IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Перфектен тен со погодена пудра
    Испратена: 25.Март.2008 во 16:03
NAJDOBRA KOZMETICKA PUDRZA ZA LICE,ILI MOZEBI KORISTITE NEKOJA KOMBINACIJA NA TECNA,KAMENA............

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 20:59
Кон врв
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 16:06
Ja koristam tecnata pudra na MAX FACTOR i nad nea obavezno kamena od Orifline........Nijansite i na dvete se malku potemni od mojata prirodna.BRAVO za temata, jas preku internet doznav za ovaa kombinacija i sum premnogu zadovolna!
Кон врв
ICONY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ICONY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 16:16
E bas za temata se registriram....Da vi kazam deka sum imala sekakvo iskustvo so pudri za lice se dodeka ne ja otkriv od "Artdeco" i nad nea dodavam kamena od MAX FACTOR,se slozuvam so teba "Andrea-Gail"super e!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:25
Искрено не сум многу по пудрите, имам пеги и никако да ја погодам вистинската нијанса, и плус лицето ми е чудно некако отпосле. Инаку денес ме шминкаа за сликување за табло, ми ставија пудра од MAX FACTOR и добра беше, ама сепак едвај чекав да ја извадам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
iva_hot69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iva_hot69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:55
ja gi koristam na max-factor i giordani
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 21:25
Slabo...so pudrata jas,imam nekoja Lancome...super e
ama...mnogu retko ja koristam

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbuneta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbuneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 07:22
jas ne mozam da si najdam pudra sto ke trae cel den site gi snemuv aposle 3/4 casa
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 09:13
nemam iskustvo so pudri, no edna kozmeticarka mi ima kazano, koga ke kupuvas, prubuvaj ja pudrata na rakata, od nadvoresna strana, ako na rakata veke ne odeluva mnogu ili ako se poklopuva so tenot togas i za liceto super odgovara.... no kako sto rekov, nemam iskustvo, posto ne koristam, prirodno lice sepak e seuste najubavo ( barem sega zasega )
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:47
Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:48
Originally posted by Kali Kali напиша:

Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.


Kali, ќе те замолам да ми кажеш колку е точна оваа информација, односно дали се податоците за оловото во Макс-Фактор пудрите веродостојни бидејќи јас сум многу задоволна од истите, ама ако е така...изненадување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:39
Види на опаковката, пишува кај некои. Јас зборев и со дерматолог.


Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:35
Благодарам. А оваа Биосфере што ја наведуваш, чија е?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 17:06
Француска е, ја увезуваат и кај нас, ама треба да побараш. Мене ми беше поклон, и сега ја барам низ град да најдам каде ми ја купилесреќа
Кон врв
^cherry^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^cherry^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:23
pa jas momentalno koristam tecna pudra na "artdeco"ama pozadovolna sum od onie na "max factor"ali ako e toa tocno...:S
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.