IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско-Албанско пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско-Албанско пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 37383940>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 13:06
Tesko na onie Makedonci koi seuste ne svatile sto znaci da se bide MAKEDONEC, tesko na MAKEDONIJA so takvi MAKEDONCI.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 13:06
ma nisto strasno ... zatoa postojat onie koi znaat ... da vodat .... голема%20насмевка
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 14:42
do najgolemiot makedosnki patriot shto nekogash postoel vo istorijatot na makedonija, kire gligorov,,,upsss,,,pardon,,,nedelkov bil....

....pokraj milionte problemi shto makedonija momentalno gi ima, veruvaj mi, eskalacija na etnichkite konflikti e poslednoto neshto koe mu treba,,,,no ti, izgleda, ili stvarno ne zneash nishto za chuvstvitelnata situacija vo koja se naogja makedonija, ili sakash da izigruvash patriot, no za zhal vo pogreshno vreme, i pogreshno mesto,,,,

ne daj bozhe, da dojde do polarizacija na nacionalnostite koi shto zhiveat vo makedonija, bidejki togash, eh togash, ke voskresnat nekoi zaspieni idei, na site nashi sosedi, e togash nikoj veke nema da ti bara da go smenish imeto, nikoj nema da ti pravi problemi so jazikot, so nepriznavanje na crkvata, itn,,,,tuku togash ke se pee sosema druga pesna...

i nemoj da mi kazhesh kako i shto treba vo demokratija,,,,poshto...i bumbarot spored aerodinamichkite zakoni ne treba da leta, no toj sepak leta...
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 15:04
Albaniangirl, mnogu si zagonetna i skoro nikogas konkretna.
Gi citam tvoite postovi ok se megutoa skoro nikogas ne kazuvas nesto konkretno.
So drugi zborovi premnogu diplomatski, da ne studiras politika.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 16:20
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

do najgolemiot makedosnki patriot shto nekogash postoel vo istorijatot na makedonija, kire gligorov,,,upsss,,,pardon,,,nedelkov bil....

....pokraj milionte problemi shto makedonija momentalno gi ima, veruvaj mi, eskalacija na etnichkite konflikti e poslednoto neshto koe mu treba,,,,no ti, izgleda, ili stvarno ne zneash nishto za chuvstvitelnata situacija vo koja se naogja makedonija, ili sakash da izigruvash patriot, no za zhal vo pogreshno vreme, i pogreshno mesto,,,,

ne daj bozhe, da dojde do polarizacija na nacionalnostite koi shto zhiveat vo makedonija, bidejki togash, eh togash, ke voskresnat nekoi zaspieni idei, na site nashi sosedi, e togash nikoj veke nema da ti bara da go smenish imeto, nikoj nema da ti pravi problemi so jazikot, so nepriznavanje na crkvata, itn,,,,tuku togash ke se pee sosema druga pesna...

i nemoj da mi kazhesh kako i shto treba vo demokratija,,,,poshto...i bumbarot spored aerodinamichkite zakoni ne treba da leta, no toj sepak leta...


ne sum protiv da ima albanci vo vlasta. no neka pobedat na izbori, ako mozat.

toa e demokratija.

se drugo e ucena i nema da pominuva veke...
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 15:45
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Albaniangirl, mnogu si zagonetna i skoro nikogas konkretna.
Gi citam tvoite postovi ok se megutoa skoro nikogas ne kazuvas nesto konkretno.
So drugi zborovi premnogu diplomatski, da ne studiras politika.



Според состојбите во државата добро си ја работи работата. Паметно од нејзина страна. Така и треба.
Кон врв
Karamazov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Karamazov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:02
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:



ne sum protiv da ima albanci vo vlasta. no neka pobedat na izbori, ako mozat.

toa e demokratija.

se drugo e ucena i nema da pominuva veke...


Demokratija vo izrazeni multietnicki opstestva e vo vlasta, pokraj vodeckata, aktivno da bidat vkluceni i ostanatite etnicki zaednici. Se drugo vo izrazena multietnicka drzava e latenten nacizam. Sekoj mora da ja cuvstvuva ovaa drzava kako svoja tatkovina, bez razlika na koj narod mu pripagja.
tre, tri, tra
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:12
Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:


Demokratija vo izrazeni multietnicki opstestva e vo vlasta, pokraj vodeckata, aktivno da bidat vkluceni i ostanatite etnicki zaednici. Se drugo vo izrazena multietnicka drzava e latenten nacizam. Sekoj mora da ja cuvstvuva ovaa drzava kako svoja tatkovina, bez razlika na koj narod mu pripagja.


Во право си , но прашањето е зошто Арнаутите не ја почитуваат земјата во која се родени и никаде не го истакнуваат Македонското знаме...? Кога ќе видам Арнаути да го веат Македонското знаме, тогаш ќе поверувам во пријателството... а вака... никогаш...
Кон врв
Karamazov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Karamazov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:26
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:


Во право си , но прашањето е зошто Арнаутите не ја почитуваат земјата во која се родени и никаде не го истакнуваат Македонското знаме...? Кога ќе видам Арнаути да го веат Македонското знаме, тогаш ќе поверувам во пријателството... а вака... никогаш...


Za da ti se ostvari zelbata za da poveruvas, za pocetok prestani da gi vikas Arnauti - se vregjaat...
tre, tri, tra
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:31
Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:


Demokratija vo izrazeni multietnicki opstestva e vo vlasta, pokraj vodeckata, aktivno da bidat vkluceni i ostanatite etnicki zaednici. Se drugo vo izrazena multietnicka drzava e latenten nacizam. Sekoj mora da ja cuvstvuva ovaa drzava kako svoja tatkovina, bez razlika na koj narod mu pripagja.


Karamazov, sekoja chest,,,navistina mnogu mi se dopadna tvoeto mislenje,,,mislenje, koe bi trebalo da ja ima sekoj poedinec na ova drzhava....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:56
Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:

   

Za da ti se ostvari zelbata za da poveruvas, za pocetok prestani da gi vikas Arnauti - se vregjaat...


А не... Прво знамето па после тоа... На крај на краиштата Турците и ден денес ги викаат така... Треба да пазиме да не се навредат...? Бре бре мајката... До кога ние само ќе пазиме да не ги навредиме...?
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:58
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:


Demokratija vo izrazeni multietnicki opstestva e vo vlasta, pokraj vodeckata, aktivno da bidat vkluceni i ostanatite etnicki zaednici. Se drugo vo izrazena multietnicka drzava e latenten nacizam. Sekoj mora da ja cuvstvuva ovaa drzava kako svoja tatkovina, bez razlika na koj narod mu pripagja.


Karamazov, sekoja chest,,,navistina mnogu mi se dopadna tvoeto mislenje,,,mislenje, koe bi trebalo da ja ima sekoj poedinec na ova drzhava....


Карамазов е во право, но дали ТИ ја сакаш својата држава и дали смееш да носиш Македонско знаме на твојата свадба наместо Албанското, што е од друга држава..?
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 17:21
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by Karamazov Karamazov напиша:


Demokratija vo izrazeni multietnicki opstestva e vo vlasta, pokraj vodeckata, aktivno da bidat vkluceni i ostanatite etnicki zaednici. Se drugo vo izrazena multietnicka drzava e latenten nacizam.Sekoj mora da ja cuvstvuva ovaa drzava kako svoja tatkovina , bez razlika na koj narod mu pripagja.


Karamazov, sekoja chest,,,navistina mnogu mi se dopadna tvoeto mislenje,,,mislenje, koe bi trebalo da ja ima sekoj poedinec na ova drzhava....


Ако е точно тоа што го велиш зошто албанциве веат шиптарски знамиња-нека веат македонски!Еве ти Albanian Girl велиш дека ваша татковина е Македонија-ако е така што сте тогаш вие кога во 2001 се боревте против вашата татковина?Како таа е ваша татковина кога во 2001 година ги убивавте незините синови?Зошто се нарекувате албанци кога македонија е ваша татковина?Нарекувајте се Македонци(додуша тој назив не го заслужувата ама...)?
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 19:36
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

... но прашањето е зошто Арнаутите не ја почитуваат земјата во која се родени и никаде не го истакнуваат Македонското знаме...? Кога ќе видам Арнаути да го веат Македонското знаме, тогаш ќе поверувам во пријателството... а вака... никогаш...


Сакам да ми одговори Arnaut Girl... Ако сака нормално...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 37383940>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.