IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ЦИА- - "Златен Дијамант"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЦИА- - "Златен Дијамант"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЦИА- - "Златен Дијамант"
    Испратена: 14.Март.2008 во 17:43
ЦИа има план за формирање втора Македонска држава

Миа има одредени сознанија кои говорат дека постои таен план на американската разузнувачка служба ЦИА,насловен како „Златен Дијамант“ кој предвидува создавање на втора Македонска држава на Балканот.Таа би протегала на „Грчки и Бугарски Македонски земји“ кои сега се наоѓаат под нивна управа а би граничела дури со Турција на исток.Според планот од останатите Бугарски и Грчки Македонски земји треба да се формира нова сојузна држава Тракија и Македонија но под федерална управа на сите народи кои живеат таму.Информацијата за постоење на ваков проект протекла од штабот на нато Алијансата во Солун,а е објавена и во некои грчки и бугарски медиуми.Според добро упатените кругови станува збор за добро подготвена операција на специјалните служби на една балканска држава без да прецизира која.Доколку на ова му се надоврзат и податоците на организации од Турција дека на територијата на Бугарија денес живеат над 600 000 Македонци тогаш реално е да се претпостави дека можат да се случат нови потреси на Балканскиот полуостров,кои би резултирале со видоизменување на постојаните граници.
Ако веке постојат две албански,две германски па зошто да нема и две Македонски држави - прашуваат стратезите.


МАааааллллллллеееееее ке се пука пак ама овој пат у наша корист изгледаголема%20насмевка
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 17:57
Слобода или смрт, Боге.
Ние бар сме навикнати, е што ќе прават дезертерите кои ги спаси рамковниот Охридски договор нека му ја мислат. Сега нема ние да ги аменстираме. Во второво полувреме ќе важи законот на прекиот суд. Ај, немај гајле само чувајми ги борците од твојот крај а за другото се ќе биде во ред.
РЕД......., во воени услови.   
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:43
СЕ ке се среди полека полека,времето е на наша странанамигнување
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:50
A, времето кое полека доваѓа а се вика утре 12:00, што е со него?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:50
eeejjj ,spankovci !!,...razbudete se !,..газење%20од%20смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:55
Не ги вознемирувај луѓето. Напишаното е за Буги а не за тебе, а тој совршено разбира што тоа значи.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:20
dobro de,....aj,...produzete da ,...spiete,..vikaat,najubao bilo,............. vo son da ,...."okinesh"!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 22:00
Значи твоето искуство и пракса кажуваат дека само треба да се спие и дека тоа е добро. Па, би ти препорачал: ,,продолжи и понатаму да спиеш, само не ја мати водата,,. И знаеш..................ај у друга прилика.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 10:44
среќасреќа

ЦИA има план за формирање втора Македонска држава

Веројтно темава ја експлоатираш заедо со твојот другар ЛАТАС!....

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 14:00
ME JADE NEKOE NEVEROJATNO POZITIVNO CUVSTVO ODVNATRE, I POKRAJ SE STO NI SE SLUCUVA MISLAM DEKA MAKEDONIJA JA CEKA EDEN PREKRASEN PEIOD NA POBEDI I USPESI.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 15:53
Сигурен сум брат дека Македонија ја чека прекрасен период,моментално се чистиме од скептици и наметнати туѓинци а кога тие ке се иселат ке останеме ние Македонците кои ја заслужуваме Македонија онаква каква што е - прекрасна и незаменливанамигнување
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 16:44
SE FORMIRA POVTORNO FALANGATA.

Vo Germanija ziveam brat ne si svesen kolku Anticki Makedonci edvaj cekaat da se vratat, vklucuvajki me i mene, a nekoj veke se vrateni.

MAKEDONIJA VECNO KE ZIVEE
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:31
Jas imam cueno deka imalo takov plan vo USA vo 60-70tite,megjutoa ne znam dali se vratile na starite idei ...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 00:38
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

ME JADE NEKOE NEVEROJATNO POZITIVNO CUVSTVO ODVNATRE, I POKRAJ SE STO NI SE SLUCUVA MISLAM DEKA MAKEDONIJA JA CEKA EDEN PREKRASEN PEIOD NA POBEDI I USPESI.




Тоа со шувството од внатре кое те јаде ај на добро нека е, но ми мириса на неубаво. Дај боже да грешам.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.