IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што кога ова би ви бил последен ден?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што кога ова би ви бил последен ден?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што кога ова би ви бил последен ден?
    Испратена: 21.Мај.2009 во 19:02
Последниот ден на земјата нема да биде така и така, се да си биде обично како и сега.
Тогаш ќе ја осетиме Божјата сила и слава.!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 22:01
bi osla na kafe
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Jorj98 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jorj98 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:32
Би се покајал и исповедал.Па каква е волјата
Божја, така нека биде.
Кон врв
postariot brat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај postariot brat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 15:07
Da se zivee sekoj den kako da e posleden.
Toa e bremeto koe go nosi verata vo Boga.
Da se prostuva toa e najvazno , sekoj koj bara proska od Boga ne moze da e iskran se dodeka ne im prosti na svoite dolznici, zosto kako toa jas bi baral od Boga da mi prosti ako samiot ne sum sposoben da prostuvam, zatoa prvo bi se pomolil da Bog mi dade sila da prostuvam, na site pa i sebe zosto nekogas najtesko e da si prostime sebe si, a da si prostis sebe si znaci da poveruvas deka Bog ti prostil i da so radost prodolzis da zivees, sozdavajki, i pomagajki, sekogas, sekade, sekomu.
Od iskona, do denes, a i vo vecnosta sekogas so nas e postariot brat Hristos, zosto se smiluva na nas i ni dade sansa da poveruvame, i da se nareceme ceda bozji.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:25
Хмммм....Она што секој ден го правам,само со појачан интензитет.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 13:24
Vo veroispoved???Tuka sum???Ne mi se veruva.збунетост
Bi se zablagodarila na edna lichnost
lichnost-ne imaginacija..shto mi go promeni
mislenjeto za zivotot.



Изменето од mamma - 13.Април.2008 во 13:25

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:38
citajgi ova pogore

mislev deka ova e poseriozna tema- vrska megju zboruvanje so lugjeto ili so samiot sebe vo svojata vera

ocigledno sum se izlazal

so lesno e neso da se napravi i da se nema posledici - kuku kuku kuku


Изменето од anakin - 13.Април.2008 во 12:39
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:24
od kaj pa da znam dali ke mi bide posleden?
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 10:52
Prvo ke kupam snajper,ili ke go pozajmam od eden clen tuka...ke se prikrijam u nekoj stan karsi vladata..i ke cekam...a koga ke se pojavat ke raspalam...vtoro..bi otisol u TREND..pijacka..sto pie cela kafana..i po edna flasa Crystal na sekoja masa...a koga ke dojdat so smetkata ke se podzamislat koga ke go vidat snajperot.Onda idam u site burekdzilnici u gradov go kupuvam cel burek sto go imaat..vlagam kaj Janko u emisija i dodeka ne go izede cel burek..t.e..dodeka ne lipsa od ovoj svet,ne mu iskacam od studio.....Ne znam dali ke imam vreme..ali ako imam..snajperot nema da mi treba..vlagam u SITEL TV..i ja baram LILA f**kING FILIPOVSKA...ke i pokazam nesto sto ocigledno str8 momak ne i go pokazal do sega..i ke i go simanam toa plasticniot osmeh od faca....ako se setam..ke se javam pak

Изменето од Makijaveli - 13.Април.2008 во 10:53
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 10:26
isto shto i sekoj den. treba vo sekoj moment da sme spremni deka OVOJ moze da ni e posledniot den. Nikoj ne znae koga negoviot zivot ke zavrsi, koga Bog ke go povika, pa treba i da ziveeme soglasno na toa. Vo sekoj moment da sme spremi, izmireni so Bog i sekojdnevno da barame proska i milost od Nego.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 09:33
gi procitav postovive i se predomisliv da iskomentiram nesto sto mislev da komentiram...

a za posledniot den , ona Titovoto e najdobro , da zivee kako da 100 godini ke bide mir, a da bideme spremni kako da utre ke bide vojna.

koj razbira ke svati.



Изменето од butel2 - 13.Април.2008 во 09:33
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 04:43
Originally posted by anakin anakin напиша:



... nikogas ne kvalifikuvaj covek kako gresen po difolt...





Ova ti e dobro Anakine !!!

Pa kako da ne gi kvalifikuvaat taka, koga nekoi vernici smetat deka po defolt se prosvetleni i bogumili samo zatoa sto pripagjaat na odredena religija ?!

Ako tie samite se smetaat takvi, togash posledicata od toa e deka site ostanati gi gledaat kako ...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:34
A zasto bas k*ranot ???
Jas veruvam deka najdobro bi bilo da ja zeme biblijata a mozebi uste podobro e da ne zima nisto da si ostane toa sto si e......
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:22
Jas nikoga ne okvalifikuvav kako gresen, rekov dek apostojat ateisti i sl. no i vernicite se gresji. Bog veli ako nie ne gresime, ke sozdade luge koi ke gresat, zatoa sto Bog e Milostiv i prostuva za storenite grevovi.

Na site Kinezi ateisti koi by the way ni ja unistija ekonomijata, blagodarna sum im so toa sto im PLAKAM za uslugata. DAli tie bi se zadovolile samo so moeto blagodaram, ne, mozebi koga e propratno so plakenjeto na uslugata da!
No site ite luge koi ja proizveduvaat hranata, od kade go crpat toa....Tie ja sozdale jabolkata, krusata....i se so koe se obskrbuvame....ne!
Bog ni go podaril toa, a PLUS NI PODARIL I RAZUM KAKO da go koristime vo najdobri celi....

LUgeto ne se gresni po defolt, tuku se gresni bidejki toa tie samite go sakaat, NAJDOBAR E e onoj gresnik koj se kae za svoite grevovi,POHLEPATA e nedostig na samodoverba.

Veruvam deka koga iskreno bi zemal da go proucuvas k*ranot, vo nego bi nasol prekrasni odgovori....
Imam dobra prijatelka ateistka, i znam deka ste isfrustrirani od toa sto lugeto postojano ve osuduvaat bidejki ne veruvate. Mozebi i jas nekogas sum bila slicna na vam, no ISKRENO SUM TRAGALA ZA VISTINATA, I SREKNA SUM STO JA PRONAJDOV.
NE SUM RAZMISLUVALA ZA SEBE SI KAKO GRESNIK, bidejki ne sum znaele sto e grev....Veruvav deka sum samo covecko sustestvo, koga se raga zivee i umira.....
Tipicno tinejdzersko razmisluvanje.....
No islamot e toj koj mu dade smisla na mojot zivot...
Ziveam i se budam blagodarna Boga sto mi pruzil uste eden den vo koj ke mozam da gi ISKUSAM NEGOVITE DOBRINI.

Go molam za vreme na ispitite, jas ke sednam ke nacam, i POTOA Mu se obrakam so molba da mi pomogne!

Go Molam da me napravi nezavisna od lugeto!
Kapitalizmot si go nametnal svoeto....i postojano zavisime od nekogo....no cuvstvoto da bides nezavisen od lugeto e preksrasen......
Da milis i da baras samo od Boga, Eden Edinstven...
Onoj koj ne sozdal....
Zal mi e sto predhodniot post kaj tebe pricini kontraefekt, mene namerite mi bea iskreni, i nemav za cel da navreduvam...
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.