IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Универзитетот ФОН
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Универзитетот ФОН

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 19:36
точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?
на фон може секој да заврши
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:00
Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

Ne e taka , jas studiam tamu i plakam 2000 evra i mnogu podobro znam od tebe zatoa ne zboruvaj na prazno


Originally posted by ek ek напиша:


Не ни имам намера да дискутирам.Ошто познат е карактерот на ФОН-2000 евра годината,цена за диплома.
На сите ни е познато какви кадри излегуваат од ФОН,никакви.
Ученици кои од 11 предмети имале 12 единици,се дипломирани правници,абе дај не ме зезајј.


Плаќаш 2000 евра да земиш диплома на мајтап.Буквално ментално ретардиран студент да се запиши таму,има реални шанси да заврши.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:01
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши


Абе секој може да заврши,но тоа е проблемот,неспособни кадри без никаков капацитет изглегуваат од таму.


Изменето од mamamd - 03.Март.2009 во 11:44
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:15
Аман те бре дечки,не сте интересни веке со овие пропаганди што водите против фон,па запишете се таму па да видите дека не е така како што мислите вие.
Точно е тоа дека полесно поминаа тие студенти пред 6 години кога беа прва генерациа,но сега е поинако,а што правиме со државните универзитети што и ден денес има мито и корупциа,студентите масовно се жалат од професорите и асистентите,па дајте ве молам приватните универзитети моментално 1000 пати се пореални и мислам дека поквалитетно образованије водат него државните,па за ова и европскот амбасадор Ерван Фуере имаше кажано.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:21
Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

TI ne mojs da si priustis ocigledno takov luksuz pa nalesno ti e sega da napagas bez fakti

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши


Абе секој може да заврши,но тоа е проблемот,килави кадри без никаков капацитет изглегуваат од таму.А килави кадри водат кон килава држава.



Па со оглед дека имам еден починат родител и еден жив кој со просечна плата издржува 4 члено семејство,не можам да си дозволам.А и да можев,не би отишол,бидејќи на факултет не одам за да купам диплома туку за да заслужам диплома.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
stefi12 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefi12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:26
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

TI ne mojs da si priustis ocigledno takov luksuz pa nalesno ti e sega da napagas bez fakti

[QUOTE=ZoraNaSlobodata] [QUOTE=zabegan] точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши


Па со оглед дека имам еден починат родител и еден жив кој со просечна плата издржува 4 члено семејство,не можам да си дозволам.А и да можев,не би отишол,бидејќи на факултет не одам за да купам диплома туку за да заслужам диплома.


Mnogu mi e zal , megutoa ne si vo pravo

Изменето од mamamd - 03.Март.2009 во 11:45
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:31
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

TI ne mojs da si priustis ocigledno takov luksuz pa nalesno ti e sega da napagas bez fakti

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши


Абе секој може да заврши,но тоа е проблемот,килави кадри без никаков капацитет изглегуваат од таму.А килави кадри водат кон килава држава.



Па со оглед дека имам еден починат родител и еден жив кој со просечна плата издржува 4 члено семејство,не можам да си дозволам.А и да можев,не би отишол,бидејќи на факултет не одам за да купам диплома туку за да заслужам диплома.


Оди на државен ќе те дотерат убаво,ќе треба да плакаш по 200 евра за секој предмет за да поминиш,и кога ќе завршиш факултетот да ми кажиш


Изменето од oon - 02.Март.2009 во 20:32
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:32
Сум и воопшто не е така како што кажуваш,многу лесно си врвам.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:35
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Сум и воопшто не е така како што кажуваш,многу лесно си врвам.




Има милиони докази за државните универзитети дури почнаа да се тепат асистентите и студентите

Изменето од mamamd - 03.Март.2009 во 11:46
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:36
Originally posted by oon oon напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

TI ne mojs da si priustis ocigledno takov luksuz pa nalesno ti e sega da napagas bez fakti

[QUOTE=ZoraNaSlobodata] [QUOTE=zabegan] точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши


Па со оглед дека имам еден починат родител и еден жив кој со просечна плата издржува 4 члено семејство,не можам да си дозволам.А и да можев,не би отишол,бидејќи на факултет не одам за да купам диплома туку за да заслужам диплома.


Оди на државен ќе те дотерат убаво,ќе треба да плакаш по 200 евра за секој предмет за да поминиш,и кога ќе завршиш факултет да ми кажиш


 Јас завршив државен факултет па за ниеден предмет не платив ни денар! Не викам дека не постои корупција во државните факултети, но не е онака како што кажуваш ти! Корупцијата постои и во државните и во приватните факултети

Изменето од mamamd - 03.Март.2009 во 11:47
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:36
Сакаше да кажиш дека секој професор индивидуално морам да го подмитувам за да го положам секој предмет?
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:39
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by oon oon напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by stefi12 stefi12 напиша:

TI ne mojs da si priustis ocigledno takov luksuz pa nalesno ti e sega da napagas bez fakti

[QUOTE=ZoraNaSlobodata] [QUOTE=zabegan] точно е дека фон дава дипломи на било кој за цената, што е тука проблемот?на фон може секој да заврши





Па со оглед дека имам еден починат родител и еден жив кој со просечна плата издржува 4 члено семејство,не можам да си дозволам.А и да можев,не би отишол,бидејќи на факултет не одам за да купам диплома туку за да заслужам диплома.


Оди на државен ќе те дотерат убаво,ќе треба да плакаш по 200 евра за секој предмет за да поминиш,и кога ќе завршиш факултет да ми кажиш


 Јас завршив државен факултет па за ниеден предмет не платив ни денар! Не викам дека не постои корупција во државните факултети, но не е онака како што кажуваш ти! Корупцијата постои и во државните и во приватните факултети




Па и јас ти кажувам дека во приватните факултети не се поминува така како што мислите вие,не е убо така заради една генерација да ги осудите и да ги омаложувате сегашните студенти на ФОН.

Изменето од mamamd - 03.Март.2009 во 11:48
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:43
Originally posted by oon oon напиша:


Па и јас ти кажувам дека во приватните факултети не се поминува така како што мислите вие,не е убо така заради една генерација да ги осудите и да ги омаложувате сегашните студенти на ФОН.


Ти не проба да објасниш дека не е така како што зборуваат некои луѓе, туку почна да зборуваш бесмислени глупости! Факт е дека на почетокот на приватните факултети се поминуваше многу лесно и сега тоа ќе се зборува колку и да е променет начинот на оценување (што не се сомневам дека е така).
Кон врв
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 20:53
Факт е дека државните универзитети не се признати во странство,,факт е дека голем број студенти не се задоволни од државните универзитети, Факт е дека дипломите до источна Македонија ви се признаени

Изменето од oon - 03.Март.2009 во 13:49
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,570 секунди.