu se obrakam so molba da mi pomogne!

Go Molam da me napravi nezavisna od lugeto!
Kapitalizmot si go nametnal svoeto....i postojano zavisime od nekogo....no cuvstvoto da bides nezavisen od lugeto e preksrasen......
Da milis i da baras samo od Boga, Eden Edinstven...
Onoj koj ne sozdal....
Zal mi e sto predhodniot post kaj tebe pricini kontraefekt, mene namerite mi bea iskreni, i nemav za cel da navreduvam...
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:34
A zasto bas k*ranot ???
Jas veruvam deka najdobro bi bilo da ja zeme biblijata a mozebi uste podobro e da ne zima nisto da si ostane toa sto si e......
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 04:43
Originally posted by anakin anakin напиша:



... nikogas ne kvalifikuvaj covek kako gresen po difolt...





Ova ti e dobro Anakine !!!

Pa kako da ne gi kvalifikuvaat taka, koga nekoi vernici smetat deka po defolt se prosvetleni i bogumili samo zatoa sto pripagjaat na odredena religija ?!

Ako tie samite se smetaat takvi, togash posledicata od toa e deka site ostanati gi gledaat kako ...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.