IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака Обратен редослед
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 03:58


...techna pudra definitivno...

...L'Oreal Visible Lift, e odlichna...


Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 01:13
ja koristam techna oti so taa vo prav nekako izgledam kako porcelanska kukla ne mi odgovara.
nekoi koristat i techna i kamena vo isto vreme ama smetam deka toa e preterano.
za pomladi technata bila podobra, taka imam slushnato, ne znam kolku e tochno

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 21:06
Aj kazete kakva pudra koristite
tecna ili vo prav

i koja e podobra




4ekam...

Изменето од anastea - 17.Јули.2008 во 00:05
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 03:35
индивидуална работа дефинитивно. ја тек годинава си ја пронајдов идеалната пудра за лице....дефинитивно Импала 2 и камена Кетрин Арли најсветла....пред тоа користев  Лореал ама воопшто не ми одговараше иако нели оргинал и се тоа...ке додадам само и маскара Ланком-совршено нешто мада ја нарачувам од фри шоп заш вака ја нема...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:23
I jas mnogu retko koristam pudra,tecna koristam pocesto ama ne sum ogranicena,gi menuvam cesto,a inaku znam deka na oriflame pudrata vo prav e extra,mnogu mi se sviga.I,obicno sakam tecna pudra sto ne se primetuva mnogu,sakam samo da mi dade sjaj na liceto,mnogu sum protiv da se dvoi od vratot.
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 21:52
Sum koristela poveke vidovi pudri tecni-kako podloga,stick,i kamena pudra,retko pudra vo prav-kako fiksator za kompletnata podloga samo za vecerna sminka.
Najzadovolna sum od rimmel,estee lauder,lancaster,lancome.
Vo posledno vreme najbarana i naj kvalitetna e novata linija na l'oreal TRUE MATCH -minerals- sminka koja ja neguva kozata
Inspiriran so blagotvornoto dejstvo na mineralite i 100% prirodni sostojki koi kozata ja pokrivaat ednakvo dobro kako i tecniot puder,osven toa odgovara na site tipovi koza kako i koza koja se masti i sjae
I najvazno e podlogata da e skoro ista bija so tenot da se pretopuva vo kozata i da e nevidliva bez ostri rabovi na preodot na dolnata vilica so vratot i da e ista so kozata na vratot.Site tonovi koi otstapuvaat od osnovniot ten na kozata se primetlivi i izgledaat loso i neestetski
korektorot treba da e posvetol za eden ton od kozata


Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 12:37
hi,za taa "zbuneta" sto ne znae kakva pudra da koristi sto ke i trae cel den,neka ja proba novata pudra na l'oreal infallible taka se vika i mn e dobra jas ja koristam i trae duri i 16 4asa.mislam deka e negde okolu 700-800 denari i se naedevam ke ti se dopadne.pozdrav!!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 00:21
а за продуктите од seventeen имате некоја ваква информација?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
^cherry^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^cherry^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:23
pa jas momentalno koristam tecna pudra na "artdeco"ama pozadovolna sum od onie na "max factor"ali ako e toa tocno...:S
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 17:06
Француска е, ја увезуваат и кај нас, ама треба да побараш. Мене ми беше поклон, и сега ја барам низ град да најдам каде ми ја купилесреќа
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:35
Благодарам. А оваа Биосфере што ја наведуваш, чија е?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:39
Види на опаковката, пишува кај некои. Јас зборев и со дерматолог.


Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:48
Originally posted by Kali Kali напиша:

Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.


Kali, ќе те замолам да ми кажеш колку е точна оваа информација, односно дали се податоците за оловото во Макс-Фактор пудрите веродостојни бидејќи јас сум многу задоволна од истите, ама ако е така...изненадување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:47
Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.