IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ве навредува ли вистината?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ве навредува ли вистината?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 04:51
Originally posted by realna realna напиша:

..едно е ти што мислиш друго е вистината...но сепак твое право...иако 100% грешиш
 
Мене многу девојки ми го кажале ова .....дека сум грд....Порано вистината ме болеше....но сега веќе отрпнав.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 08:49
U edno vreme se zezavme i od grmuski iskacavme so bel carsav preku glava i vo edna situacija preterav, zenskata pocna da vika i ja : - Ne se plasi, zafrkancija e. I go simnav carsavot da me vidi...i tek togas pocna da vreska i da trca najbrzo sto moze.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 11:14




Како може да ме вреѓа вистина???
Само тоа го сакам!!!
Hit me!!!





Изменето од james dean - 08.Февруари.2010 во 12:57
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 11:32
I jas sum pobornik za vistinata, pa kolku i da e navredliva, podobro taka otkolku da mi kazhuvaat lagi!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:29
Дефинитивно не! само лагите ме вреѓаат...некако кога ке чујам лага како да не сум им објаснила и не сум се отворила пред другите доволно ми доаѓа па дури затоа и лажат. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:55
lagata e dvigatel na zivotnite procesi, nesto sto vo pocetokot e laga i za da se isperes se obiduvas da ja dotignes za da prestane da bide laga
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:42
NE NIKOGAS AKO E PRAVILNO KAZNA A NE SAMO PROVOKATIVNO IDIOTSKI
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 08:13
koga ne nosi nisto dobro - samo povekje bolka i problemi, da.
osobeno koga nekoj "optegnuva" nekoja vistina "na bilbord"
za koja ne e ni vreme ni mesto, ne zatoa ssto e heroj
tuku za da dojde do izraz ili da ostvari licni interesi.

p.s. vo koj slaven hol stoese onaa:
"the truth shall set you free"?
na CIA?
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 01:16
Вистината може многу да повреди, но убаво е "избиструвачкото" чувство што го носи кога ќе ги симнете од плеќи погрешните концепти и луѓе во кои сте верувале.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 08:37
sekoja vistina e podobra od bilo kakva laga. pleskam vo oci i podobro i mene da mi plesnat otkolku da mi bidat licemerni, koga togas ke se doznae skrienata vistina , a togas gotovo e se.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 09:17
Koga nekoj bi me klevetel, a nema takov, toa go svakam kako kompliment
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 09:46
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

sekoja vistina e podobra od bilo kakva laga. pleskam vo oci i podobro i mene da mi plesnat otkolku da mi bidat licemerni, koga togas ke se doznae skrienata vistina , a togas gotovo e se.


potpolno se slozuvam... no nazalost ima osobi koj vistinata ne mozat da ja podnesat...
Кон врв
ahinora Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahinora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 09:56
И най- лошата истина е по- добра от съмнението в лъжа.


Изменето од ahinora - 03.Април.2008 во 07:46
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 10:47
Me vredja lagata.....strashno.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.