IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ВО ПОМЕН НА ПОГИНАТИТЕ ОД ТЕРОРИСТИЧКАТА НАЕЗДА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВО ПОМЕН НА ПОГИНАТИТЕ ОД ТЕРОРИСТИЧКАТА НАЕЗДА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 20:41
На 01.Јули ќе одбележуваме и други седум години од терористичките зулуми. На тој ден погина Блажко Толев.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 21:01
ja ke go odbelezam vo ohrid na plaza. nasa plaza.

neka ste vecno faleni, sto gi porazivte obidite za okupacija.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 09:29

Mnogu pati sum pisuvala na temi za branitelite , ne zatoa sto licno sum zasegnata, tuku zatoa sto cuvstvuvam revolt i bes bidejki drzavava ne znae da gi ceni onie koi ja branat.

Na edno mesto imame borci so neregulirani stausi, trajni invalidi, vdovici i siracinja , na drugata strana imame heroi , lider koj sedi vo parlamentot i zboruva kako Aracinovo e istorisko mesto kade sto albancite ja pobedija makedonsktata vojska i eve sega od statijata citam i Kaleto e simbol na cvrstinata na albanskiot narod.

bas bi sakala da znam dali tie negovi zborovi koga ke doprat do nasite politicari kakvi reakcii im sozdavaat.

Inaku , imav tetka vo druga drzava cij soprug pogina na voena zadaca, taa ostana vdovica so 3 deca. Drzavata i dodeli kiosk za rabota do penzioniranje so osloboduvanje od nekoj danok. Ednoto od decata vo nesreka se zdobi so traen invaliditet i drzavata go prodolzi koristenjeto na kioskot do krajot na zivotot na toa dete i vo slucaj na smrt na tetka mi.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 09:42
mislam deka problemot so 'negrizata' za branitelite ja napravija alcni lugje koi NISTO ne izgubija.

znam dva licni primeri od vojnata. edna koja ostana vdovica. Dobi stan i dobi vrabotuvanje vo mvr (pred toa bese nevrabotena 10 godini).

drugiot slucaj bese ranet so srapnel vo glava. Dobi 30.000 evra otsteta od drzavata.

e sega, tie sto ni raneti, ni so traumi, ni so nesto drugo osteteni, sakaat da lapnat nekoja paricka i placat po tv, ja bi im aknal eden ubav kjotek.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 13:39
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

mislam deka problemot so 'negrizata' za branitelite ja napravija alcni lugje koi NISTO ne izgubija.

znam dva licni primeri od vojnata. edna koja ostana vdovica. Dobi stan i dobi vrabotuvanje vo mvr (pred toa bese nevrabotena 10 godini).

drugiot slucaj bese ranet so srapnel vo glava. Dobi 30.000 evra otsteta od drzavata.

e sega, tie sto ni raneti, ni so traumi, ni so nesto drugo osteteni, sakaat da lapnat nekoja paricka i placat po tv, ja bi im aknal eden ubav kjotek.
 
Ниту еден воен конфликт не проаѓа без трауми..а нашиот не е исклучок од тоа правило....само што кај некои тоа се јавува веднаш како последица од конфликтот (јас и антитерористичка војна би ја нарекол..оти всушност тоа и беше)..а кај други учесници поодцна..што не значи дека ја нема...зависи од состојбата на здравјето.
Затоа ....со полн респект кон СЕКОЈ кој застанал во одбрана на ТАТКОВИНАТА Македонија..а сите кои биле на спротивната старана..тие биле и се непријатели..дали амнестирани или пак не..тие и понатамау остануваат тоа...за да не се замислите дека се „поправаат„..
Поправката е целосна ...само кога се покриени со два метра земја.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 17:43
ke bide i toa. kroce kroce.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 17:50
Се разбира дека ќе биде-само да се надеваме дека ќе биде што поскоро....
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 17:52
i ako bide , sigurno najglasnite zagovornici ce bidat na isto mesto kako sto bea i togas ......... na plazi vo ohrid i okolnite drzavi голема%20насмевка ..... na tudj grb 100 stapa ne bolat намигнување
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 18:41
Ами во секоја војна е така само што во другите држави тие се казнувани а кај нас уште и најголеми херои стануваат а правите херои се илежаваат-под 2метри земја
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 18:45
намигнување ..... ocigledno ubavo si me razbral .............
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:14
Originally posted by Urednik Urednik напиша:

А, после наездата терористите во Парламентот.
vo parlament ima samo pratenici
 
a ti gorespomentatite se vo sud :)
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:37
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by Urednik Urednik напиша:

А, после наездата терористите во Парламентот.

vo parlament ima samo pratenici
 

a ti gorespomentatite se vo sud :)


Аха да!А Али Ахмети и компанија што се бе?
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:05
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by Urednik Urednik напиша:

А, после наездата терористите во Парламентот.

vo parlament ima samo pratenici
 

a ti gorespomentatite se vo sud :)


Аха да!А Али Ахмети и компанија што се бе?
 
 
Pa tije bea braniteli na albanska cest a sega su braniteli
na socijalni problemi na albancite
 
pozdrav :)
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:29
Албанската чест-така се брани чест!Ако знаевте вие албанците што е чест ќе се боревте гради в гради со нас а не да пукате по возила за транспорт на војници во заседи-немаше да им вршите тортура на невините луѓе од браната-затоа што тоа се кукавички мерки а не мерки на еден чесен човек кој си ја брани честа и татковината!
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.