IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е вистина.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е вистина.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали е вистина.....
    Испратена: 31.Март.2008 во 17:18
...дека сексот во врска и сексот во брак се далеку различни???
                                        
         
  Повеќето другарки кои се омажија ми го велат истотозбунетостзбунетостзбунетост
...велат, као демек : дури си во врска почесто имаш односи...т.е. повеќе работи на кои алудираат дека сексот во врска е повеке- нај...
не дека во бракот го нема, али имало разлика.....
 
јас не сум во брак, сум во долга врска и да чукнам од дрвце се е како што требаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
ваши мислења, најмногу од мажените/женетите 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:22
се е релативно па дур и таа работа. не можат сите тоа да го речат ете има некои сеуште што се чуваат за во брак. како би можеле тие да речат појке биле активни во врска? голема%20насмевка иако се мал број таквите. значи се станува збор до партнерите колку се тие актвни  а бракот односно документот не значи ништо....на него не пишува ни помалку ни повеке секс голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:39
..pa eve vaka od moe 14god.bracno iskustvo..........ne e isto tokmu taka...........ubavo ti kazale drugarkite..........zaradi sekojdnevnite problemi koj sto se stvaraat vo brak ne e sekogas so ist intenzitet sexot.........toa e normalno...............doagas umorna/en od rabota te iznerviral sefot..........ili bebeto place nema koj da go cuva.............pa tropnala majka mu na vrata...........pa cekaj sega tatko mi me bara.i red drugi gluposti koj se nebitni vo zivotot a go odzemaat vreme.............
 
taka da kako sto kaza i blu pogore sve e relativna rabota.........no ako nema sex vo brakot od bilo koja pricina nisto od brakot.veruj mi.sexot go odrzuva brakot........................ 
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:40
Originally posted by bibce bibce напиша:

........no ako nema sex vo brakot od bilo koja pricina nisto od brakot.veruj mi.sexot go odrzuva brakot........................ 
 
 
се сложувам...и не само во брак, и во врските општо...
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:43
Ljubovta odrzuva se!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:44
сексот е состојка од тортата наречена љубов...како на пример шлагот голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:45
koj ve laze?!,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:59
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Ljubovta odrzuva se!
 
...............ljubovta da tocno......no sexot e potreba taka.......znaci ako nemas sex vo brakot  a  i mas  potreba od toa.ke "saras" na strana taka????
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:20
исто е како што е иста нередовна со редовна исхрана, како што се исти питачот и сопственикот на ресторан...

Изменето од majstorce62 - 31.Март.2008 во 18:21
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:23
...ЈАС НЕ ЗНАМ, "НИСАМ ОДАВДЕ'" ,НО АКО ТРГНУВАМЕ ПО ЛОГИКИТЕ НА НЕШТАТА.."СЕКСОТ И ГРАДОТ Т.Е.БРАКОТ", ИМААТ ТЕСНА ВРСКА НО НЕ И ЕДИНСТВЕНА ЗА ОПСТАНОК НА ИСТИОТ!!!...ШТО ТРЕБА НА ПРИМЕР ДА ПРАВАТ ТИЕ ,НА КОЈ ИМ ЗАВРШИЛ "РАБОТНИОТ ВЕК '" ПО БИЛО КОЈ ОСНОВ...ДА СЕ РАЗВЕДАТ ПО 20-30-40 ГОДИНИ БРАК?!!...НЕ Е СЕ ВО СЕКСОТ....ИМА ДРУГИ СТОЛБОВИ ШТО ГО ДРЖАТ БРАКОТ...(НЕИСПЛАТЕНИ КРЕДИТИ...пример )
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 18:55
Мислам дека Љубовта и Сексот секогаш одат правопропорционално па ‘‘дури‘‘ и во бракот, ако едното е во дефицит тогаш пати и другото!
За тие што се во брак и се вадат на немање време, фрустрации од работа, од сметки, од деца итн... можам да им кажам дека само бетер си прават пошто сексот опушта и шири позитивна енергија што би ишло во прилог и на љубовен план нелинамигнување
А ако ви е монотоно...што знам...бидете креативни, купете си некоја ‘‘играчка‘‘, направете го на некое забрането местозадоволство со други зборови додадете ‘‘зачин‘‘голема%20насмевка
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 19:47
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Мислам дека Љубовта и Сексот секогаш одат правопропорционално па ‘‘дури‘‘ и во бракот, ако едното е во дефицит тогаш пати и другото!
За тие што се во брак и се вадат на немање време, фрустрации од работа, од сметки, од деца итн... можам да им кажам дека само бетер си прават пошто сексот опушта и шири позитивна енергија што би ишло во прилог и на љубовен план нелинамигнување
А ако ви е монотоно...што знам...бидете креативни, купете си некоја ‘‘играчка‘‘, направете го на некое забрането местозадоволство со други зборови додадете ‘‘зачин‘‘голема%20насмевка
 
............bravos be drlja..............ti posakuvam da imas brak bez nervozi i koe kakvi frustracii......i da imas sex vo neograniceni kolicini...............
i potpolno se slozuvam so tebeголема%20насмевка
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 20:07
bibce ако ова погоре е со доза на сарказам (а мислам дека е) тогаш погрешно си ме сфатилаголема%20насмевка не ни мислев дека се е розово и свилено, баш напротив, ништо не е совршено и јас тоа го знам самооо...поентата ми беше дека не треба да кренеме раце и да бараме оправдувања (зошто не постојатнамигнување) туку да вложиме труд и да им се препуштиме на хормоните одвреме-навреме (фактички што почестоголема%20насмевка) и ФАЛААА...за добронамерните желби (особено оној дел за СЕКС во неограничени количиниплазење), истото важи и за тебе и грабни тоа мажулето уште вечерва и покажи му дека ЕСТРОГЕНОТ уште не си отишол во пензијасмеењенамигнување
големо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 20:23
Som e brak paga mrak
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.