IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Пратечки вокали
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пратечки вокали

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пратечки вокали
    Испратена: 10.Март.2008 во 20:19



Ме интересира што мислите кој пејач/пејачка или група има најдобри пратечки вокали? (Мислам на странски изведувачи!) Или да издвоите некоја посебна песна каде што пратечките вокали посебно ви се допаѓаат!

Јас за почеток ќе ги издвојам пратечките вокали на Simple Minds, кои посебно ми се допаѓаат, особено на песната She's A River ("расплетот" е неверојатен!), како и All The Things She Said, Alive And Kicking...




Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 00:31
spored mene theresa thomason,gospoel vokal,dosta cesto se pojavuva kako pratecki vokal kaj dream theater.ko ke ja slusam dosta cesto od emocii mislam deka ke zaplacam.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 22:29



Изгледа не требаше да отворам ваква тема. Тука изгледа сите слушаат само leading vocals. (Со исклучок на Carnation).





Изменето од james dean - 19.Март.2008 во 21:09
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 20:56
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:11


Bryan Ferry & Roxy Music - особено на песните   Avalon , The Right Stuff ... ма што зборам, на сите песни!!!   




Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:16
navistina james

ova ne kje e dobra tema
jas nesum nekade procital nekoj da disk utira za naslovnicata Omotot na
bestsellerite

da tie ja prodavat knigata kako i samata sodrzina

no sepak e toa samo omot

a prateckite vikali se da ja napravat pesnata poubava no sepak ne ne se primetlivi oti kje otide k*rban glavnoit izveduvac

no ako mene me prasas za prateckite vokali
COMITMENS




Изменето од anakin - 20.Април.2008 во 22:17
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:21

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:27


А браво за The Commitments! Гледаш нив ги заборавив!

А како бе 'Кин така збориш, па мене на некои песни поеќе ми се свиѓаат пратечкие отколку leading вокалите!



Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:34
Nemoj,jas da vi zapeam...задоволство

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:35
zaso zboram taka???????????

prasaj ja publikata

голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:39

А може 50:50 или да повикам пријател - Мама на пример. Само стварно ако запее Мама, да не ми избега публиката па да ја немам после за следно прашање, а????



Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 22:59
Jas veruvam deka ke imas uste poveke publika ako zapee mamma,ma sto veruvam ,sigurna sumсреќа

Изменето од RUSHKA - 20.Април.2008 во 22:59
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 23:21
Bravo ma Rushka,...ne znaat deka peev vo hor vo 8-mo oddelenieнамигнувањегазење%20од%20смеење
a i vo eden drug...mnogu pogolem...pa posle vo najgolemiot...
Ne,stvarno,James...sega bez zezanje...задоволствоako nekogash ti pritreba pratechki......намигнувањенамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 17:22
Originally posted by mamma mamma напиша:

Bravo ma Rushka,...ne znaat deka peev vo hor vo 8-mo oddelenieнамигнувањегазење%20од%20смеењеa i vo eden drug...mnogu pogolem...pa posle vo najgolemiot...Ne,stvarno,James...sega bez zezanje...задоволствоako nekogash ti pritreba pratechki......намигнувањенамигнување



Цел живот бев во потрага по добри пратечки вокали! И ти сега, откога "завршив кариера" се нудиш за пратечки?!?!?!

Ај ако решам да правам кам-бек ќе те викнам на аудиција!    






Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.